قطعات لیزر, آموزش

راهنمای نصب چیلر لیزر به همراه نکات نگهداری

این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید!

در این مقاله با راهنمای نصب چیلر لیزر به همراه نکات نگهداری و اررورهای چیلر آشنا می شوید.

چیلر لیزر اصولا به سیستمی گفته می‌شود که قابلیت جذب گرمای سورس لیزر را دارد؛ این جذب توسط یک ماده واسط مثل گاز یخچال انجام می‌گیرد.‌

این عملیات با بهره‌گیری از قانون ترمودینامیک در انبساط و انقباض حجمی و تغییر فشار، ابتدا گاز را منقبض کرده و با ورود به محل جذب گرما به فضای بیشتری وارد می‌شود؛ لذا در این حین گاز برای از دست دادن تراکم به سرعت گرما را جذب می‌کند که منبسط شود و مولکول‌های آن از هم فاصله بگیرند.

این عملیات، یک عملیات گرماگیر محسوب شده و منجر به گرم شدن گاز می‌شود.

برای ادامه چرخه می‌بایست ابتدا گرما از گاز جدا شده و سپس به تراکم قبلی بازگردانید؛ این عملیات به ترتیب توسط کندانسور و اویپراتور (Evaporator) گرمای اضافی را جذب کرده و در مرحله بعد توسط کمپرسور فشار گاز افزایش پیدا کرده و بدین صورت گاز در محیط کوچکتری قرار می‌گیرد.

چیلر دستگاه لیزر

عملیات دوم از نظر ترمودینامیکی یک عملیات گرماده بوده و گاز که همان ماده واسط است برای ادامه چرخه آماده می‌شود و بدین صورت قانون پایستگی به صورت تبدیل انرژی الکتریکی به انرژی مکانیکی و حرارتی در قالب سیستم خنک‌کننده پدیدار می‌شود.

چیلرهای صنعتی دستگاه لیزر اصولا به شکل مستقیم ماده مبرد را با ماده ای که قرار است سرد شود در تماس قرار می‌دهند اما در چیلرهای مختلف امکان ایجاد فرآیندهای متفاوتی وجود دارد.

ممکن است سرما به ماده‌ای منتقل شود که قادر است نقش انتقال دمایی را بازی کند؛ بدین ترتیب در بسیاری از سیستم‌ها آب به عنوان در دسترس‌ترین و پایدارترین ماده انتخاب می‌شود.

انواع چیلر دستگاه لیزر

در چیلر دستگاه لیزر آب به عنوان ماده منتقل‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد، چرا که آب به راحتی در حول جداره شیشه‌ای تیوب گردش می‏‌کند و مشکلی برای انحراف پرتوها ایجاد نمی‌کند؛ از طرفی همه‌جا در دسترس است و به راحتی تعویض می‌شود.

البته مواردی چون زنگار و خورندگی از پارامترهایی هستند که هنگام انتخاب نوع مایع باید رعایت شوند.

همان‌طور که می دانید جداره مخازن چیلرهای اصلی که همیشه مورد استفاده دستگاه های برش لیزر روتک بوده‌اند، از جنس استیل ضد زنگ بوده ولی به منظور اعمال نکات امنیتی و افزایش طول عمر پمپ آب چیلر همچنان استفاده از آب استاندارد و مقطر پیشنهاد می‌گردد.

آب  چیلر دستگاه لیزر

آب چیلر لیزر باید مشخصات لازم را داشته باشد که در مقالات قبلی در مورد نگهداری چیلر دستگاه لیزر توضیح کامل داده شده است، آب چیلر هر ماه باید بررسی شود تا میزان آن کاهش نداشته باشد. در صورتی که چیلر شما مدرج نیست و میزان آب را نشان نمی‌دهد، درب مخزن را باز کرده و سطح آب را بررسی نمایید. در چیلرهای مربع سطح آب باید بین خط مرز سبز رنگ و زرد رنگ باشد.

نگهداری دستگاه لیزر

آب چیلر می‌بایست جهت تست رسوب داخل شیلنگ‌ها و تیوب لیزر، هر شش ماه (در صورت استفاده از آب مقطر با کیفیت) و هر چهار ماه (در صورت استفاده از آب مقطر معمولی) بررسی شود. اگر رسوب داخل جداره داخلی تیوب لیزر وارد شود یا املاح و مواد خارجی در این محدوده قرار گیرد، تیوب به سرعت افت توان پیدا می‌کند.

همچنین در صورت نیاز نسبت به تعویض آب اقدام نمایید. در صورت سالم بودن آب پیشنهاد می‌شود هر یک سال نسبت به تعویض آن اقدام کنید. به جهت اطمینان از عملکرد صحیح به شما پیشنهاد می‌کنیم که از چیلر لیزر ۵۲۰۰ و یا چیلر لیزر ۵۰۰۰ S&A استفاده کنید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

همان‌طور که می‌دانید شما با خرید دستگاه لیزر ملزم به خرید چیلر دستگاه لیزر برای خنک کردن تیوب لیزر نیز می‌باشید؛ اما خیلی از افراد تمایل دارند تا دستگاه‌های جدیدی که خریداری می‌کنند خودشان نصب کنند تا هم با قسمت‌های مختلف دستگاه آشنا شوند و هم در هزینه و وقت خود صرفه جویی کنند.

نصب چیلر دستگاه لیزر کار سختی نیست و شما می‌توانید خودتان به راحتی با رعایت یک سری نکات، آن را نصب نمایید.

نکته 1 نصب چیلر لیزر: ابتدا جعبه دستگاه را باز کنید و از سالم بودن دستگاه و قطعات جانبی آن مطمئن شوید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

نکته 2 نصب چیلر لیزر: در ورودی آب را باز کنید و آن را کم کم پر کنید.

به درجه بالا آمدن آب دقت کنید تا آب سر ریز نشود.

اگر در آب و هوای سرد دستگاه لیزر خود را نصب می کنید به این دقت داشته باشید که حتما از ضد یخ در چیلر خود استفاده نمایید.

* نکته کلیدی: از ریختن ضد یخ زیادی جدا خودداری کنید چون تیوب افت می کند. به ازای هر 10 لیتر آب یک لیوان ضد یخ استفاده نمایید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

نکته 3 نصب چیلر لیزر: ورودی آب را به خروجی لوله دستگاه لیزر وصل کنید و خروجی آب را به ورودی لوله دستگاه وصل کنید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

نکته 4 نصب چیلر لیزر: دستگاه را به برق وصل کنید. در قسمت قبلی قسمت های مختلف چیلر را به شما معرفی کردیم و شما می‌توانید با مراجعه به آن، راهنمایی های لازم را مطالعه فرمایید.
نکته مهم: در صورتی که آب در تانکر یا منبع دستگاه موجود نباشد، دستگاه را هرگز روشن نکنید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

 • دکمه روشن شدن دستگاه را فشار دهید.
 • پمپ شروع به کار کردن می‌کند.
 • ممکن است اولین باری که دستگاه را روشن می‌کنید؛ حباب‌های بیشتری در لوله هدایت کننده آب ایجاد شود و دستگاه هشدار دهد اما نگران نباشید چون بعد از مدتی کار کردن دستگاه به حالت نرمال خود برمی‌گردد.
 • بعد از این که دستگاه را برای اولین بار روشن می‌کنید، باید لوله‌های آب را سریعا چک کنید تا از نداشتن نشتی لوله‌ها مطمئن شوید.
 • وقتی دستگاه را روشن می‌کنید، اگر دمای آب پایین تر از حد تعیین شده بود خیلی عادی است که فن دستگاه و بقیه اجزای ماشین کار نکنند.
 • کنترل کننده دما به صورت اتوماتیک شرایط کار کردن کمپرسور، دریچه مغناطیسی، فن‌ها و بقیه موارد را بر اساس پارامترهای کنترل تحت نظر دارد.
 • با توجه به این که کمپرسور و بقیه اجزا برای روشن شدن به زمان بیشتری نیاز دارند و ممکن است بین چند ثانیه تا چند دقیقه زمان ببرد؛ بنابراین از خاموش کردن دستگاه خودداری کنید.

نکته 5 نصب چیلر لیزر: وقتی برای اولین بار چیلر لیزر خود را روشن می‌کنید، آب جای هوای داخل لوله ها را می گیرد و جایگزین آن می‌شود؛ اما برای شروع کار شما باید به حدی آب به آن اضافه کنید تا درجه آب به قسمت سبز رنگ برسد.

در این صورت اگر آن را برای مدت زمانی روشن کنید و آب کم شود، به راحتی می توانید نشتی احتمالی را تشخیص دهید.

راهنمای نصب چیلر لیزر

نکته 6 نصب چیلر لیزر: چیلرهای سری CW-5000/5200 برند S&A دارای یک ترموستات هوشمند هستند که به صورت معمول نیاز به تنظیمات به صورت دستی ندارند.

راهنمای نصب چیلر لیزر

برای مشاهده‌ پرسش و پاسخ‌های مشکلات برقی دستگاه لیزر می‌توانید به صفحه‌ی لینک شده مراجعه فرمایید.

نکاتی برای نگهداری از چیلر دستگاه لیزر

با توجه به درخواست‌های زیاد مشتریان دستگاه برش لیزری شرکت روتک، تصمیم گرفتیم تا نکات مهمی درباره نگهداری چیلر دستگاه لیزر برای شما بیان کنیم. قبل از شروع نکات، بهتر است با قسمت‌های مختلف چیلر دستگاه لیزر آشنایی داشته باشید. در تصاویر زیر عکس دستگاه را از دو زاویه مختلف به شما نمایش دادیم:

قسمت های مختلف چیلر لیزر:

تصویر چیلر دستگاه لیزر از نمای پشتنکاتی برای نگهداری از چیلر دستگاه لیزر

قسمت های مختلف چیلر لیزر

دقت داشته باشید که منبع تغذیه و خروجی برق چیلر لیزر درست بهم وصل شده باشند و سیم ارت محکم نصب شده باشد.

ولتاژ چیلر دستگاه لیزر

حتما به این نکته توجه کنید که میزان ولتاژی که استفاده می‌کنید برای چیلر شما مناسب باشد. همان طور که می‌دانید پردازنده های یخچال نسبت به منبع تغذیه و ولتاژ بسیار حساس هستند.

بنابراین از ولتاژ استاندارد دستگاه های چیلر لیزر شرکت روتک که 10%±200 ولت است را استفاده نمایید. اگر شما نیاز دارید تا از رنج های وسیع‌تری استفاده نمایید، در دستگاه‌های شرکت روتک تنظیمات آن وجود دارد.

 نگهداری از چیلر لیزر

توجه کنید که در صورتی که فرکانس ورودی با فرکانس دستگاه هم خوانی نداشته باشد، چیلر شما آسیب جدی می‌بیند. برای چیلرهای روتک، بر اساس شرایط محیطی از فرکانس بین 50 تا 60 هرتز انتخاب نمایید.

نگهداری از چیلر دستگاه لیزر

برای جلوگیری از خراب شدن پمپ آب چیلر، از روشن کردن چیلری که مخزن آب آن خالی است جدا خودداری نمایید. همیشه قبل از این که چیلر را روشن کنید، مخزن آب را چک کنید و در صورتی که درجه آب زیر حد نرمال بود، مخزن را پر کنید.

مراقبت از چیلر لیزر

مطمئن شوید که ورودی و خروجی تهویه هوا در موقعیت مناسبی قرار داشته باشند. طبق تصویر باید از گذاشتن هر گونه مانعی در 30 سانتی‌متری کنار چیلر و 50 سانتی‌متری پشت چیلر جلوگیری کنید.

نکاتی برای مراقبت از چیلر لیزر

فیلتر چیلر لیزر باید به صورت مرتب تمیز شود. برای این کار بهتر است در زمان‌های مشخص، توری فیلتر را خارج نمایید و آن را بشویید. در غیر این صورت ممکن است آسیب های جدی به چیلر شما وارد شود.

      دقت زیادی به تاثیر چگالی آب داشته باشید. نکاتی برای نگهداری از چیلر لیزرزمانی که دمای آب کمتر از دمای محیط باشد، حباب‌هایی روی لوله‌ها و قسمت‌های خنک‌کننده ایجاد می‌شود. اگر این شرایط محیطی ایجاد شد، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا دمای آب را نسبت به محیط بالاتر نگه‌دارید و یا لوله‌ها و قسمت‌های سرد را گرم کنید.

چه مواردی را باید هنگام نگهداری چیلر دستگاه لیزر رعایت کرد؟

در چیلر لیزر لوله‌های رانش گاز، گاز را به داخل کندانسور هدایت می‌کنند که این عملیات باعث افزایش قطر لوله‌ها، افت فشار گاز و جذب حرارت از مایع داخل مخزن می‌شود. در چیلر دستگاه لیزر این عملیات وابسته به دمای آب داخل مخزن صورت می‌گیرد. به طوری که با افزایش دمای آب به میزان تعیین شده، کمپرسور روشن و در صورت رسیدن به دمای مطلوب خاموش می‌شود.

این چرخه دمایی حلقه هیستیرزیس چیلر نام دارد. به طوری که روشن و خاموش شدن در دو دمای مختلف انجام می‌شود. دمای ماکزیمم برای تیوب لیزر 30 تا 35 درجه سانتی‌گراد و حداقل 10 تا 15 درجه سانتی‌گراد می باشد. به طور مثال زمانی که قرار است دمای آب در گردش برای تیوب لیزر 25 درجه سانتیگراد باشد، چیلر در 27 درجه روشن شده و با رسیدن دمای آب به 23 درجه خاموش می‌شود.

در چیلر دستگاه‌های لیزری که از سیستم هوشمند استفاده می‌کنند نیازی به تنظیم دما جهت تابستان و زمستان وجود ندارد. در صورتی که تمایل دارید می‌توانید مقاله مرتبط تنظیم دمای چیلر دستگاه برش لیزری را مطالعه بفرمایید.

نگهداری چیلر دستگاه لیزر

اما در چیلرهایی که از سنسور تکی استفاده می‌کنند می‌بایست در زمستان و تابستان دمای آب بررسی و تنظیم شود. در این رابطه می‌توانید مقاله نحوه تنظیم دما در ترموستات چیلر لیزر را مطالعه کنید.

برای این که متوجه شوید چیلر شما از نوع هوشمند هست یا خیر، با باز کردن درب آن به دنبال دو عدد سنسور باشید. یک سنسور داخل مخزن آب و یک سنسور در هوای آزاد. کنترلر هوشمند مدل T503 ساخت شرکت S&A از نوع هوشمند بوده و با بررسی دمای محیط، دمای آب را تنظیم می‌کند، اما تنظیم کننده‌ها یا کنترلرهای STC تنها دارای سیستم کنترل دمای مخزن بوده و قابلیت تنظیم با محیط را ندارند.

سوال مهم بیشتر اپراتورهای دستگاه لیزر در خصوص نگهداری چیلر دستگاه لیزر نوع آب مورد استفاده در این نوع چیلرها می‌باشد. به شکل علمی آب در حال گردش که در مدت طولانی (بالای 6 ماه) تعویض نشود، می‌بایست دارای حالت مختصر قلیایی با  PH بین 7 تا 8  باشد و استفاده از آب کاملا خنثی به علت خورندگی زیاد توصیه نمی‌شود.

در این خصوص می‌توان به محلول صنعتی CMS جهت استفاده در سیستم سرمایش ساز دستگاه اشاره کرد. این محلول با چند نام تجاری و عنوان شیمیایی به بازار عرضه می‌شود. قابل ذکر است که یکی از تولید کننده‌های بسیار معتبر و با کیفیت، محلول مورد نظر را با نام تجاری میتره عرضه می‌کند. محلول میتره دارای سه عنوان خودرویی، سرد و صنعتی بوده که نوع سرد و خودرویی در سیستم سرمایشی دستگاه چیلر قابل استفاده می‌باشد.

در مورد نگهداری سایر قسمت‌های چیلر دستگاه لیزر بهتر است بدانید که نیاز کمی به سرویس و نگهداری دارند و تنها بعد از مدتی کارکرد، بهتر است قسمت‌های فن و محفظه کلی دستگاه گردگیری شود. این کار اگر با باد یا تمیز کننده‌های کامپیوتر صورت گیرد، احتمال بروز خطای احتمالی را کاهش می‌دهد. در انتها به شما پیشنهاد می‌کنیم جهت انجام تنظیمات چیلر به مقاله تنظیمات پیشرفته پارامترهای چیلر لیزر و مقاله راهنمای تنظیم چیلر لیزر متناسب با دمای هوا مراجعه کنید.

توضیحات پنل کنترل دما

همان‌طور که در تصویر مشاهده می‌نمایید، دو شاخص به نام‌های D1 و D2 روی پنل، کنترل دما وجود دارد که موقعیت عملکرد ترموستات را مشخص می‌کند. در ادامه به شما موقعیت‌های مختلف این دو را توضیح می دهیم

ارورهای چیلر دستگاه لیزر

شاخص D1

 • ON: ترموستات در حالت هوشمند کار می‌کند.
 • OFF: ترموستات در حالت کنترل دما کار می‌کند.
 • FLASHES: ترموستات در حالت تنظیمات پارامترها کار می‌کند و یا دمای محیط را نشان می‌دهد.

شاخص D2

 • ON: چیلر در حالت خنک کننده است.
 • OFF: چیلر در حالت چرخش آب است.
 • FLASHES: چیلر در حالت ذخیره انرژی است (کمپرسور خاموش و فن روشن)

دکمه‌های بالا و پایین برای تغییرات حالت نمایش کنترلر و پارامترها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

گزینه RST: این دکمه برای ورود استفاده می‌شود.

گزینه SET: این دکمه، دکمه تنظیمات عملکرد چیلر لیزر است.

در قسمت بعدی به شما اطلاعات دقیقی راجع به ارورهای چیلر لیزر و نگهداری چیلر دستگاه لیزر خواهیم گفت.

اررورهای چیلر لیزر

یکی از مشکلاتی که اکثر مشتریان و کاربران چیلر دستگاه لیزر با آن مواجه هستند، خطاهای احتمالی است که به صورت بوق ممتد چیلر نمایش داده می‌شود؛ به همین منظور در ادامه به شما توضیحاتی در این مورد خواهیم داد:

عیب یابی چیلر لیزر

خطای E1 چیلر دستگاه لیزر (Ultrahigh room temperature)

دمای اتاق بیش از حد مجاز است.

خطای E2 چیلر دستگاه لیزر (Ultrahigh water temperature)

دمای آب بیش از حد مجاز است.

خطای E3 چیلر دستگاه لیزر (Ultralow water temperature)

دمای آب کمتر از حد مجاز است.

خطای E4 چیلر دستگاه لیزر (Room Temperature sensor failure)

سنسور تشخیص دمای اتاق خراب است.

ارور E5 چیلر دستگاه لیزر (Water temperature sensor failure)

سنسور تشخیص دمای آب خراب است.

زمانی که چیلر لیزر بوق می‌زند، یکی از این کدهای اررور نمایش داده می‌شود و در صورتی که بدانید این هشدارها چه علتی دارند، به راحتی می‌توانید آن را رفع کنید.

در صورتی که چیلر دچار بوق ممتد شد، می‌توانید سریعاً با کارشناسان پشتیبانی ما در شرکت روتک تماس بگیرید، زیرا خرابی چیلر لیزر ممکن است باعث شکستن تیوب لیزر شود.

برای خرید و اطلاع از قیمت قطعات یدکی دستگاه لیزر نیز می‌توانید با ما در تماس باشید.

نکات نگهداری چیلر دستگاه لیزر

یکی از نکاتی که باید هنگام استفاده از چیلر به آن توجه کنید، دمای هوای محیط است؛ این موضوع هنگام تغییر فصل، به شدت اهمیت پیدا می کند.

در فصل زمستان اگر دمای هوای محیط چیلر کمتر از 10 درجه باشد، آب داخل چیلر یخ زده و عمر چیلر به پایان می رسد؛ برای جلوگیری از این اتفاق، باید داخل چیلر حدود یک لیوان ضد یخ بریزید.

همانطور که می دانید تیوب لیزر به افت دما خیلی حساس است و با این اتفاق افت توان نیز پیدا کرده و موجب آسیب دیدگی و در نهایت شکست تیوب خواهد شد.

نکته: اگر حجم زیادی ضدیخ داخل چیلر بریزید، موقع برش کاری صدای سوت شنیده می شود؛ بنابراین به میزان آن توجه داشته باشید.

از طرفی در فصل های گرم نیز اگر دمای محیط کار چیلر بیش از حد بالا باشد، چیلر نمی تواند آب را خنک کند.

چیلر هوشمند S&A لیزر

چیلرهای S&A5000 و S&A5200، دارای کنترل کننده هوشمند چیلرهای جدید T-503 هستند که نیازی به تنظیمات و شرح کار ندارند و به صورت اتوماتیک نسبت به شرایط آب و هوای اتاق و یا محیط کار دستگاه برش و حکاکی لیزر، دما را تنظیم می‌کند.

مثلا اگر در تابستان دمای اتاق 40 درجه باشد، ما نمی توانیم آب را روی 25 درجه نگه داریم؛ چون جداره تیوب شما همزمان با دمای محیط 40 درجه می شود و جداره داخلی اگر 25 درجه باشه، قطعا شیشه تیوب ترک خورده و می شکند.

در این شرایط کارکرد سیستم هوشمند دما به گونه ای است که چیلر از یک تناسب دمایی استفاده می کند؛ در واقع همانطور که گفتیم اگر دمای محیط بالا باشد و کاهش نیابد، چیلر دچار آلارم شده و به شما خطا می دهد.

اگر چیلر با افزایش دمای محیط توانایی خنک کردن را نداشته باشد، مشکلاتی از قبیل مشکل گاز، کندانسور و کنتلر از عوامل ایجاد این شرایط خواهند بود.

تمیز کردن چیلر لیزر

در سمت راست و چپ چیلر با پایین دادن دوتا ضامن ها، می توانید دریچه ها را باز کرده و تمیز کنید.

فن های پشتی هوا در بخش پشتی چیلر، هوا را به داخل می کشند و از قسمت پشت خارج می کنند؛ بنابراین باید تمیز شوند تا گردش هوا در چیلر از بین نرود.

یک فیلتر هوا نیز در این بخش وجود دارد که می توانید از قسمت سفید رنگ جدا کرده و آن را شست و شو دهید؛ زیرا اگر دچار گرفتگی شود، کندانسور قابلیت خنک کنندگی اش را از دست می دهد.

 

عملکرد چیلر لیزر چگونه است؟

در چیلر دستگاه لیزر آب به عنوان ماده منتقل‌کننده مورد استفاده قرار می‌گیرد چرا که آب به راحتی در حول جداره شیشه‌ای تیوب گردش می‏‌کند و مشکلی برای انحراف پرتوها ایجاد نمی‌کند.

خطاهای دمای اتاق و آب چیلر لیزر کدامند؟

خطای E1: دمای اتاق بیش از حد مجاز است.
خطای E2: دمای آب بیش از حد مجاز است.
خطای E3: دمای آب کمتر از حد مجاز است.

خطاهای سنسور چیلر لیزر کدامند؟

خطای E4: سنسور تشخیص دمای اتاق خراب است.
ارور E5: سنسور تشخیص دمای آب خراب است.

18 دیدگاه در “راهنمای نصب چیلر لیزر به همراه نکات نگهداری

 1. الهام پورحیدری گفت:

  سلام وقت بخیر. درمورد ارور ۰۲ دستگاه لیزر مو زائد میشه توضیح بدین برام.ممنونم.

  1. سلام وقت بخیر
   حوزه فعالیت شرکت روتک لیزرهای صنعتی هست نه پزشکی.

 2. شاهرخ گفت:

  سلام اگه میشه تنظیمات دما در ترموستات stc-8000 رو هم توضیح بدید ممنون از لطف شما

  1. سلام وقت بخیر
   تنظیمات چیلر در خصوص چیلرهای دستگاه های لیزر در قسمت مقالات سایت موجود است، در موارد متفرقه باید از نزدیک دیده شود و تنظیمات انجام شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 3. جمال گفت:

  سلام ھواگیری تیوب لیزر چگونھ می باشد با عرص تشکر

  1. سلام جمال عزیز
   اولین قدم برای هواگیری تیوب لیزر، نصب درست آن می‌باشد؛ سپس هوای میان اتصال شلنگ‌های آب داخل تیوپ را خالی می‌کنیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 4. رضا حیدری گفت:

  با سلام وقتی دستگاه کار میکند و دما بالا میرود چیلر شروع به کار کردن میکند ولی دما پایین نمیاید

  1. سلام دوست عزیز
   این مشکل به دلیل خالی شدن گاز درون چیلر و یا خرابی کمپرسور هست.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 5. نفیسه گفت:

  سلام ممنون از مقاله مفیدتون
  استفاده از میتره یعنی به جای آب مقطر کاملا چیلر رو با میتره پر کنیم؟

  1. سلام وقت بخیر
   بهترین مورد برای استفاده، آب مقطر دو یا سه بار دیونیزه است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 6. حمید صادقی گفت:

  سلام خسته نباشید آب مقطر چیلر هر چند وقت یکبار باید عوض بشه؟

  1. سلام وقت بخیر
   آب مقطر درون چیلر لیزر بهتر است به صورت میانگین هر ۶ ماه یکبار تعویض گردد.
   برای تعویض آب مقطر، خروجی تیوب لیزر را کشیده تا تمامی آب درون تیوب به داخل چیلر رفته و بعد از آن پیچ تخلیه چیلر را باز کرده و آب را تخلیه می کنیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 7. خشایار چراغی گفت:

  سلام ممنون از مقاله مفیدتون
  استفاده از میتره یعنی به جای آب مقطر کاملا چیلر رو با میتره پر کنیم؟

  1. سلام وقت بخیر
   بهترین مورد برای استفاده آب مقطر دو یا سه بار دیونیزه است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 8. محمد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  دو دستگاه دارم که چیلر یکی آسیب دیده و قابل استفاده نیست. میتونم از ی چیلر برای دو دستگاه استفاده کنم به این صورت که ورودی و خروجی چیلر رو سه راه کنم و برای هر لیزر ورودی و خروجی بگیرم؟ چیلر ۵۰۰۰ دارم

  1. سلام دوست عزیز
   احتمال دارد در این حالت پمپ چیلر جوابگو نباشد. برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 9. محمدرضا دهقان گفت:

  با سلام.دمای چیلر همیشه پایین است وبالا نمیرود

  1. سلام دوست عزیز
   این مسأله مربوط به دمای محیط شما است و باید کنترل شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.