Skip to content

تشخیص توان تیوب لیزر

قطعات لیزر

تشخیص توان تیوب لیزر در برخی از موارد برای کاربران دستگاه برش لیزر به دغدغه‌ تبدیل شده است و این عدم تشخیص گاهی اوقات به خرید اشتباه تیوب دستگاه لیزر و در نهایت متضرر شدن مشتری منجر می‌شود. علت این امر بیان شدن توان واقعی و توان اسمی برای تیوب‌های لیزر از طرف کارخانه‌های تولید کننده و همچنان همکاران فعال در زمینه فروش قطعات یدکی دستگاه لیزر و تیوب لیزر است.

تمامی تیوب‌های لیزر تولید شده دارای توان میانگین و توان ماکزیمم هستند.

همان‌طور که می‌دانید تیوب لیزر از جمله قطعات یدکی دستگاه لیزر است که شامل بخش‌های شیشه‌ای و فلزی می‌شود؛ لذا کارکرد تیوب لیزر روی تغییرات شکل و ظاهر این قسمت‌ها تاثیر گذار است.

ساختار تیوب دستگاه لیزر به نحوی است که از یک جعبه شیشه‌ای محکم از جنس GG17 ، هدایت‌گر، خنک کننده و محفظه‌ای تشکیل شده است.

در صورت عدم انتخاب صحیح در جایگزینی تیوب لیزر موجبات پایین آمدن سریع طول عمر تیوب و یا عدم بهره‌گیری از توان واقعی تیوب لیزر در مدت طول عمر تیوب لیزر را موجب می‌شود؛ این بدین معنی است که در صورت انتخاب تیوب لیزر با توان بیشتر از پاورهای ولتاژ موجب عدم بهره‌وری کامل از تیوب لیزر و همچنین در صورت استفاده تیوب لیزر کمتر از توان پاورهای ولتاژ، باعث کوتاه شدن سریع طول عمر تیوب لیزر می‌شود.

تشخیص طول تیوب لیزر

کمپانی‌های معتبر تولیدکننده تیوب لیزر برای هر یک از مدل‌های تیوب لیزر جداولی را منتشر می‌کنند که نشانگر مشخصات فنی و پارامترهای مربوط به آن مدل از تیوب لیزر است.

یکی از مشخصات ذکر شده طول تیوب است که می‌توان این پارامتر را راحت‌ترین راه حل برای تشخیص توان تیوب لیزر دانست چرا که با داشتن یک

خط کش و یا متر به راحتی می‌توان اندازه را مشخص کرده و با سوال از شرکت فروشنده برای خرید تیوب لیزر به توان تیوب لیزر خود پی‌برد.

تشخیص طول تیوب لیزر

تشخیص توان تیوب لیزر

در خرید تیوب لیزر باید به نکاتی توجه داشته باشید که از جمله آن می‌توان به تشخیص توان تیوب لیزر اشاره نمود.

در این راستا باید دقت داشته باشید که هر چه طول تیوب دستگاه لیزر افزایش پیدا کند، نیاز برای جریان و ولتاژ بالاتر از پارامترهای اصلی محسوب می‌شود؛ باید توجه داشته باشید که تیوب‌های لیزر با طول کوتاه‌تر نیاز به ولتاژ کمتری برای روشن شدن دارند، لذا در صورت استفاده کردن از پاور دستگاه لیزر حکاکی با توان بالاتر، طول عمر تیوب لیزر به سرعت کاهش می‌یابد.

جهت تشخیص توان تیوب لیزر با قطر 82 میلی‌متر (سایز نرمال تیوب‌های رسی، EFR و yangli) کافی است مطابق جدول اعلامی سازنده طول آن را اندازه بگیریم.

در هنگام خرید تیوب دستگاه لیزر باید دقت داشته باشید که تیوب‌های با طول حدود 120 تا 130 سانتی‌متر دارای توان میانگین حدود 80 و ماکزیمم 100 وات هستند.

تیوب لیزرهایی به طول 140 تا 150 سانتی‌متر، توان میانگین 100 وات و ماکزیمم 130 وات دارند.

تیوب‌هایی با طول 160 تا 170 سانتی‌متر نیز دارای توان میانگین 130 و ماکزیمم 160 وات هستند.

برای خرید تیوب لیزرهای سایزهای غیر استاندارد با طول بیشتر که معمولا دارای قطرهای کمتر از 75 میلی‌متر هستند باید برای تشخیص توان، محاسبه حجمی کرده و میزان گاز تیوب لیزر را محاسبه کنید؛ یا می‌توانید از دستگاه اندازه‌گیری توان که از طریق شدت تابش بر سطح میزان توان ماکزیمم تیوب را اندازه‌گیری می‌کند، استفاده کنید.

تشخیص توان تیوب لیزر

تشخیص توان تیوب لیزر از روی شکل ظاهری

 قسمت‌های فلزی در ابتدا و انتها به منظور ارتباط اتصالات الکتریکی به نحو احسنت و همچنین خنک کردن آینه‌های ابتدا و انتها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در برخی تیوب‌های لیزر ارزان قیمت، در این قسمت‌ها نیز از شیشه استفاده می‌شود؛ لذا مجبور هستند برای جلوگیری از شکسته شدن شیشه‌ها از گردش آب به دور آن‌ها استفاده کنند.

اصولا بعد از مدتی کارکردن تیوب لیزر، رنگ شفاف شیشه در جداره بیرونی به سمت زرد رنگی گرایش پیدا می‌کند.

در تیوب‌هایی که ترکیبی از فلز و شیشه هستند، در توان‌های پایین حدود 80 وات بعد از کارکرد طولانی یا پرفشار قسمت فلزی و جلویی تیوب لیزر به رنگ زردی می‌گراید.

در توان‌های 100 وات این رنگ متمایل به قهوه‌ای بوده و در تیوب‌های 130 وات به بالا بعد از مدتی به سمت ارغوانی مایل می‌شود؛ بنابراین در صورتی که رنگ شیشه تیوب لیزر تغییر رنگ می‌دهد، شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید که این تیوب لیزر کارکرده است و از روی نوع رنگ آن می‌توانید میزان کارکرد آن را به صورت تقریبی تخمین بزنید.

دانستن این نوع اطلاعات به شما کمک بزرگی خواهد کرد تا شما متوجه شوید که زمان تعویض تیوب لیزر دستگاه برش لیزری شما نزدیک است و برای خرید تیوب لیزر، زودتر از موقع تصمیم گیری کنید.

مطالعه مقاله: اجزای دستگاه برش لیزری

تشخیص توان تیوب لیزر از روی شکل ظاهری

آیا تیوب لیزر دست دوم برای خرید مناسب است؟

اگر برای شما هم سوال است که خرید تیوب لیزر دست دوم انتخاب درستی است یا خیر؟ در پاسخ می‌توان گفت که بودجه‌ی شما در خرید، نقش مهمی دارد اما به‌طور کلی نمی‌توان پارامترهای مهم در کیفیت تیوب لیزر مانند شارژ و میزان کارکرد را محاسبه کرد؛ درنتیجه خرید تیوب لیزر دست دوم مقرون‌به‌صرفه نیست و پیشنهاد نمی‌شود.

در هر حال در هنگام خرید تیوب لیزر باید به نکات مهمی دقت کنید و برای همین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید با متخصصان ما در شرکت روتک، مشاوره داشته باشید.

روی لینک مقاله تعویض آب دستگاه لیزر کلیک کنید.

خرید بهترین تیوب لیزر

شرکت روتک ارائه دهنده قطعات یدکی دستگاه برش لیزری به مشتریان عزیز است.

برای آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها، جزئیات و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید؛ همچنین برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر برش و حکاکی و دریافت مشاوره رایگان برای خرید تیوب دستگاه لیزر می توانید با شماره 90 000 480 021 شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

نوبت توست تا با خرید تیوب لیزری روتک، کیفیت محصولات تولیدی خود را ضمانت کنی.

یکی از راه‌های تشخیص توان تیوب لیزر چیست؟

طول تیوب یکی از راحت‌ترین راه حل برای تشخیص توان تیوب لیزر است چرا که با داشتن یک خط کش و یا متر به راحتی می‌توان اندازه را مشخص کرد.

آیا از روی تغییر رنگ تیوب می‌توان کارکرد آن را تشخیص داد؟

در صورتی که رنگ شیشه تیوب لیزر تغییر رنگ می‌دهد، شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید که این تیوب لیزر کارکرده است

ارسال دیدگاه

captcha