قطعات لیزر

تشخیص میزان کارکرد و توان تیوب لیزر

توان تیوب لیزر

توان تیوب لیزر خوب چقدر است؟

تشخیص توان تیوب لیزر در برخی از موارد برای کاربران دستگاه لیزر CO2 به دغدغه‌ای تبدیل می‌شود. و این عدم تشخیص گاهی اوقات به خرید اشتباه تیوب دستگاه لیزر و در نهایت متضرر شدن مشتری می‌انجامد. علت این امر بیان شدن توان واقعی و توان اسمی برای تیوب های لیزر از طرف کارخانه های تولید کننده و همچنان همکاران فعال در زمینه فروش قطعات یدکی دستگاه لیزر و تیوب لیزر می‌باشد. تمامی تیوب‌های لیزر تولید شده دارای توان میانگین و توان ماکزیمم می‌باشند.

تیوب لیزر

در صورت عدم انتخاب صحیح در جایگزینی تیوب لیزر موجبات پایین آمدن سریع طول عمر تیوب و یا عدم بهره‌گیری از توان واقعی تیوب لیزر در مدت طول عمر تیوب لیزر را موجب می‌شود. این بدین معنی است که در صورت انتخاب تیوب لیزر با توان بیشتر از پاورهای ولتاژ موجب عدم بهره‌وری کامل از تیوب لیزر و همچنین در صورت استفاده تیوب لیزر کمتر از توان پاورهای ولتاژ باعث کوتاه شدن سریع طول عمر تیوب لیزر می‌شود.

کمپانی‌های معتبر تولیدکننده تیوب لیزر برای هر یک از مدل‌های تیوب لیزر جداولی را منتشر می‌کنند که نشانگر مشخصات فنی و پارامترهای مربوط به آن مدل از تیوب لیزر می‌باشد. یکی از مشخصات ذکر شده طول تیوب می‌باشد که می‌توان این پارامتر را راحت‌ترین راه حل برای تشخیص تیوب لیزر دانست چرا که با داشتن یک خط کش و یا متر به راحتی می‌توان اندازه را مشخص کرده و با سوال از شرکت فروشنده برای خرید تیوب لیزر به توان تیوب لیزر خود پی‌برد.

توان تیوب لیزر

در خرید تیوپ لیزر باید به نکاتی توجه داشته باشید که از جمله آن می‌توان به توان تیوب لیزر اشاره نمود.

در این راستا باید دقت داشته باشید که هر چه طول تیوب دستگاه لیزر افزایش پیدا کند، نیاز برای جریان و ولتاژ بالاتر از پارامترهای اصلی محسوب می‌شود. باید توجه داشته باشید که تیوب‌های با طول کوتاه‌تر نیاز به ولتاژ کمتری برای روشن شدن دارند، لذا در صورت استفاده کردن از پاور دستگاه لیزر حکاکی با توان بالاتر، طول عمر تیوب لیزر به سرعت کاهش می‌یابد.

توان تیوب لیزر

جهت شناسایی توان تیوب لیزرهای قطر 82 میلی‌متر (سایز نرمال تیوب های رسی، EFR و yangli) کافی است مطابق جدول اعلامی سازنده طول آن را اندازه بگیریم. در هنگام خرید تیوب دستگاه لیزر باید دقت داشته باشید که تیوب‌های با طول حدود 120 تا 130 سانتی‌متر دارای توان میانگین حدود 80 و ماکزیمم 100 وات می‌باشند. همچنین تیوب لیزرهای با طول 140 تا 150 سانتی‌متر دارای توان میانگین 100 وات و ماکزیمم 130 وات می‌باشند. از طرفی تیوب‌های دارای طول 160 تا 170سانتی‌متر نیز دارای توان میانگین 130 و ماکزیمم 160 وات می‌باشند.

تیوب لیزر

برای خرید تیوب لیزرهای سایزهای غیر استاندارد با طول بیشتر که معمولا دارای قطرهای کمتر از 75 میلی‌متر هستند باید برای تشخیص توان محاسبه حجمی کنید و میزان گاز تیوپ لیزر را محاسبه کنید و یا توسط دستگاه اندازه‌گیری توان که از طریق شدت تابش بر سطح میزان توان ماکزیمم تیوب را اندازه می‌گیرد استفاده کنید. در هر حال در هنگام خرید تیوب لیزر باید به نکات مهمی دقت کنید و برای همین ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید با متخصصان ما در شرکت روتک، مشاوره داشته باشید.

تشخیص توان تیوب لیزر از روی شکل ظاهری

تیوب لیزر از جمله قطعات یدکی دستگاه لیزر محسوب می‌شود که شامل بخش‌های شیشه‌ای و فلزی می‌باشد. لذا کارکرد تیوب لیزر روی تغییرات شکل و ظاهر این قسمت‌ها تاثیر گذار می‌باشد.

ساختار تیوب دستگاه لیزر به نحوی است که از یک جعبه شیشه‌ای محکم از جنس GG17 ، هدایت‌گر، خنک کننده و محفظه‌ای تشکیل شده است.

تیوب لیزر

 قسمت‌های فلزی در ابتدا و انتها به منظور ارتباط اتصالات الکتریکی به نحو احسنت و همچنین خنک کردن آینه‌های ابتدا و انتها مورد استفاده قرار می‌گیرند.

در برخی تیوب‌های لیزر ارزان قیمت، در این قسمت ها نیز از شیشه استفاده می شود لذا مجبور می شوند برای جلوگیری از شکسته شدن شیشه ها از گردش آب به دور آن ها استفاده کنند.

اصولا بعد از مدتی کارکردن تیوپ لیزر، رنگ شفاف شیشه در جداره بیرونی به سمت زرد رنگی گرایش پیدا می‌کند.

در تیوب‌هایی که ترکیبی از فلز و شیشه هستند در توان‌های پایین حدود 80 وات بعد از کارکرد طولانی یا پرفشار قسمت فلزی و جلویی تیوب لیزر به رنگ زردی می‌گراید.

در توان‌های 100 وات این رنگ متمایل به قهوه‌ای بوده و در تیوب‌های 130 وات به بالا بعد از مدتی به سمت ارغوانی میل می‌کند.

بنابراین در صورتی که رنگ شیشه تیوب لیزر تغییر رنگ می‌دهد شما به راحتی می‌توانید متوجه شوید که این تیوپ لیزر کارکرده می‌باشد و از روی نوع رنگ آن می‌توانید میزان کارکرد آن را به صورت تقریبی تخمین بزنید.

دانستن این نوع اطلاعات به شما کمک بزرگی خواهد کرد تا شما متوجه شوید که زمان تعویض تیوب لیزر دستگاه برش لیزری شما نزدیک است و برای خرید تیوب لیزر، زودتر از موقع تصمیم گیری کنید.

در صورتی که برای خرید تیوب لیزر نیاز به مشاوره دارید می‌توانید به راحتی با مشاوران شرکت روتک تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید. ضمن این که تمامی مطالب سایت اختصاصی بوده و کپی کردن مطالب سایت بدون ذکر منبع غیر قانونی می‌باشد.

آیا تیوب لیزر دست دوم برای خرید مناسب است؟

اگر برای شما هم سوال است که خرید تیوب لیزر دست دوم انتخاب درستی است یا خیر؟ در پاسخ می‌توان گفت که بودجه‌ی شما در خرید، نقش مهمی دارد اما به‌طور کلی نمی‌توان پارامترهای مهم در کیفیت تیوب لیزر مانند شارژ و میزان کارکرد را محاسبه کرد درنتیجه خرید تیوب لیزر دست دوم مقرون‌به‌صرفه نیست و پیشنهاد نمی‌شود.

 

خرید بهترین تیوب لیزر

برای آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها، جزئیات و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید؛ همچنین برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر برش و حکاکی و دریافت مشاوره رایگان برای خرید دستگاه و قطعات یدکی می توانید با شماره 90 000 480 021 شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.