Skip to content

تعویض تیوب دستگاه لیزر

قطعات لیزر

تیوب لیزر در تمامی دستگاه‌های لیزر یکی از قطعات اصلی است که نقش مهمی را ایفا می‌کند؛ در طی استفاده از این قطعه یدکی دستگاه لیزر، شما ممکن است به هر دلیلی مانند شکستن و یا تمام شدن طول عمر مجبور به تعویض تیوب لیزر دستگاه لیزر خود شوید؛ بنابراین بهتر است حتی در صورتی که خودتان نمی‌خواهید این کار را انجام دهید اطلاعاتی در این زمینه داشته باشید.

تعویض تیوب دستگاه لیزر

در ادامه چگونگی نحوه تعویض تیوب دستگاه لیزر را توضیح خواهیم داد:

یکی از سوالاتی که بهتر است پاسخ آن را بدانید، مربوط به شارژکردن تیوب دستگاه لیزر بعد از تمام شدن طول عمرشان است.

مراحل تعویض تیوب دستگاه لیزر

 • مرحله اول: جدا کردن تیوب قدیمی

ابتدا درب عقب دستگاه برش لیزر را باز کرده تا دسترسی به تیوب لیزر میسر شود.

در شروع کار دو سیم در ابتدا و انتهای تیوب لیزر مشاهده می‌کنیم که باید این دو اتصال قطع شود؛ لازم به ذکر است جهت شناسایی ابتدا و انتهای تیوب می‌توان به قسمت فنری خروجی تیوب لیزر توجه کرد که نشان دهنده محل خروج اشعه و انتهای تیوب است.
شما می‌توانید با برداشتن درپوش پلاستیکی ابتدای تیوب، امکان دسترسی به قسمت فلزی سر تیوب و کابل‌های ولتاژ (HV) را فراهم آورید.

کابل‌های ولتاژ (HV) را که معمولا قرمز رنگ است، به وسیله باز کردن پیچ متصل به فلز سر تیوب، از تیوب جدا کنید؛ سپس نوبت جدا کردن سیم گراند از قسمت فلزی انتهای تیوب لیزر است، آن را هم جدا کنید تا اتصالات تیوب از دستگاه برش و حک لیزر قطع شود.

 • مرحله دوم: جدا کردن شلنگ‌های تیوب لیزر

شلنگ‌های ورودی و خروجی آب تیوب لیزر را به آرامی و به صورت چرخشی با حرکت به سمت چپ و راست از تیوب لیزر جدا کنید؛ سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید تا مانع شکستگی محل ورود و خروج آب گردد.

 • مرحله سوم: پایه‌های تیوب لیزر

تیوب لیزر در تمامی دستگاه‌های لیزر بر روی دو پایه قرار گرفته که با باز کردن محافظ این پایه تیوب لیزر‌ها قادر به جدا کردن آن خواهیم بود.

 • مرحله چهارم: نصب مجدد تیوب لیزر

در این مرحله می‌توانیم تیوب جدید را نصب کنیم؛ برای این کار طبق مراحل زیر پیش بروید:

  • تیوب دستگاه لیزر را به نحوی روی پایه‌ها قرار داده که خروجی اشعه تیوب به سمت آینه لیزر قرار بگیرد.
  • این نکته قابل توجه است که فاصله انتهای تیوب لیزر تا مرکز آینه حدودا 5 سانتی‌متر باشد.
  • دوباره محافظ‌های تیوب لیزر را بسته و کابل‌های ولتاژ (HV) و گراند را متصل می‌کنیم.
  • در آخر شلنگ‌های ورودی و خروجی چیلر دستگاه لیزر آب تیوب را به آرامی به محل مربوطه متصل می‌کنیم.
 • مرحله پنجم: تست تیوب لیزر

در نهایت باید تیوب جدید را تست کنید تا از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید.
برای این کار پمپ آب دستگاه لیزر را به آن وصل کنید و نداشتن نشتی را چک کنید؛ ممکن است دستگاه شما تراز نباشد بنابراین مطمئن شوید که قبل از تست با وات بالا، آینه‌ها تراز هستند.

خرید بهترین تیوب دستگاه لیزر

در صورتی که بخواهید از شرکت روتک تیوب خود را خریداری کنید، برای اطمینان می‌توانید قبل از خرید فیلم تست تیوب لیزر خود را دریافت کنید.

شرکت روتک ارائه دهنده تیوب لیزر رسی در مدل‌های مختلف برای دستگاه‌های برش و حک لیزری متنوع است.

برای اطلاع از قیمت تیوب لیزر و دریافت مشاوره رایگان برای خرید می‌توانید با کارشناسان قطعات یدکی با شماره 90 000 480 021 روتک تماس حاصل فرمایید.

نوبت توست تا با استفاده از تیوب لیزر با کیفیت، کارکرد دستگاه لیزر خودت رو تضمین کنی.

تعویض تیوب دستگاه لیزر چند مرحله است؟

جدا کردن تیوب قدیمی، جدا کردن شلنگ‌ها، پایه‌های تیوب لیزر، نصب مجدد تیوب لیزر و تست تیوب لیزر

2 comments on “تعویض تیوب دستگاه لیزر”

درود بر شما………….حس میکنم بصورت کاملا زیرکانه و البته غیرمنصفانه….اصلی ترین قسمت تعویض تیوپ که شاید الزام نباشه ولی بسیار مهم هست رو جا انداختید.اونم اینکه ورودی آب که در ابتدای تیوپ هست میبایستی تقریبا در زیر تیوپ قرار بگیره و خروجی تیوپ که به آینه نزدیک هست به سمت بالا باشد..مزیتش هم اینه که دیگه حبابی داخل تیوپ مشاهده نمیشه وبهش فشار کاذب نمیاد و البته طول عمر بیشتری هم برای تیوپ به ارمغان میاره….مطمعنن همه کسانی که تیوپ نصب میکنن اینرو رعایت میکنن…یا حداقل اونایی که من دیدم

مدیریت وب‌سایت روتک

سلام و عرض ادب ممنون از توجه شما بله حق با شماست و قسمت خروجی تیوب باید رو به بالا قرار گیرد ولی این موضوع به طور قطع به صورت غیر عمد بیان نشده است این را از مقالات و فیلم های داخل سایت قطعا خواهید فهمید که هدف برطرف شدن مشکلات دوستان هست.

ارسال دیدگاه

captcha