Skip to content

مشخصات تیوب لیزر

قطعات لیزر

در دستگاه برش لیزری، یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین قسمت‌ها تیوب دستگاه لیزر است. چرا که در صورت بوجود آمدن اختلال در کارکرد این قطعه، دیگر نمی‌توان راندمان خوبی را از دستگاه لیزر طلب کرد. تنها قطعه‌ای از قطعات دستگاه لیزر که می‌توان به عنوان قطعه مصرفی نام برد، تیوب دستگاه لیزر می‌باشد. این قطعه از طرف کارخانه‌های تولیدی، طول عمر مفیدی برای آن در نظر گرفته شده است. طول عمر مفید تیوب لیزر رسی 10.000 ساعت کاری می‌باشد که به علت استفاده مشتریان از دستگاه برای حکاکی و برش در توان‌های مختلف، این میزان معمولا بین 7000 تا 8000 ساعت می‌باشد.

انواع تیوب لیزر

تیوب‌های لیزر در توان های 130w ، 100w ، 80w ،  60w به بازار عرضه می‌شوند که بسته به سایز دستگاه لیزر و نوع کارکرد دستگاه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

  • تیوب لیزر 60w :

این نوع تیوب لیزرها برای دستگاه‌های سایز کوچک و اکثراً جهت حکاکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

  • تیوب لیزر 80w :

این تیوب جهت حکاکی و همچنین برش مورد استفاده قرار می‌گیرد که به علت توان کم‌تر در برش، معمولا جهت برش در صنایع چرم و پارچه مورد استفاده می‌شود.

  • تیوب لیزر 100w :

رایج‌ترین تیوب دستگاه لیزر، تیوب 100w است. این تیوپ توان لازم جهت برش لیزری روی پلکسی و همچنین MDF را دارد. از این لحاظ می‌توان از این تیوب در صنایع تبلیغات و چوب بهره گرفت. این تیوپ قابلیت برش پلکسی تا ضخامت 15mm و همچنین MDF تا ضخامت 8mm را دارا می‌باشد.

  • تیوب لیزر 130w :

این نوع تیوب لیزر بیشتر در دستگاه‌های لیزر 180* 130 مانند دستگاه لیزر RT1318 ، جهت کار برش مورد استفاده قرار می‌گیرد. علت استفاده این تیوب در دستگاه‌های سایز بزرگ، طول بلند این تیوپ لیزر می‌باشد که بالطبع، توان بالاتری نیز ایجاد می‌کند.

اگر می‌خواهید در مورد تیوب لیزر بیشتر بدانید، پیشنهاد می‌کنیم حتما مقاله ساختار تیوب لیزر را مطالعه کنید تا در مورد مواد تشکیل دهنده تیوب دستگاه لیزر و عملکرد آن اطلاعات تخصصی را دریافت کنید. تمام محتوای این سایت متعلق به شرکت روتک می‌باشد و کپی برداری بدون ذکر منبع غیر قانونی است.

انواع تیوب لیزر

تیوب لیزر چیست؟

تیوب لیزر یک قطعه فلزی مستحکم و یک پرتو بسیار کوچک در دستگاه‌های لیزر هستند که برای برش یا نوشتن بر روی بسیاری از فلزات به کار می‌روند. عملکرد لیزرها به گونه‌ای است که گاز واسطه‌ای (مثل CO2) در یک محفظه مشتعل شود و معمولا به عنوان یکی از اجزای بسیار دقیق سیستم‌های کاربردی برای برش،حکاکی،علامت‌گذاری و حتی نمونه‌سازی سه بعدی است. برای کار کردن بهتر با تیوب لیزر و آشنایی با آن بهتر است در ابتدا با ساختار تیوب لیزر در این مقاله آشنا شوید.

دستگاه لیزر های CO2 مستحکم می‌توانند به صورت 24 ساعته و بدون توقف، نگهداری و تعمیر فعالیت کنند. این قابلیت به دلیل تکنولوژی تیوب‌های تمام فلزی لیزرهاست که خلوص بالای گاز تیوب ها و عمر طولانی لیزر را تضمین می‌کند

ساختار تیوب دستگاه لیزر

ساختار طراحی تیوب دستگاه لیزر، یک جعبه شیشه‌ای سخت و محکم است که یک پلت فرم فوق‌العاده پایدار برای تشدید لیزر فراهم می‌کند و معمولا دارای چند الکترود است. بخش شیشه‌ای تیوب از مواد GG17 و هدایتگر تخلیه تیوب، خنک‌کننده، محفظه و ترکیب کننده گاز ساخته شده است.ساختار تیوب دستگاه لیزر CO2 معمولا سه لایه ای است.

داخلی‌ترین ساختار تیوب دستگاه لیزر محفظه، بعد از آن  تیوب تخلیه گاز و محفظه میانی آب خالص است. بیرونی‌ترین لایه مربوط به کلاهک گازی است. بخش الکترودی لیزر با یک کاتد سرد استوانه‌ای شکل طراحی شده است که مواد کاتدی انتخاب شده بر طول عمر لیزرها تاثیرگذار هستند.

قدرت لیزر در تیوب‌ها به عنوان مهم‌ترین ویژگی، مشخصات مدل‌های اصلی را تفکیک می‌کند.مدل‌های رایج عبارتند از:15W, 25W, 40W, 60W, 80W به طور کلی قدرت لیزرها بر اساس طول تفکیک می‌شوند. تیوب دستگاه لیزر 60W دارای قدرت 1200mm  یا 1250mm  و تیوب  80W دارای قدرت 1600mm است.

عملکرد الکترود تیوب لیزر و تفاوت ها

    1. طول عمر: طول عمر تیوب‌های لیزری معمولا یکی از شاخص‌های مهم برای کاربران است.به طور کلی تفاوت در طول عمر به دلیل تکنولوژی پردازش،تکنولوژی طراحی و مواد اولیه تیوب‌ها می‌باشد.
    2. کیفیت پرتو: این عملکرد با استفاده از مدل تیوب لیزر تعیین می‌شود. نقطه کیفیت توسط فرایند تولید تیوب تعیین می‌شود. به طور مستقیم،اشعه لیزر بر کیفیت عملکرد تاثیر می‌گذارد.
    3. پایداری: عملکرد ضعیف لیزر ممکن است به دلیل نشت هوا یا اشتعال غیرسطحی باشد.

عملکرد الکترود تیوب لیزر

خرید بهترین تیوب دستگاه لیزر

شرکت روتک نماینده انحصاری تیوب لیزر رسی است که آن‌ها را در مدل‌های مختلف برای دستگاه‌های برش و حک لیزری ارائه می‌دهد.

برای اطلاع از قیمت تیوب لیزر و دریافت مشاوره رایگان برای خرید می‌توانید با کارشناسان قطعات یدکی با شماره 90 000 480 021 روتک تماس حاصل فرمایید.

نوبت توست تا از تیوب لیزر با کیفیت، برای دستگاه لیزر خودت استفاده کنی.

 

توان تیوب لیزرها عموماً به چه صورت تعریف می شود؟

تمامی تیوب‌های لیزر تولید شده دارای توان میانگین و توان ماکزیمم می‌باشند.

جریان و ولتاژ تیوب لیزر بر چه اساسی تعیین می شود؟

هر چه طول تیوب دستگاه لیزر افزایش پیدا کند، تیوب نیاز به جریان و ولتاژ بالاتری برای روشن شدن دارد.

جنس تیوب لیزر از چیست؟

یک جعبه شیشه‌ای محکم از جنس GG17 ، هدایت‌گر، خنک کننده و محفظه‌ای تشکیل شده است.

میزان کارکرد تیوب لیزر را چطور می توان تخمین زد؟

از روی نوع رنگ آن می‌توانیم میزان کارکرد آن را به صورت تقریبی تخمین بزنیم.

2 comments on “مشخصات تیوب لیزر”

ناشناس

سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون ادامه بدین

ارسال دیدگاه

captcha