Skip to content

حلقه ازدواج | فلسفه پیدایش و سفارشی سازی حلقه

آموزش

حلقه ازدواج نشانه‌ی عشق و تعهد به شریک زندگی است. این نشان در روز ازدواج دو نفر این نشان را هدیه میکنند. با این کار دو نفر تعهد و ازدواج خود را به همه اطرافیان اعلام می کنند.

تاریخچه پیدایش حلقه ازدواج

اولین حلقه ازدواج در اواخر دهه 1300 یا اوایل دهه 1400 میلادی برمی‌گردد که یک خانم انگلیسی در وصیت نامه‌اش ثبت کرد.
در سال 1475 میلادی شعری برای ازدواج یک زوج ایتالیایی سروده شد: “دو اراده، دو قلب، دو عشق در ازدواج با الماس به هم پیوند خوردند.”
درباره حلقه ازدواج مصریان باستان معتقد بودند که به معنای واقعی کلمه “رگ عشق” وجود دارد و مستقیماً از قلب تا انگشت چهارم دست چپ می رود. از آن زمان، زوجها حلقه ازدواج را به نشانه تعهد به یکدیگر هدیه دادند.
در روم باستان، داماد یک حلقه آهنی را به عروس خود هدیه می‌داد. به تقلید از آن زمان خانواده ها به عروس و داماد زیورآلاتی از طلا و جواهر هدیه می دهند. رومیان حلقه آهنی را نمادی از از قدرت و ماندگاری می دانستند. آنها اولین کسانی بودند که روی حلقه های خود نقشی را درج کردند و یا متنی نوشتند.
Marrige Ring 1

حلقه ازدواج با حکاکی اسم

حلقه ازدواج را می توانید طراحی کنید و یا از بین طرحهای آماده یک مدل را برای شخصی سازی انتخاب کنید. حکاکی روی حلقه، جلوه ای به آن می بخشد که موجب خاص بودن آن را چند برابر می کند.

یادبود

حکاکی، لحظات زیبایی از زندگی را یادآوری می کند. تاریخ های مهم، اطلاعات خاص، نام افراد مهم زندگی و … تمامی این موارد به یادآوری خاطرات شیرین ما کمک می کنند

حریم خصوصی

حکاکی که در قسمت داخلی حلقه انجام می شود، یک پیام بین شما و همسر شما است. یک راز شیرین و سرگرم کننده است. یک حس مشترک بزرگ است که می توانید برای همیشه آن را نگهدارید.

روی حلقه ازدواج چه چیزی حک کنیم؟

حکاکی حروف و یا کلمات این امکان را فراهم کرد که به راحتی حلقه را شخصی سازی کنید. مطمئنا اشخاص ایده ها و تصمیمات متفاوتی برای مراسم ازدواج دارند. اندیشیدین به برنامه های مراسم ازدواج موارد زیادی دارد ولی حلقه ازدواج اختصاصی یکی از مهم ترین موارد لیست است.
روی حلقه ازدواج چه چیزی حک کنیم؟

تاریخ های مهم

تاریخ های مهم زندگی، یک انتخاب محبوب برای حکاکی روی حلقه ازدواج است. جای دادن تاریخ ها در حلقه ازدواج آسان است ولی در عین سادگی یکی از موارد مهم و زیبا در لیست کارهای آماده سازی لوازم مراسم ازدواج است.
تاریخ های مهم دیگر مانند روز آشنایی، روزی که عاشق شدید و یا روز نامزدی را روی حلقه حک کنید.
نوشتن تاریخ به صورت عدد موجب سادگی و زیبایی بیشتر آن می شود. برخی افراد تاریخ را با ترکیبی از اعداد و حروف می نویسند. مثلا: 12 مهر 1320

نام‌ها یا حروف اول نام آنها

انتخاب بعدی حکاکی نام و یا حروف اول نام افراد روی حلقه است. مثلا از حروف خاص “نام+نام” و یا “نام و نام”  برای اتصال نامها استفاده کنید. از این مدل می توان برای هر دو حلقه استفاده کرد. این حلقه نمادی از هر دو نفر است.

ایده های دیگر:

ترکیب نام دو نفر
حروف اول و آخر نام
مونوگرام
نام مستعار

جملات کوتاه از احساسات

احساساتی که مربوط به عشق باشند برای حکاکی روی حلقه ازدواج بسیار مناسب هستند. نقل قول های عاشقانه روی حلقه ازدواج نشان می دهد که شما در مورد همسرتان  چه حسی دارید و موجب خاص شدن حلقه می شود.
برای انتخاب این نقل قول به جملات عاشقانه ای که به همسرتان می گویید فکر کنید. اگر به نتیجه نرسیدید، عبارتی انتخاب کنید که نشان دهنده شخصیت شما و ماهیت رابطه شما باشد.
جملات کوتاه از احساسات

نمونه ای نقل قول ها:

دوستت دارم
دوستت خواهم داشت، همیشه
همیشه و برای همیشه
عشق ابدی
تو جانشین جان من هستی
برای ابدیت
تا ابد
قلب من مال تو است
تو قلب من را داری
به همسرم
با شما همیشه
داشتن و نگه داشتن
من عشق ابدی خود را پیدا کردم
آغاز برای همیشه
تناسب کامل
شما ارزش انتظار را دارید
عاشق من
با هم پیر می شویم
همه عشق من
ما یکی هستیم
از این لحظه به بعد
عشق حقیقی
جاودانه شما
دوست داشتن ، احترام گذاشتن و گرامی داشتن
نذر رسمی من
عشق دوام می آورد
نوشته شده در ستاره
تا ابد چه حسی دارد
تو خرچنگ من هستی
هیچوقت نگو خداحافظ
من تو را انتخاب می کنم
ما در برابر جهان
ارزش جنگیدن داره
یک عشق
نگهبان قلب من
عشق هرگز شکست نمی خورد
با هم بهتره
افسانه من
برای همیشه
با من پیر شوید
خوشبختانه بعد از آن
عشق دوستی است که به آتش کشیده شده است

اشعار عاشقانه

نوازندگان و شاعران با کلمات ارتباط نزدیکی دارند. اگر شاعر هستید و کلماتی از شما ثبت شدند، مهمترین قسمت آن را روی حلقه ازدواج همسرتان حکاکی کنید. همچنین می توانید از اشعار معتبر محبوب همسرتان استفاده می کنید.

مکانهای مهم

بعضی از زوج ها مکان هایی دارند که برای آنها بسیار با اهمیت است. مکان هایی که برای آنها خاطره انگیز است و یا خاطرات مشترکی دارند.
مثلا جایی که برای اولین بار همسر خود را برای اولین باز ملاقات کردید. جایی متوجه شده اید که به همسرتان علاقه دارید و یا حتی مکان مراسم ازدواج شما می تواند یک انتخاب برای حکاکی باشد.

تصاویر یا نشانه ها

کلمات برای بیان احساسات همیشه کافی نیستند. می توان احساسات را با تصویر بیان کرد. به جای کلمه می توان طرحی را روی حلقه حکاکی کرد. در این روش تصویر باید به اندازه کافی کوچک باشد.
علامت بی نهایت را می توان برای نشان دادن عشق بی پایان حکاکی کرد. نماد یین و یانگ، نشان دهنده این است که دو نفر چطور همدیگر را متعادل می کنند.
Marrige Ring 3

تقسیم پیام ها

اجرای این ایده به این شکل است که روی دو حلقه پیام را تقسیم کنید. به این ترتیب با تقسیم پیام بین دو حلقه، یک زوج عاشق تشکیل می دهید. بخشی از متن روی یک حلقه و ادامه‌ی متن روی حلقه دیگر حک می شود.

چند نمونه برای این ایده آورده‌ایم:

حلقه 1: دلیلی پیدا کردم | حلقه 2: و آن دلیل تویی
حلقه 1: داشتن | حلقه 2: برای نگه داشتن
زنگ 1: شما بهتر می گویید | زنگ 2: وقتی اصلاً چیزی نمی گویید
حلقه 1: قاشق کوچک | حلقه 2: قاشق بزرگ
حلقه 1: نیمه دیگرم را پیدا کردم | حلقه 2: نیمه دیگرم مرا پیدا کرد
حلقه 1: من مال معشوقم هستم | حلقه 2: معشوق من مال من است
حلقه 1: من چیز زیادی نمی دانم | حلقه 2: اما می دانم که دوستت دارم
حلقه 1: دوستت دارم | حلقه 2: من می دانم
حلقه 1: تا بی نهایت | حلقه 2: و فراتر از آن

حلقه ازدواج را کجا حکاکی می کنند؟

عموما جواهرسازان با تجربه سفارش حکاکی حلقه ازدواج که بسیار مهم و حساس است را قبول می کنند.
حکاکی به ابزار مناسب و تجربه ی کافی نیاز دارد.
در حکاکی حلقه ازدواج مراقب باشید! شاید فکر کنید مراقب چه چیزی باشید. در انجام حکاکی باید در تمامی مراحل تصمیمات خاصی بگیرید.
برای اطمینان از متن مورد نظر، حروفت یا اعداد را روی کاغذ بنویسید. قبل از انجام حکاکی، کار را بررسی کنید تا از صحت آن مطمئن شوید. شما پیامی که میخواهید حکاکی شود را به جواهرساز ارائه می دهید. برای جلوگیری از سردرگمی، متن موردنظر را بنویسید. پیام خود را دوباره بررسی کنید تا مطمئن شوید که درست باشد.
حکاکی میتواند به صورتی دستی و یا با دستگاه انجام شود. حکاکی که به صورت دستی انجام می شود معمولا هزینه بیشتری دارد زیرا فرآیند انجام کار سختتر و کندتر است. اما ممکن است شما حکاکی دستی را بیشتر دوست داشته باشید.
قیمت انجام حکاکی بستگی به تعداد حروف و یا  فونتی دارد که انتخاب می کنید. با انتخاب و تایید نهایی شما، جواهرساز حکاکی را انجام می دهد. زمان دریافت، حلقه را بررسی کنید تا مطمئن شوید سفارش شما همانطور که خواستید انجام شده باشد.
یکی از روش های حکاکی حلقه ازدواج، حکاکی لیزری است. حکاکی حلقه ازدواج با استفاده از دستگاه فایبرمارکینگ بسیار آسان، سریع، دقیق، ظریف و زیبا است.
دستگاه فایبر مارکینگ با استفاده از فناوری نانو، پرتو لیزر تولید کرده و حکاکی روی انواع زیورآلات را به آسانی انجام می دهد.
Marrige Ring 5
جهت اطلاعات بیشتر درمورد ابزارهای پیشرفته درباره بیرون و داخل حلقه با مشاوران روتک تماس و یا در واتساپ پیام دهید: 02148000090