Skip to content

حکاکی تصویر با نرم افزار Ruby

آموزش

یکی از نرم افزار های جدید که برای حکاکی لیزری تصاویر استفاده می‌شود نرم افزار Ruby است. استفاده از این نرم‌افزار بسیارآسان است. این نرم‌افزار ویژگی‌ها و ترفندهای جدید برای حکاکی با لیزر دارد. در این مقاله نکات و ترفندهای مهم برای حکاکی تصاویر را در چند مرحله توضیح می‌‌دهیم.

مرحله اول: وارد کردن تصویر در نرم‌افزار

ابتدا باید تصویر مورد نظر را وارد کنیم. آسان‌ترین و سریعترین راه برای انجام این کار، کشیدن و رها کردن است. همچنین می توانید داده‌ها را از طریق “Import file” وارد کنید. برای ویرایش، روی تصویر کلیک کنید. در این مرحله “Design window” یا همان صفحه طراحی باز می شود.
همه داده‌های ( *.pdf؛ *.svg؛ *.png؛ *.jpg؛ *.jpeg؛ *.bmp؛ *.tsf؛ *.tld؛ *.tlj؛ *.zip) نمایش داده می‌شوند.

مرحله 2: عکس “ویرایش”

در این مرحله می‌توانید اندازه تصویر را تغییر دهید، در صورت لزوم آن را وارونه کرده و رنگ دلخواه را تعیین کنید. علاوه بر این، می‌توانید متن یا خطوط برش ساده را نیز اضافه کنید. عملکرد جدید crop mask است، با این کار می‌توانید تصاویر را به صورت جداگانه برش دهید.
همانطور که در بالا توضیح داده شد، برای آزمایش شبکه‌ها یا وضوح‌های مختلف، می‌توانید تصویر را دوباره ذخیره کرده و رنگ متفاوتی را به هریک از آنها اختصاص دهید.
پس از انجام تمام تنظیمات، روی “Create Job” در گوشه سمت راست بالا کلیک کنید.

مرحله 3: محل کار

وقتی روی ” Create Job ” کلیک می‌کنید ، نمودار به طور خودکار در “Prepare Window” نمایش داده می شود. این منطقه با صفحه موجود در JobControl قابل مقایسه است. در اینجا طرح‌های جداگانه قرار می‌گیرند و می‌توانند با اشاره‌گر لیزر تراز شوند.
برای بارگذاری گرافیک های اضافی در پنجره Prepare ، روی “Designs” در سمت چپ کلیک کنید و داده‌های مربوطه را به فضای کاری مجازی بکشید. در اینجا نیز می‌توان اندازه مشاغل فردی را تغییر داد.
بر خلاف JobControl، در Ruby فقط اینجاست که پارامترها و ویژگی‌های کار (جلوه‌های مواد) اختصاص داده می‌شود. درباره اثرات مواد بیشتر بدانید: پایگاه داده مواد – جلوه‌های مواد در نرم‌افزار لیزری Ruby

مرحله 4: تعیین پارامترها

مواد مورد نظر را در قسمت “Material” در سمت راست انتخاب کنید. سپس رنگ‌ها را با توجه به جلوه‌های مختلف مواد تعیین کنید.
همانطور که در JobControl، فقط یک پارامتر والد می‌تواند در هر صفحه در Ruby استفاده شود. با این حال، از اثرات مادی می‌توان برای تعریف فرآیندهای متعدد مانند وضوح تصویر ، صفحه نمایش و سرعت هر رنگ استفاده کرد.
این نرم‌افزار، عکس‌ها را به طور خودکار تشخیص می‌دهد، بنابراین فقط تغییر شکل مورد نظر (raster) باید انتخاب شود. سپس حکاکی انجام می‌شود.

مرحله 5: لیزر

پس از تعیین تمام پارامترها و تنظیمات، روی “Queue” کلیک کنید تا کار به صف لیزر ارسال شود. در آنجا کارها به ترتیب پردازش می‌شوند. با این حال، ترتیب انجام حکاکی را می‌توان با کشیدن و رها کردن تغییر داد. می‌توانید روی “Push to Laser” کلیک کنید تا کار را به ابتدای صف ارسال کنید.

کیفیت بالا در حکاکی

دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری از پرتو لیزر با قطر حدود یک چهارم اینچ (240 هزارم) استفاده می‌کنند. به منظور دستیابی به حکاکی با کیفیت بالا و برش دقیق، پرتو لیزر از سیستم آینه ها و لنزها استفاده می‌کند که لیزر را هدایت می‌کند.

چگونه برای دستگاه فایبر مارکینگ لنز انتخاب کنیم؟

دستگاه حکاکی لیزری فایبرمارکینگ در صنایع مختلف بسیار محبوب شده است، بسیاری از مردم استفاده از آن را برای حکاکی روی محصولات مختلفی انتخاب می‌کنند.
یکی از مهمترین لنز بخش‌های دستگاه، لنز است. لنزهای رایج در دستگاه‌های حکاکی لیزری 50 * 50 ، 110 * 110 ، 160 * 160 ، 220 * 220 ، 300 * 300 ، 500 * 500 و غیره است. بنابراین انتخاب یک لنز مناسب کمی دشوار است.

انتخاب لنز

انتخاب لنز مناسب می‌تواند مشکل است.
مثال: تنظیمات سیستم و فوکوس به درستی تنظیم شده است، اما حکاکی درست انجام نمی‌شود. آیا این مشکل برای شما نیز اتفاق افتاده است؟ به احتمال زیاد این مشکل از لنز است. لنز صحیح به اندازه پارامترهای مناسب و تنظیم فوکوس بهینه اهمیت دارد.