Skip to content

5 دلیل اهمیت طلا و جواهر برای خانم ها

آموزش

تمام سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی که برای تزئین زیورآلات و اکسسوری استفاده می شوند، جواهر هستند. از زمانی که انسانها به تمایز و زیبایی خود اهمیت می‌دهند، از زیورآلات استفاده کردند.

تاریخچه استفاده زیورآلات و جواهر

در دوران ماقبل تاریخ برای ساخت زیورآلات از پوست های قیمتی و برای تزئین آنها دندان حیوانات استفاده می‌کردند. در طراحی جواهرات مدرن از طلا، نقره و یا پلاتین استفاده می‌شود. این زیورآلات با سنگهای قیمتی تزئین می‌شوند.
Jewelry 1

سنگ برلیان چیست؟

یکی از قیمتی ترین و ارزشمندترین جواهرات، برلیان است. برلیان نام شکل و یا روشی است که الماس را برش می‌دهند. برش های دیگری از الماس نیز مرسوم است که ماکیز، پرنس و باگت را میتوان نام برد.
همانطور که گفتیم، برلیان شکل خاصی از برش لیزر الماس است. شکل برلیان شبیه به مخروط است. این برش درخشندگی بیشتری نسبت به شکلهای دیگر برشهای الماس دارد و حداکثر میزان نور را بازگشت میدهد.

Jewelry 2

سنگ الماس چیست؟

الماس همان دانه تبلور کربن است که بسیار گرم و سخت فشرده شده است. این دانه‌ها در اعماق بسیار پایین زمین یافت می شود. زمین شناسان می گویند بعضی مکانهایی که الماس یافت می شود، گلوگاه‌های آتشفشانی خاموش هستند. به دلیل ساییده شدن توسط باد و آب در دهانه این قله‌ها، تبلورهای کربن به سطح زمین کمی نزدیکتر شدند.
در چند قرن گذشته، قسمت زیادی از الماس‌های درشت در هندوستان بدست می آمد. ولی در حال حاضر افریقا بزرگترین معدن‌های الماس را دارد.
Jewelry 3

اکسسوری چیست و چه کاربردی دارد؟

اکسسوری‌ها عموما برای تکمیل کردن استایل و لباس افراد استفاده می‌شود. افراد متخصص در صنعت مد و فشن، استایل‌ها را بدون استفاده از اکسسوری و زیورالات ناقص می‌دانند. مثلا برای استایل‌های کلاسیک، مروارید و الماس را انتخاب می‌کنند.
قرنهاست که جواهرات نقش بسیار مهمی در زندگی بشر دارد. همچنان مرسوم است که برای برجسته کردن زیبایی طبیعی، از جواهرات استفاده می‌شود. جواهرات مختلف، پیام‌هایی مانند امنیت، خرد، ظرافت و … را به مخاطب انتقال می‌دهند.
طرح جواهرات نیز با توجه به سن و سلیقه افراد متفاوت است. برای کودکان، نوجوانان، خانم‌های مجرد و متاهل و … مدل‌های متفاوتی از جواهرات طراحی و تولید می‌شود. بعضی افراد نیز طبق سلیقه خودشان
Jewelry 4

روش مرسوم بسته‌بندی و هدیه دادن جواهرات

از سال‌های بسیار دور مرسوم است که برای مناسب‌های مهم و خاص، طلا و جواهر کادو می‌دهند. با اینکه قیمت طلا در سال‌های اخیر بسیار افزایش یافته، اما همچنان در زمان‌های خاص به خانم‌ها طلا و جواهرات هدیه می‌برند.
یکی از مواردی که ارزش هدیه را حفظ می‌کند، بسته بندی آن است. عموما این هدایا را در جعبه جواهرات قرارداده و تقدیم می‌کنند.

Jewelry 5

برای بانوان امروزی استفاده از طلا و جواهرات بسیار باارزش است. می‌پرسید چرا؟ ادامه مطلب را مطالعه کنید:

5 دلیل اهمیت طلا و کاربرد آن

1. اکسسوری در محیط‌ها و زمان‌های خاص

جواهرات برای خانم ها بسیار ارزشمند است. درک این نکته در زندگی امروزی، بسیار ساده است. محبوبیت جواهرات با پیشرفت صنایع مد و فشن و افزایش سبک ها و طرح های جدید در بازار افزایش می یابد.
برای بسیاری از خانم‌ها حضور در مناسبت های خاص مانند عروسی، جشن فارغ التحصیلی، تولد، شام سالگرد و … بدون جواهرات تقریبا ممکن نیست. در این مواقع آنها احساس می‌کنند کسل کننده هستند و لباس جذاب نپوشیدند.

2. خرید جواهرات سرمایه گذاری خوبی است.

آلیستر کلر، کارشناس امور مالی از Credit Capital می گوید: “جواهرات نه تنها برای تزئین استفاده می‌شوند ، بلکه اقلام خاصی از آنها، می‌توانند به عنوان سرمایه گذاری بزرگ عمل کرده و ارزش خود را حفظ کنند. مجموعه جواهرات می‌تواند یک صندوق امنیتی عالی باشد. ”
الماس قرنهاست که مورد توجه همه است. بدون توجه به نواسانات اقتصادی و اتفاقات مختلف در جامعه تقاضای زیادی دارد.
تقاضای زیادی که برای الماس و طلا در بسیاری از جوامع وجود دارد، تضمین می‌کند که جواهرات ارزش خود را حفظ می‌کند و در مواقع ضرور به راحتی قابل تبدیل به سرمایه‌ی دیگری است.

3. جواهرات به خانم‌ها احساس خوب و اعتماد به نفس می‌دهد.

جواهرات توانایی منحصربفردی دارد که یک خانم با پوشیدن آنها می‌تواند احساس زیبایی، شیک پوشی و اعتماد بنفس بالا کند. این قدرت نقش بزرگی برای ایجاد احساس خوب در یک خانم دارد.

4. طلا و جواهر بهترین هدیه‌ای است که یک آقا می‌تواند به همسرش تقدیم کند.

در انتخاب جواهرات برای هدیه، طرح‌های متفاوتی وجود دارد و بسته به مناسبت و میزان پولی که می‌خواهد بپردازد گزینه‌های بسیاری وجود دارد. جواهراتی که با پلاتین و الماس تولید شده باشند گران‌ترین و طلای سفید محبوب ترین انتخاب زیورالات بین خانم‌ها است.

5. ارزش احساسی بالایی دارد.

بعضی جواهرات که مخصوص خانم‌ها هستند، ارزش احساسی بسیار بالاتری از ارزش پولی آنها دارد. برای مثال یک حلقه ازدواج 5 میلیون تومانی، میتواند ارزش بسیار بالاتری داشته باشد. همچنین ارزش احساسی آن می‌تواند با انتقال به نسل آینده افزایش یابد.
Jewelry 6

زیورآلات سفارشی ساخت

استفاده بسیار زیبای حکاکی در زیوالات، حکاکی اسم و یا تاریخ مناسبت‌های خاص زندگی است. مثلا حکاکی نام افراد و یا تاریخ ازدواج روی حلقه و … را میتوان پرطرفدارترین حکاکی‌ها نام برد.
Jewelry 7

چطور روی زیورآلات حکاکی کنیم؟

حکاکی دو روش متفاوت دارد. روش سنتی و مدرن

روش سنتی حکاکی جواهر

روش قدیمی تولید جواهر به این صورت است که، حکاکی با ابزارهای دستی، احتمال اینکه نتیجه ی چندان ظریف و زیبایی نداشته باشد بسیار بالا است. سرعت حکاکی در این روش بسیار کند و کاری فرسایشی است.

روش جدید حکاکی جواهر (حکاکی لیزری)

روش دوم حکاکی با دستگاه‌های لیزر است که از همین حالا اطمینان می‌دهیم که نتیجه‌ی حکاکی لیزری بسیار ظریف، زیبا و چشم‌نواز است. سرعت حکاکی بسیار بالاتر از روش سنتی است.
دستگاه فایبر با استفاده از پرتو لیزر، روی انواع فلزات از جمله طلا، نقره، پلاتین و … حکاکی انجام می دهد. قابلیت برش طلا و نقره تا ضخامت 2 میلی‌متر را نیز دارد.