Skip to content

کاربرد دستگاه لیزر صنعتی در صنایع دستی و آموزش

کاربرد دستگاه‌های لیزر

امروزه تمامی صنایع از دستگاه‌های پیشرفته را در خط تولید استفاده می‌کنند. مهم‌ترین تاثیر دستگاه‌های برش لیزر صنعتی پیشرفت، نوآوری، تنوع محصولات و گسترش خط تولید است.

ما به جای نوشتن نامه روی کاغذ، ایمیل ارسال می‌کنیم. روزنامه را از طریق تلفن‌های همراه به صورت دیجیتالی می‌خوانیم. خرید را به صورت آنلاین انجام می‌دهیم.

دستگاه‌های لیزر صنعتی باعث افزایش دقت و سرعت در خط تولید و همچنین کیفیت محصولات می‌شوند. نتیجه‌ی تمام این تلاش‌ها برای جذب مشتری و افزایش فروش است. یکی از تولیدکنندگان این دستگاه‌ها که روتک با آنها همکاری دارد، شرکت SENFENG است.

ابزارهای دیجیتال در شرکت‌های خصوصی و همچنین شرکت‌های بزرگ و حرفه‌ای ضروری شده است. این تغییر تکنولوژیکی و اجتماعی چه تاثیری بر صنایع دستی و تجارت‌های بزرگ دارد؟

دیجیتالی شدن صنایع دستی و مشاغل

دیجیتالی شدن فرآیندها و تولید

کسب و کارهای کوچک و متوسط، بسیار سریعتر متوجه تغییر و پیشرفت فزاینده دیجیتالی شدن امور می‌شوند.
با تجهیز خط تولید، شرکت‌ها از صف رقابت خارج می‌شوند. جایگاه ویژه خود را در بازار تولید و فروش محصولات کسب می‌کنند و همچنان موفق باقی می‌مانند.

فناوری حکاکی و برش لیزر یک نمونه مشهود دیجیتالی‌شدن است که در صنایع مختلف ورود کرد. مثلاً برای برش فلزات در گذشته از اره یا فرز استفاده می کردند، امّا امروزه دستگاه‌های لیزری جایگزینی سریع و پیشرفته برای آنها شده که ابزاری کاملاً دیجیتالی است.

ابزار دیجیتال در صنعت آموزش

دانش‌آموزان و دانشجویان هر چه زودتر با دیجیتالی شدن صنایع و ابزار دیجیتال آشنا شوند بهتر است؛ زیرا راحتتر استفاده از این ابزارها برای آنها عادی می شود و آمادگی کافی برای دوره کارآموزی و ورود به بازار کار را پیدا می‌کنند.

برای مثال دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری در نجّاری کابرد بسیار زیادی دارد. برای برش چوب، خاتم‌کاری و منبت‌کاری از دستگاه لیزر صنعتی استفاده می‌شود. این ابزار دیجیتال دقت، سرعت و ظرافت کار را در این شاخه از صنعت چوب بسیار زیاد افزایش داده است.

دستگاه برش لیزری در صنایع دستی چه کاربردی دارد؟

دستگاه برش لیزری بهترین انتخاب در صنایع دستی از “ایده تا تولید محصول” است. با استفاده از این دستگاه برش سریع، آسان و مطمئن انجام می‌شود.

ایده‌ی مکانیزه شدن خط تولید به صورت کاملاً دیجیتالی توسعه یافته است. فایل طرح‌ها مستقیم به دستگاه برش لیزر ارسال می‌شود، بعد از ارسال دستور، حک یا برش روی متریال توسط دستگاه لیزر انجام می‌شود.

برش لیزری متریال‌ها نقشی بسیار مهم در تولید طرح‌ها، نمونه‌های اولیه محصولات و مدل‌ها دارد.
با استفاده از دستگاه لیزر طرح‌های کاملاً متفاوت و پیچیده را می‌توان حکاکی و برش داد. این کار را می‌توان روی تعداد زیادی از متریال‌ها انجام داد. ایده‌های اولیه را با سرعت و به آسانی توسعه دهید، آنها را با پیشنهادها و مدل‌های ذهنی خود هماهنگ کنید. در نهایت، محصولی جدید با طرحی متفاوت دارید.

کاربرد دستگاه برش لیزری در صنایع دستی

مزایای فرآیند برش لیزری متریال‌ها در انواع مشاغل

برش لیزری در تمامی مشاغل از تولیدی تا خدماتی موجب پیشرفت و جذابیت امور می‌شود. چند مورد را در ذیل ذکر می‌کنیم:

  • جذابیت بالای آموزش با امکانات و ابزراهای جدید برای دانش‌آموزان و دانشجویان
  • ابزاری کاربردی در همه شاخه های علوم هندسه
  • برش و حکاکی متریال‌ها تا حداکثر انعطاف آنها
  • ابزاری با کارکرد آسان و سریع
  • عدم سایش قطعات (به دلیل عدم تماس متریال و دستگاه در فرآیند برش و حکاکی)

دستگاه برش لیزری خانگی یکی از پیشروان صنعت لیزر بوده است که برای شروع بسیاری از کسب و کارهای کارگاهی و خانگی کاربرذ دارد.

مزایای فرآیند برش لیزری متریال‌ها در انواع مشاغل

دستگاه حکاکی و برش لیزری چه تاثیری بر صنایع دستی دارد؟

باعث افزایش دقت و سرعت در خط تولید و همچنین کیفیت محصولات می‌شوند.

چرا استفاده از ابزارهای دیجیتال در شرکت‌ها ضروری شده است؟

زیرا موجب پیشرفت، نوآوری، تنوع محصولات و گسترش خط تولید است.

دیجیتالی شدن فرآیندها و تولید چه نقشی در پیشرفت صنایع دستی دارد؟

با تجهیز خط تولید، شرکت‌ها از صف رقابت خارج می‌شوند. جایگاه ویژه خود را در بازار تولید و فروش محصولات کسب می‌کنند و همچنان موفق باقی می‌مانند.
 

دستگاه حکاکی و برش لیزری چطور موجب مکانیزه شدن تولید می شود؟

فایل طرح‌ها مستقیم به دستگاه برش لیزر ارسال می‌شود، بعد از ارسال دستور، حک یا برش روی متریال توسط دستگاه لیزر انجام می‌شود.