کاربرد دستگاه‌های لیزر

ساخت کارت تولد با دستگاه لیزر

تولد دوستان و عزیزان ما یکی از بهترین روزهای سال است و شاید خیلی‌ها دوست داشته باشند در این روز یک کارت هدیه ویژه هدیه بگیرند.

در این مقاله به شما طراحی یک نمونه کارت تبریک با استفاده از دستگاه برش لیزر را آموزش خواهیم داد که شما با استفاده از آن می‌توانید حتی مدل‌های خاص خودتان را بسازید.

ساخت کارت تولد با دستگاه لیزر

متریال لازم برای ساخت کارت تولد:

  • کاغذ چاپ شده 200 گرمی برای قسمت داخلی کارت  (سعی کنید از برای داخل کارت از کاغذهای با وزن حداقل 150 گرم استفاده نمایید تا طرح شما بهتر بایستد).
  • کاغذ رنگی و یا طراحی شده 300 گرمی برای بیرون کار
  • چسب کاغذ

دستگاه لیزر با مشخصات زیر:

  • سرعت 360
  • 80 وات
  • لنز 1.5 اینچی

ساخت کارت تولد با دستگاه لیزر

مرحله اول ساخت کارت تولد با دستگاه لیزر:

قسمت داخلی:

شما می‌توانید طرح ما را از قسمت دانلود طرح های آماده دستگاه لیزر با عنوان طرح کارت تولد دانلود کنید و یا برای خودتان طرحی با اسم و پیام خاص خودتان طراحی کنید؛ سپس طرح خود را با رزولیشن 1000 dpi چاپ کنید و آن را برای برش به دستگاه لیزر بفرستید.

ممکن است تنظیمات هر دستگاه لیزری با دستگاه‌های دیگر متفاوت باشد، لذا سعی کنید بهترین تنظیمات را نسبت به تجربه‌ای که دارید انجام دهید.

پس از ارسال طرح به دستگاه برش لیزری خود تمام نقاط برش را تعیین کنید و برش را انجام دهید؛ از جمله دستگاه های کاربردی برای برش طرح های کارت تولد و همچنین کارت های عروسی به شما دستگاه برش لیزر خانگی در سایز 60 در 40 را پیشنهاد می کنیم.

مرحله دوم ساخت کارت تولد با دستگاه لیزر:

قسمت بیرونی:

برای قسمت بیرونی کار هم می‌توانید از طرح‌های مختلف استفاده نمایید و یا از یک کاغذ رنگی ساده استفاده نمایید. طرح داخلی را از قسمت‌هایی که برش خورده و قرار نیست که به صورت برجسته باشد کاملا به کاغذ بیرونی خود با استفاده از چسب کاغذ، خوب به هم بچسبانید.

ساخت کارت تولد با دستگاه لیزر

مرحله آخر ساخت کارت تولد با دستگاه لیزر:

پس از چسباندن دو کاغذ به هم می‌توانید قسمت‌هایی که خط تا دارند را به آرامی به سمت درست تا کرده تا یک حجم برجسته مانند شکل زیر به دست آورید.

حالا کارت هدیه تبریک تولد شما آمده است. شما می‌توانید انواع طرح‌های دستگاه برش و حکاکی را از سایت روتک دانلود کنید و خودتان ابتکار به خرج دهید و تزیینات شیک درست کنید.

مشخصات دستگاه مناسب برای ساخت کارت تولد چیست؟

سرعت 360
80 وات
لنز 1.5 اینچی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.