استپ موتور دستگاه لیزر co2(2فاز)

Step motor CO2 - 2 Phases

ویژگی‌ها:

جریان: 1 فاز 5.8A
زاویه استپ: 1.2 درجه
دقت قرارگیری: 5%
قدرت عایق برق: 500VAC 1Min

استپ موتور دستگاه لیزر co2(2فاز) یکی از موتورهای رلوکتانسی است که توسط کنترل پالس قابلیت تعیین موقعیت دارد. استپ موتور دستگاه لیزر co2(2فاز) شامل یک سیستم الکترو مکانیکی است که این سیستم ها ، بر اساس دقت شان طبقه بندی می گردند.

مناسب برای دستگاه‌های:

استپ موتورها گروهی از موتورهای رلوکتانسی هستند که توسط کنترل پالس قابلیت تعیین موقعیت دارند.

موتور 573S15 یکی از پرکاربردترین استپ موتور دستگاه‌ لیزر در سایز متوسط می‌باشد.

از آنجایی که این موتور قابلیت سازگاری با ولتاژ 20 الی 50 ولت را دارد، بهره‌وری و کاربرد زیادی در ماشین‌آلات ایجاد می‌کند.

این استپ موتور دارای 3 سیم‌پیچی بوده که با خروج 6 سیم، امکان سربندی به صورت ستاره و مثلث را دارد.

مشخصات

 • دارای میزان قدرت 1.5N.m اینرسی روتور معادل 0.6kg/cm2
 • تامین گشتاور بسیار زیاد موتور
 • دقت بالا و حرکت یکنواخت
 • 3 فاز 6 سیم با زاویه‌ی فاز °1.2
 • جریان 1 فاز 5.8A
 • تلفات حرارت و نویز حرکتی پایین
 • دارای پولی تایمینگ 24 دندانه

مشخصات فنی

مواردمشخصات
زاویه استپ1.2 درجه
دقت قرارگیری5%
قدرت عایق برق500VAC 1Min
مقاومت عایق گزاری100MΩmin.500VDC
سایز استاندارد NEMA 23

2.24″×2.24″×3.31″

ضریب عایقیB
حداکثر حرارت80°C
Play شعاعی0.06 Max. (450g-load)
Play محوری0.08 Max. (450g-load)
سایز فریمNEMA 23
میزان گشتاور

1.5 N.M

جریان / فاز5.8A
طول

79mm 3.11″

سایز شفت

8mm / 0.315″

وزن1.1kg
درایور سازگار3DM580S/3DM683
سایز57

سروو موتور دستگاه لیزر فایبر

 • این نوع موتور ها نیاز به فیدبک ندارند.
 • برگشت پذیری دقیق و مناسبی به نقطه اولیه دارند.
 • طول عمر بسیار زیادی دارند.
 • نصب و راه اندازی راحت و اسانی دارد.

سیستم الکترومکانیکی که با دقت درجه ای طبقه بندی می شوند و پردازشگر مرکزی با ارسال پالس این موتورها را در موقعیت های درست برای انجام عملیات قرار می دهند. موتورها از لحاظ کارایی و نوع کنترل به مدل های متنوعی تقسیم می شوند، استفاده از سیستم محرکه مناسب با سیستم مکانیکی از مختصرهای اصولی یک ماشین است.

بخش بزرگی از دقت عملکرد دستگاه لیزر هنگام برش مربوط به موتور های دستگاه لیزر می شود که نوع موتور، نحوه تراش شفت، و گام پولی سر موتور تاثیر به سزایی در این موضوع دارد. استپ موتور های استفاده شده بروی دستگاه لیزر بسته به انتخاب شرکت سازنده می تواند به دو صورت دو فاز یا سه فاز باشند لازم به ذکر است استپ موتور، موتور های براشلس و بدون ذغال هستند و لفظ دو فاز و سه فاز مربوط به برق ورودی نیست و منظور تفاوت در درجه رزولوشن یا همان زاویه گردش موتور ها می باشد.زاویه گردش موتور دوفاز 1.8 درجه و زاویه گردش موتور سه فاز 1.2 درجه می باشد و در نتیجه موتور های سه فاز دقت بالاتری دارند و در سرعت های بالا نیز ثبات گشتاور بالاتری دارند. شرکت روتک از موتور های 3 فاز برای محور های x و y دستگاه های خود استفاده می کند دقت بالا و ثبات بالایی را برای حرکت و شکل برش و حکاکی ها ایجاد می کند البته در طراحی دستگاه های دو میز شرکت روتک برای قسمت میز متحرک و اسانسوری برای به حرکت دراوردن میز از موتور دوفاز استفاده شده است.

راه شناسایی موتور دو فاز از سه فاز:

معمول ترین راه شناسایی موتور دو فاز از 3 فاز تعداد سیم های موتور می باشد که البته در این راه نیز استثنا وجود دارد و راه شناسایی به این نحو است که معمولا موتور های دو فاز به صورت 4 سیم و 8 سیم می باشند و موتور ها سه فاز به صورت 6 سیم و گاهی 3 سیم می باشد البته این تعدا سیم در بیشتر موتور های ساخته شده مورد استفاده قرار می گیرد ولی همانطور که بیان شد استثنا وجود دارد به طور مثال امکان دارد گاهی اوقات موتور 2 فاز نیز به صورت 6 سیم تولید شوند که در این مواقع راه شناسایی متفاوت می باشد. علمی ترین و قطعی ترین راه شناسایی استفاده از نام و کد موتور و بررسی datasheet ان موتور می باشد و در صورت عدم درج و یا پاک شدن کد استفاده از مولتی متر می باشد که اتصال سیم های موتور مورد بررسی قرا می گیرد.

در صورت نیاز به موتورهای دوفاز و سه فاز می توانید با شماره های شرکت تماس حاصل فرمایید و موتور مد نظر خود را تهیه فرمایید.

ویژگی‌های استپ موتور دستگاه لیزر co2(2فاز)

 • ضریب عایقی:B
 • میزان گشتاور:1.5 N.M
 • حداکثر حرارت:80°C (کلاس عایقی F)
 • سایز:57

محصولات مرتبط

ارسال دیدگاه

captcha