Skip to content

چطور قطعات داخلی دستگاه برش لیزریِ خود را انتخاب کنیم؟

قطعات لیزر

دستگاه برش لیزر فایبر این برتری را نسبت به باقی برش دهنده‌های فلز دارد که می‌تواند مواد فلزی را با سرعت و دقت فوق‌العاده بالا برش دهد. همچنین این دستگاه در بسیاری از صنایع به عنوانِ اولین اولیت در تجهیزات پردازش فلز شناخته می‌شود. لوازم جانبی مختلف تاثیرات متفاوتی بر کیفیت برش دستگاه برش لیزر دارند. بر این اساس چگونه می‌توان اجزای اصلی دستگاه برش لیزر را انتخاب کرد؟
قطعات اصلی دستگاه برش لیزر فایبر عبارتند از: لیزر فایبر، سرو موتور، سیستم کنترل، هد دستگاه و لنز.

لیزر فیبر نوری

سورس لیزر فایبر مانند قلب دستگاه برش لیزر و از قطعات اصلی این دستگاه است. کیفیت لیزر فایبر به طور مستقیم بر عملکرد و کیفیت برش فلز تاثیر می‌گذارد. در حال حاضر ، لیزرهای فایبر معروف شامل لیزرهای آلمانی و لیزرهای چینی هستند. در مقایسه با بقیه هر دو کیفیت برش بالا، پایداری مناسب و عمری طولانی دارند و هزینه نگهداریشان به نسبت باقیِ دستگاه‌های موجود در بازار کم‌تر است.
لیزر فیبر نوری

سروو موتور

سروو موتور عملکرد قطعات مکانیکی اصلی در سیستم سروو را کنترل می‌کند. سروو موتور با کیفیت بالا می‌تواند از دقت و سرعت بالای برش لیزر اطمینان حاصل کند.
سروو موتور

سیستم کنترل

سیستم کنترل معادل مغز دستگاه برش لیزر فایبر است ، با کنترل ابزار ماشین تحرک محور X / Y / Z را کنترل می‌کند و قدرت خروجی لیزر را کنترل می‌کند.

سیستم کنترل

هد دستگاه لیزر

هد برش دستگاه، خروجی دستگاه برش لیزر فایبر است که از نازل، لنز فوکوس و سیستم ردیابی فوکوس تشکیل شده است. نازل تحت کنترل سیستم کنترل در امتداد مسیر برش حرکت می‌کند تا برش متریال‌های فلزی را تحقق بخشد.
برای برش دادن متریال‌های مختلف و ضخامت‌های مختلف آن‌ها‌، ارتفاع قرارگیریِ هد دستگاه متفاوت است ، بنابراین برای آن که اطمینان حاصل کنیم که برش موثر و دقیقی توسط دستگاه انجام می‌شود باید پارامترها را از طریق سیستم کنترل تنظیم کنیم.
Laser cutting fiber 4

لنز دستگاه لیزر

لنز لیزر نقش بسیار مهمی را در سیستم لیزر ایفا می‌کند و بر قدرت دستگاه برش لیزر می‌افزاید.
علت استفاده از این قطعه در دستگاه جمع کردن اشعه‌ی لیزر در یک نقطه‌ی کانونی ست که باعث می‌‌شود متریال برش بخورد و یا رویش حکاکی صورت بگیرد.
لنز لیزر را می‌توان با توجه به کیفیت مورد نیاز برای برش انتخاب کرد.

لنز دستگاه لیزر

ارسال دیدگاه

captcha