Skip to content

دستگاه برش لیزر چیست؟

آموزش

دستگاه برش لیزری یکی از دستگاه‌های جدید و پیشرفته است که می توان با آن، خدمات برش لیزری فلزات را به راحتی انجام داد.

در خدمات برش لیزر فلزات از جمله برش لیزر ورق استیل، ورق آهن و ورق آلومینیوم می‌توان از دستگاه برش لیزری فایبر با توان های مختلف استفاده کرد؛ استفاده از این دستگاه ها در صنعت باعث افزایش قابلیت اطمینان برش شده است.

دستگاه های برش لیزری کاربردهای متفاوتی در صنعت دارند که نقش اساسی در صنعت ورقکاری ایفا می‌کنند و هر کدام به نحوی، جوابگوی نیازمندی‌های ما هستند؛ بنابراین استفاده از این دستگاه‌ها در صنعت باعث کاهش هزینه‌های ساخت، افزایش کیفیت، بهره وری، قابلیت در دسترس بودن و سرعت عمل می شود.

وجود نرم افزار لیزر، خطاهای انسانی و اپراتوری را به مینیمم مقدار ممکن می رساند و روش‌های سنتی برش فلزات را حذف کرده‌اند.

از طرفی دستگاه برش لیزر، کیفیت سطح برش را افزایش داده، در نتیجه خطاهای فرایند خمکاری فلزات با استفاده از دستگاه پرس برک، جوشکاری با جوش لیزری و کلیه مراحل ساخت به حداقل می رسد؛ مثلا در فرایند خمکاری سنتی بدون لیزر ممکن است لبه‌های برش کاملا یکنواخت و موازی نباشند و در پروسه مونتاژ با مشکل و عدم تطابق قطعات روبرو خواهد بود.

مضرات دستگاه برش لیزر چیست؟

با توجه به کاربرد فراوان برش لیزری در صنایع، اگر استفاده از آن به روشی اصولی انجام نگیرد خطراتی را به همراه خواهد داشت.

این خطرات ناشی از تنظیمات دستگاه از جمله طول موج، توان و نوع قدرت لیزرها است که می تواند به اندام‌ها و سلامت بدن انسان آسیب‌های جدی وارد کند؛ به همین دلیل هنگام استفاده از دستگاه‌های لیزر به اپراتورها توصیه می‌شود از وسایل ایمنی همچون عینک دستگاه لیزر استفاده کنند.

از جمله عواملی همچون منبع تغذیه ولتاژ بالا، گازها و مواد شیمیایی مورد استفاده در لیزرها، دودهای ایجاد شده در حین کار خطرات نشات گرفته از خطای انسانی هستند؛ به همین جهت باید انجام این قبیل کارها توسط نیروی انسانی متخصص انجام شود.

دستگاه برش لیزر چیست
دستگاه برش لیزر چیست

مزایای دستگاه برش لیزر چیست؟

دستگاه برش لیزر فلز نسبت به دستگاه‌های برش فلز دیگر مزایای خاص خود را داراست. مزایای استفاده از دستگاه برش لیزر فلز عبارتند از:

  1. دقت بالا: دستگاه برش لیزر فلز با دقت بالایی کار می‌کند و می‌تواند قطعات پیچیده و حساس را با دقت بالا برش دهد.

  2. سرعت بالا: برش لیزر فلز با سرعت بالا انجام می‌شود و می‌تواند قطعات بزرگ را در زمان کوتاهی برش دهد. این قابلیت در تولید انبوه بسیار مهم است.

  3. کیفیت بالا: برش لیزر فلز به طور معمول به عنوان یکی از بهترین روش‌های برش قطعات فلزی تلقی می‌شود. این به دلیل دقت بالا، حداقل اثر حرارتی و کیفیت برش است.

  4. صرفه‌جویی در مواد: برش لیزر فلز به دلیل دقت بالا و برش دقیق، می‌تواند به صرفه‌جویی در مواد کمک کند. این باعث کاهش هزینه‌های تولید و بهبود محصولات نهایی می‌شود.

  5. امکانات حرفه‌ای: دستگاه برش لیزر فلز با امکانات حرفه‌ایی مانند قابلیت تغییر پارامترهای برش، کنترل کامل از طریق کامپیوتر و نرم‌افزارهای مناسب، تنظیمات خودکار و… به کاربر امکان پیکربندی بیشتری برای برش ارائه می‌دهد.

  6. کاربری آسان: دستگاه برش لیزر فلز با استفاده از کامپیوتر و نرم‌افزارهای مناسب، به سادگی کنترل می‌شود.

متریال مورد استفاده در دستگاه برش لیزر

متریالی که قابل استفاده در دستگاه برش لیزر فلزات است شامل مدل های مختلف از جمله آهن، استیل، آلومینیوم و برنج می شود.

دستگاه برش لیزر چیست
دستگاه برش لیزر چیست

ویژگی های دستگاه برش لیزر

دستگاه برش لیزر چیست؟ یکی  از پرکاربردترین و بهترین دستگاه های برش و حکاکی با ویژگی های منحصر بفرد برای برش انواع فلزات است.

دقت و سرعت دستگاه برش لیزری از مهمترین دلایل محبوبیت آن به شمار می رود.

کاربرد دستگاه برش لیزر بسیار گسترده است و برای متریال های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد؛ استفاده از ماشین های دیگر که به صورت دستی برش انجام می دهند، بسیار پرهزینه و زمان بر است.

ویژگی های دستگاه برش لیزر
دستگاه برش لیزر چیست

کاربرد دستگاه برش لیزر

برش لیزری فلزات در صنایع مانند آسانسورسازی، تابلوسازی، نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی، صنایع هوافضا، خورو سازی و نظامی کاربرد وسیع دارند.

شرکت روتک با داشتن دستگاه های برش لیزری جدید و کاملا به روز آماده فروش و ارائه خدمات پش از فروش به صنعتگران محترم است.

با به وجود آمدن دستگاه های صنعتی و از جمله دستگاه برش لیزر کاربردهای دستگاه ها برش لیزر که متفاوت می باشد در صنعت مشاهده می کنیم.

کاربرد دستگاه برش لیزر
دستگاه برش لیزر چیست

خرید دستگاه برش لیز

شرکت روتک ارائه دهنده دستگاه برش لیزر با برند سنفنگ در ایران است که آن را با توان‌های متنوع عرضه می‌کند.

برای آشنایی با شیوه کار دستگا‌ه برش لیزری، جزئیات و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید.

برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر برش و حکاکی و دریافت مشاوره رایگان برای خرید دستگاه برش لیزر فایبر می توانید با شماره 90 000 480 021 تماس حاصل فرمایید.

مضرات دستگاه برش لیزر چیست؟

خطرات ناشی از تنظیمات دستگاه از جمله طول موج، توان و نوع قدرت لیزرها است که می تواند به اندام‌ها و سلامت بدن انسان آسیب‌های جدی وارد کند.
از جمله عواملی همچون منبع تغذیه ولتاژ بالا، گازها و مواد شیمیایی مورد استفاده در لیزرها، دودهای ایجاد شده در حین کار خطرات نشات گرفته از خطای انسانی هستند.

چه متریالی در دستگاه برش لیزر استفاده می شود؟

متریالی که قابل استفاده در دستگاه برش لیزر فلزات است شامل مدل های مختلف از جمله آهن، استیل، آلومینیوم و برنج می شود.

کاربرد دستگاه برش لیزر چیست؟

برش لیزری فلزات در صنایع مانند آسانسورسازی، تابلوسازی، نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی، صنایع هوافضا، خورو سازی و نظامی کاربرد وسیع دارند.