دستگاه پرس برک CNC

CNC Press Brake RT32135CNC

ویژگی‌ها:

عرض: 3/20 سانتی متر
فشار هیدرولیکی: 135 تن
سیستم کنترل: Delem DA-53T
سیستم حفاظتی: پرده محافظ نوری جلو | درب عقب

دستگاه پرس برک CNC برای خمش ورق‌های فلزی مانند فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، ورق آهن گالوانیزه، ورق آلومینیوم، ورق برنج و غیره به کار می‌رود؛ برای خم کردن ورق‌های فلزی با زاویه بیش از 90 درجه نیاز به سنبه‌های مخصوصی است که توانایی تولید نیروی فشاری افقی را داشته باشد.

برند:

ROTEC

مدل دستگاه:

RT32135CNC

گارانتی:

1سال

سیستم CNC در دستگاه پرس برک می‌تواند مزایای قابل توجهی از نظر دقت، کارایی، تطبیق پذیری، تکرارپذیری، صرفه جویی در هزینه نیروی کار و ایمنی داشته باشد و آن را به یک روش ارزشمند برای هر عملیات خمکاری ورق فلز تبدیل کند.این دستگاه با استفاده از تکنیک‌های ماشین‌کاری پیشرفته تولید می‌شود که دقت و کیفیت را در هر جنبه‌ای از دستگاه تضمین می‌کند.ساختار مکانیکی اصلی پرس برک از سازه، ستون، سنبه، میز کار، سیلندرهای اصلی و محورهای عقب تشکیل شده است. با استفاده از طراحی 3 بعدی، کلیه دستگاه مورد تجزیه و تحلیل فنی قرار گرفته که استحکام ساختاری و قطعات آن قبل از ساخت تضمین شده باشد.بخش کارگیر دستگاه به صورتی طراحی شده که فک متحرک بالایی (وارد کننده نیرو) قابلیت اتصال به سنبه‌های چند بخشی را دارد؛ این موضوع موجب شده تا پخش نیرو با استانداردهای اروپایی در هر قسمتی از میز کار صورت گیرد. همچنین فک پایینی (نیرو گیرنده) از سمت ماتریس به بدنه دستگاه متصل شده است. این طراحی در کنار بخش C شکل بدنه این امکان را فراهم می‌سازد که کارهایی با ارتفاع بالا و ضخامت‌های مختلف در عمق‌های زیاد قابل خمکاری باشد.بخش C شکل ستون‌ها که در دو طرف دستگاه طراحی شده‌اند با کمک خط‌کش‌های مغناطیسی با دقت بالا موجب جلوگیری از انحراف فک، تغییر شکل بدنه و افزایش دقت در حین خمکاری می‌شوند.بدنه توسط دستگاه ماشین‌کاری سه بعدی CNC در یک فرایند تراش داده می‌شود که موجب موازی بودن و عمودی بودن هر سطح از پایه می‌شود.در واقع بدنه هر دستگاه پرس برک یک سازه سنگین و یکپارچه است که از فولاد با عملکرد بالا ساخته شده و در کوره تنش گیری حرارت داده شده است؛ این بدان معناست که این دستگاه‌ها برای مدت زمان طولانی دارای عملکرد دقیق و قابل اعتمادی هستند.طراحی مهندسی بسیار دقیق با رعایت نسبت پارامترها و پیدا کردن نقطه بهینه در ساخت موجب افزایش کارایی در عین پایداری و کاربری بسیار آسان شده که در نتیجه بازه متنوعی از قطعات و اشکال را می‌تواند پردازش کند.استفاده از سیستم کنترل قدرتمند با تطبیق بالای مکانیزم‌های هیدرولیک موجب شده تا از لوله‌های هیدرولیک کمتر استفاده شود و همچنین افزایش پایداری و نهایتا نیاز کمتر به تعمیر و نگهداری را همراه داشته باشد.با تنظیم ضخامت صفحه مورد نظر، می‌توان به راحتی اندازه زاویه را به دستگاه وارد کرده و صفحه مستقیماً با زاویه مورد نظر خم می‌شود. کار با سیستم فرمان و کنترل بسیار آسان است و برای اپراتورهای دستگاه با هر سطح از مهارت مناسب است. ویژگی‌های این سیستم به شرح زیر است:
  • آخرین نسخه سیستم کنترل لمسی
  • کاهش زمان برنامه نویسی
  • استفاده از آیکون‌های تصویری و فیلدهای پارامتریک به جای برنامه نویسی
سیستم هیدرولیک نیروی لازم برای به حرکت درآوردن بخش‌های مختلف را از طریق پمپ روغن هیدرولیک دریافت می‌کند؛ این پمپ با طراحی منحصر به فرد از آلیاژ با استحکام بالا ساخته شدهکه دارای راندمان بالا، کمترین نویز، حداقل حساسیت به آلودگی روغن و کمترین نیاز به تعمیر و نگهداری است.دمای روغن هیدرولیک به شدت بر عملکرد دستگاه تأثیرگذار است. دمای بیش از حد بالا یا پایین روغن، می‌تواند در کارکرد صحیح پرس برک اختلال ایجاد کند؛ بنابراین، حفظ دمای روغن هیدرولیک در محدوده‌ی مناسب اهمیت زیادی دارد.از سیلندر روغن با کیفیت بالا نیز برای اطمینان از فشار خمکاری صفحات استفاده شده است.دستگاه پرس برک از یک سیستم کنترل هیدرولیک یکپارچه استفاده می‌کند که موجب تعمیر و نگهداری آسان و قابل اطمینان بالا می‌شود؛ همچنین با استفاده از سیستم تحت کنترل حلقه بسته هیدرولیک، افزایش و کاهش سرعت و فشار با دقت بالا و نویز پایین به راحتی صورت می‌گیرد.

ویدیوهای مربوط

مزایای دستگاه پرس برک CNC

دستگاه پرس برک برای خمش ورق‌های فلزی مانند فولاد کربن، فولاد ضد زنگ، ورق آهن گالوانیزه، ورق آلومینیوم، ورق برنج و غیره به کار می‌رود؛ برای خم کردن ورق‌های فلزی با زاویه بیش از 90 درجه نیاز به سنبه‌های مخصوصی است که توانایی تولید نیروی فشاری افقی را داشته باشد.

سیستم CNC در دستگاه پرس برک می‌تواند مزایای قابل توجهی از نظر دقت، کارایی، تطبیق پذیری، تکرارپذیری، صرفه جویی در هزینه نیروی کار و ایمنی داشته باشد و آن را به یک روش ارزشمند برای هر عملیات خمکاری ورق فلز تبدیل کند.

این دستگاه با استفاده از تکنیک‌های ماشین‌کاری پیشرفته تولید می‌شود که دقت و کیفیت را در هر جنبه‌ای از دستگاه تضمین می‌کند.

ساختار مکانیکی اصلی پرس برک از سازه، ستون، سنبه، میز کار، سیلندرهای اصلی و محورهای عقب تشکیل شده است. با استفاده از طراحی 3 بعدی، کلیه دستگاه مورد تجزیه و تحلیل فنی قرار گرفته که استحکام ساختاری و قطعات آن قبل از ساخت تضمین شده باشد.

بخش کارگیر دستگاه به صورتی طراحی شده که فک متحرک بالایی (وارد کننده نیرو) قابلیت اتصال به سنبه‌های چند بخشی را دارد؛ این موضوع موجب شده تا پخش نیرو با استانداردهای اروپایی در هر قسمتی از میز کار صورت گیرد. همچنین فک پایینی (نیرو گیرنده) از سمت ماتریس به بدنه دستگاه متصل شده است. این طراحی در کنار بخش C شکل بدنه این امکان را فراهم می‌سازد که کارهایی با ارتفاع بالا و ضخامت‌های مختلف در عمق‌های زیاد قابل خمکاری باشد.

بخش C شکل ستون‌ها که در دو طرف دستگاه طراحی شده‌اند با کمک خط‌کش‌های مغناطیسی با دقت بالا موجب جلوگیری از انحراف فک، تغییر شکل بدنه و افزایش دقت در حین خمکاری می‌شوند.

بدنه توسط دستگاه ماشین‌کاری سه بعدی CNC در یک فرایند تراش داده می‌شود که موجب موازی بودن و عمودی بودن هر سطح از پایه می‌شود.

در واقع بدنه هر دستگاه پرس برک یک سازه سنگین و یکپارچه است که از فولاد با عملکرد بالا ساخته شده و در کوره تنش گیری حرارت داده شده است؛ این بدان معناست که این دستگاه‌ها برای مدت زمان طولانی دارای عملکرد دقیق و قابل اعتمادی هستند.

طراحی مهندسی بسیار دقیق با رعایت نسبت پارامترها و پیدا کردن نقطه بهینه در ساخت موجب افزایش کارایی در عین پایداری و کاربری بسیار آسان شده که در نتیجه بازه متنوعی از قطعات و اشکال را می‌تواند پردازش کند.

استفاده از سیستم کنترل قدرتمند با تطبیق بالای مکانیزم‌های هیدرولیک موجب شده تا از لوله‌های هیدرولیک کمتر استفاده شود و همچنین افزایش پایداری و نهایتا نیاز کمتر به تعمیر و نگهداری را همراه داشته باشد.

با تنظیم ضخامت صفحه مورد نظر، می‌توان به راحتی اندازه زاویه را به دستگاه وارد کرده و صفحه مستقیماً با زاویه مورد نظر خم می‌شود. کار با سیستم فرمان و کنترل بسیار آسان است و برای اپراتورهای دستگاه با هر سطح از مهارت مناسب است. ویژگی‌های این سیستم به شرح زیر است:

  • آخرین نسخه سیستم کنترل لمسی
  • کاهش زمان برنامه نویسی
  • استفاده از آیکون‌های تصویری و فیلدهای پارامتریک به جای برنامه نویسی

سیستم هیدرولیک نیروی لازم برای به حرکت درآوردن بخش‌های مختلف را از طریق پمپ روغن هیدرولیک دریافت می‌کند؛ این پمپ با طراحی منحصر به فرد از آلیاژ با استحکام بالا ساخته شده

که دارای راندمان بالا، کمترین نویز، حداقل حساسیت به آلودگی روغن و کمترین نیاز به تعمیر و نگهداری است.

دمای روغن هیدرولیک به شدت بر عملکرد دستگاه تأثیرگذار است. دمای بیش از حد بالا یا پایین روغن، می‌تواند در کارکرد صحیح پرس برک اختلال ایجاد کند؛ بنابراین، حفظ دمای روغن هیدرولیک در محدوده‌ی مناسب اهمیت زیادی دارد.

از سیلندر روغن با کیفیت بالا نیز برای اطمینان از فشار خمکاری صفحات استفاده شده است.

دستگاه پرس برک از یک سیستم کنترل هیدرولیک یکپارچه استفاده می‌کند که موجب تعمیر و نگهداری آسان و قابل اطمینان بالا می‌شود؛ همچنین با استفاده از سیستم تحت کنترل حلقه بسته هیدرولیک، افزایش و کاهش سرعت و فشار با دقت بالا و نویز پایین به راحتی صورت می‌گیرد.

ویژگی‌های دستگاه پرس برک CNC

محور V یا سیستم جبران ساز برای توزیع یکسان نیرو و ایجاد خم یکدست

دارای نگهدارنده‌های عقب (قرار) به منظور تنظیم ابعاد خمش با دقت بالا

دارای محور حرکتی عقب

سیستم فرمان و کنترل CNC برای تنظیم زاویه دقیق خم

مجهز به سنبه‌های چندبخشی

نگهدارنده سنبه برای تعویض سریع آن

ماتریس چند وجهی به منظور خمکاری متنوع ورق‌های فلزی

به کار گیری پرده محافظ نوری

دارای موتور پمپ AC

مجهز به کنترلر چند محور برای کنترل محورهای Y1 و Y2

سیستم الکتریکی با کیفیت برای ضمانت پایداری و بازدهی عملکرد

شیر هیدرولیک یا شیر کنترل آنالوگ (VALVE CNC)

مجهز به سروو درایو

دارای کلید اینترلاک

میز نگهدارنده جلو

بارگیری اتوماتیک ورق (OPTIONAL)

ساخته شده با تکنیک‌های مهندسی

مجهز به سیستم هیدرولیک یکپارچه

محصولات مرتبط

مشخصات فنی

فشار عادی

40-300 ton

طول خمش

1600-14000mm

فاصله تیرها

1700-11000mm

عمق C شکل

380-700mm

حداکثر فاصله سنبه با ماتریس

150-800mm

قدرت نامی

5.5-75kw

محور X

500-1000mm

موتور اصلی

موتور القایی Siemens

محور جبران ساز

دستی/اتوماتیک

نوع پدال

غلتکی

تجهیزات برقی

اشنایدر

گیره های سنبه

گیره سریع FAST CLAMB

بال اسکرو

PMI

ریل و واگن

PMI

میز جلو

نوع فولادی/پشتیبانی مجهز به ریل و واگن/غلتکی دوگانه

موتور قرار عقب

AC/Estun/Delta

نگهدارنده عقب

انگشت بزرگ (قرار پهن)

سایز نگهدارنده

2/3/4/6

حداقل تعداد محورها

3+1

کنترلر

Delem DA53T

شیر هیدرولیک / پمپ روغن

Rexroth / Sunny / hawe

ارسال دیدگاه

captcha