نازل هد جوشکاری

nozzle welding head

ویژگی‌ها:

مورد استفاده: جوشکاری، برش‌کاری و سوراخ‌کاری
تنظیم: قابلیت تنظیم فوکوس
سازگار با: انواع گاز جوشکاری

نازل هد جوشکاری به‌عنوان یک قطعه‌ی پرکاربرد در دستگاه لیزر استفاده می‌شود و با محافظت از دیگر قطعات مانند لنزها و افزایش طول عمر آن‌ها موجب کاهش هزینه‌‌ها می‌شود.

نازل هد جوشکاری از اکسید شدن بیش از حد فلزاتی مانند آلومینیوم، مسی، تیتانیوم، نیکل و آهن در ناحیه جوش لیزری جلوگیری می‌کند.

این نازل با ایجاد سد گازی با سرعت بالا، مانع از آلودگی محافظ لنز در منطقه جوشکاری خواهد شد.

یکی از تکنیک‌های سد گازی، خروج ضربدری گاز (cross-jet) می‌باشد که بدون نیاز به نظافت از طریق گاز کمکی مانع از آلودگی می‌شود.

طراحی نازل به‌گونه‌ای است که می‌تواند با گازهای متفاوتی برای جوشکاری کار کند؛ نازل‌های کفشی شکل (shoe nozzles) و نازل‌های استوانه‌ای هم‌محور (coaxial nozzles) نمونه‌هایی از این طراحی هستند.

سد گازی شکل‌گرفته توسط نازل کفشی شکل، می‌تواند فشار گاز را در محل جوشکاری کنترل کند و زمانی که مذاب هنوز سرد نشده و دمای آن با محیط تطبیق پیدا نکرده، از اکسید و سوراخ شدن آن جلوگیری کند؛ این اتفاق برای جوشکاری متریال‌هایی مانند آلیاژ تیتانیوم بسیار اهمیت دارد، زیرا واکنش‌پذیری عمیقی به گاز اکسیژن و نیتروژن موجود در هوای اطراف دارد.

در هد جوشکاری، قرارگیری نازل و هد طوری طراحی شده است که به‌سرعت می‌تواند موقعیت نقطه فوکوس را در محل جوشکاری تغییر دهد تا به اپراتور کمک کند عملیات جوشکاری، برش‌کاری و سوراخ‌کاری را انجام دهد.

برخی موارد کاربردی برای جوشکاری با نازل هد جوشکاری، می‌توان به تزیینات داخلی در فروشگاه‌ها، هتل‌ها، امور ساختمانی، مونتاژ ورق‌های فلزی و موارد مشابه اشاره کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد فروش روتک 48000090-021 در تماس باشید.

مشخصات فنی

برندمشخصاتقطر بیرونیارتفاعقطر داخلی
Hanweiزاویه داخلی12mm32mmM8
زاویه خارجی12mm32mmM8
زاویه مقطع جوشکاری12mm32mmM8
محل خروج سیم جوش12mm32mmM8
برش12mm32mmM8

ویژگی‌های نازل هد جوشکاری

  • طراحی متنوع نازل هد جوشکاری جهت کارها با سطح مقطع‌های متفاوت
  • سازگار با انواع گاز جوشکاری
  • طراحی نازل‌ها بر اساس محاسبه‌ی شکل گاز خروجی در جهت حفاظت از محل جوشکاری و جلوگیری از آلودگی و آسیب به هد
  • قابلیت جوشکاری فلزات مختلف از جمله آلومینیوم، مسی، تیتانیوم، نیکل و آهن

محصولات مرتبط

ارسال دیدگاه

captcha