آموزش

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

تاثیر رنگ بدنه دستگاه لیزر

اگر نگاهی به دستگاه‌های برش و حکاکی لیزری که در دنیا وجود دارد بیاندازید، موردی که در ابتدا توجه مردم را به خود جلب می‌کند و باعث ایجاد سوال در ذهن‌ها می‌شود، رنگ بدنه دستگاه‌ لیزر است که تنوع زیادی دارد.

ممکن است برای ما این سوال پیش آمده باشد که دلیل تنوع رنگی در دستگاه‌های لیزر چیست و آیا استاندارد خاصی برای انتخاب این رنگ‌ها وجود دارد یا خیر؟

همان‌طور که می‌دانید رنگ‌ها و حس‌های بصری که در دنیای ما القا می‌کنند نقش حیاتی دارند؛ رنگ‌ها می‌توانند روی حالات، انتخابات، رفتارها و نگرش‌های ما تاثیرگذار باشند.

در صنعت نیز به مقوله رنگ و تاثیر آن در عملکرد زندگی توجه بسیاری شده است و در تولید محصول و مقوله بازاریابی نیز رنگ‌ها تاثیر زیادی دارند.

سازندگان با تجربه دستگاه لیزر علاوه بر توجه بسیاری که از نظر فنی و استاندارد‌های فنی در ساخت دستگاه‌های خود دارند؛ از رنگ‌ها نیز به عنوان یک عامل بصری برای نشان دادن اطلاعات محصول و اطلاعات سازنده استفاده می‌کنند.

یکی از مواردی که ذهن تولیدکنندگان را مشغول کرده مربوط به میزان توجه و هزینه برای انتخاب رنگ دستگاه‌ها است؛ که آیا می‌توان رنگ دستگاه‌ها را به خواسته مشتری به هر رنگی در آورد؟ و یا رنگ دستگاه چه تاثیری در هنگام استفاده از آن دارد؟

ما با توجه به ارتباط نزدیک با مشتریان خود و بررسی نظرات آن‌ها مقاله‌ای با این موضوع تهیه کرده‌ایم.

بعضی از مشتریان خواستار این هستند که از رنگ‌های مورد علاقه‌ی آن‌ها مانند بنفش یا صورتی در دستگاه لیزر استفاده کنند اما ما با بررسی رنگ‌های مختلف بهترین گزینه‌ها را برای طراحی دستگاه انتخاب کرده‌ایم.

رنگ بدنه دستگاه لیزر چطور تعیین می‌شود؟

با همه احترامی که به علائق کاربران داریم باید اعلام کنیم یک سری استانداردهایی برای رنگ‌ها وجود دارد که باید با کیفیت مدنظر همخوانی داشته باشد و حاوی یک پیام مشترک به تمام کاربران باشد؛ بنابراین بهتر است برای دستگاه‌ها نه فقط از روی علایق شخصی بلکه با توجه به فاکتورهای مهم‌تر مانند خصوصیات دستگاه، نوع کار، محیط کار، نتایج کار، رنگ دستگاه لیزر را انتخاب کنند.

سازمان استاندارد آمریکا ANSI برای رنگ‌ها معانی خاص خود را ارائه داده است.

رنگ‌های اصلی استفاده شده در دستگاه‌های روتک

لیستی از رنگ‌های مناسب که توسط کارشناسان متخصص ما با هدف حفظ ظاهر دستگاه درکنار ایمنی بالا تهیه شده‌است را در اخیار شما می‌گذاریم: 

قرمز:

رنگ قرمز حس خطر، ایست و هشدار به کاربران دستگاه القا می‌کند؛ بهتر است در قسمت‌هایی از دستگاه که کاربران نباید در حین کار به آن دست بزنند از این رنگ استفاده شود تا باعث حفظ امنیت بیشتر کاربران و دستگاه شود.

توجه کنید اگر رنگ قرمز را با یک رنگ تیره ترکیب شود حس پایداری و قدرت بیشتری را القا می‌کند.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

 

نارنجی:

رنگ نارجی حس هشدار و اخطار را القا می‌کند؛ درنتیجه مناسب قسمت‌هایی از دستگاه است که احتمال خطر در آن‌ها بالا باشد. 

 

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

آبی:

رنگ بدنه دستگاه لیزر در بیشتر کارخانه‌های سازنده رنگ آبی است چون حس آرامش و ایمنی بیشتری برای کاربران به‌وجود می‌آورد؛ به همین دلیل آبی جزو بهترین رنگ‌هایی است که می‌توان برای دستگاه لیزر استفاده کرد.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

خاکستری:

رنگ خاکستری ذاتا حس قدرت و استحکام را القا می‌کند؛ دستگاه‌های لیزر خاکستری رنگ نیز، حس کیفیت بالا و طراحی مستحکم را در کاربران خود ایجاد می‌کند تا برای خرید و استفاده از آن بیشتر تشویق شوند.

باید درنظر گرفت رنگ خاکستری درمقابل دوده زود کثیف شده و گاهی دچار رنگ پریدگی می‌شود و همچنین باگذر زمان قسمت‌های نزدیک به پنل سیاه می‌شوند. 

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

سفید:

اگر رنگ بدنه دستگاه لیزر سفید باشد به کاربر حس تمیزی و سبکی القا می‌شود؛ دستگاه‌های رنگ سفید در کارهای طولانی مدت و خسته کننده برای ایجاد آرامش درونی در کاربران و بالا بردن تمرکز آن‌ها در حین کار تاثیر گذاراند.

توجه داشته باشید در حین کار با دستگاه لیزر حکاکی و برش، داشتن آرامش درونی برای پیدا کردن خطاهای نامشخص و داشتن نتایج دقیق بسیار مهم است.

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

مشکی:

رنگ مشکی حس قدرت، ظرافت و زیبایی را ایجاد می‌کند که بهتر است با رنگ‌های روشن در دستگاه ترکیب شود؛ دستگاه‌هایی که فقط مشکی هستند، درصد خطا بالا می‌رود و کاربر تسلط کافی نسبت به دستگاه ندارد.

 

میزان اهمیت رنگ بدنه دستگاه لیزر در فروش بیشتر

 روتک با دقت بسیار در انتخاب رنگ دستگاه‌های لیزر، رنگ آبی را برای دستگاه‌های خود انتخاب کرده و از رنگ قرمز نیز برای قسمت‌هایی از دستگاه که به علت بروز خطر نیاز به توجه دارد، استفاده کرده است.

استفاده از رنگ قرمز در دستگاه لیزر چه کاربردی دارد؟

استفاده از رنگ قرمز حس خطر، ایست و هشدار را دربین کاربران ایجاد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.