Skip to content

حکاکی آکریلیک با دستگاه لیزر

آموزش

نگاهی به آکریلیک در حکاکی

اکریلیک یا پلکسی جنسی یا متریالی مستحکم و کاربردی است که می‌تواند برای نمایش هر چیزی به کار گرفته شود.

از آکریلیک می‌توان در برش هدایای تبلیغاتی، پلاک ساختمان‌‎ها و تندیس‌ها استفاده کرد؛ حتی می‌توانید با سلیقه و خلاقیت خودتان تصویرهای خاصی را طراحی نمایید و با استفاده از دستگاه لیزر برش یا حکاکی ایجاد کنید. دستگاه برش لیزر یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها برای کار با آکریلیک است و در کنار مزایای دستگاه‌های مرسوم، مزایای عمده دیگری نیز دارد.

از آن جایی که برش و حکاکی آکریلیک با دستگاه برش لیزر امکان‌پذیر است و از این طریق می‌توانید از آکریلیک استفاده زیادی داشته باشید، بهتر است با مزایای حکاکی پلکسی یا آکریلیک با استفاده از دستگاه برش لیزری بیشتر آشنا شوید.

از نکات مفیدی که درخصوص آکریلیک می‌توان ذکر کرد که باعت فراگیر شدن این جنس در صنایع مربوطه شده کیفیت، مقاومت بالا در برابر ضربه، کارکرد آسان، تنوع رنگ آکریلیک و مقاوم بودن در مقابل نور و رطوبت است.

نگاهی به آکریلیک در حکاکی

معایب دستگاه‌های مرسوم برش آکریلیک یا پلکسی با روش سنتی

ابتدا به بیان معایب کار با دستگاه‌های مرسوم و قدیمی در برش اکریلریک می‌پردازیم.

این روش معایبی نیز دارد، وقتی از روش سنتی استفاده کنید یک تیغه پلاستیکی، کار شما را به برش های صاف محدود می‌کند.

استفاده از این تیغه پلاستیکی حرکات برشی را به یک خط مستقیم محدود کرده و استفاده از تیغه برش و مته می تواند در برش های پیچیده منجر به شکستن آکریلیک شود.

استفاده از این دستگاه‌ها باعث ایجاد لبه‌های زبر و نامنظم بر روی آکریلیک می‌شود به این معنی که لبه‌های کار مات و خشن می‌‌شوند؛ باید برای حل این مشکل از پولیش استفاده کنید که علاوه بر افزایش خطر آسیب به آکریلریک، فرآیندی زمان‌بر است.

برش آکریلیک با دستگاه حکاکی و برش لیزری

امروزه با حضور گسترده دستگاه لیزر در صنعت، برای برش آکریلیک از دستگاه برش و حکاکی لیزری استفاده می‌کنند که از روش سنتی راحت‌تر و مزیت‌های فراوانی دارد. دستگاه برش لیزر پلکسی یا آکرلیک خدماتی را ارائه می‌دهد که باعث می‌شود برتری‌هایی نسبت به سایر دستگاه‌ها داشته باشد. این دستگاه، برش آکریلریک را راحت‌تر و فرآیند کاری شما را ساده‌تر می‌کند؛ همچنین امکان تغییر سریع طرح‌ها و ساخت طرح‌های مشابه را بارها و بارها با همان کیفیت اولیه امکان‌پذیر می‌کند. عملکرد دستگاه مانند پرینتر بوده و به همین جهت استفاده از آن راحت است، این دستگاه خطای کمتری دارد و مبنی بر کامپیوتر و محورهای X و Y کار می‌کند.

فرآیند بسیاری از پروژه‌های آکریلریک از آغاز تا پایان، تنها با یک دستگاه لیزر تکمیل شده و تمام برش‌ها و حکاکی‌ها در یک فرآیند، اتوماتیک انجام می‌شود.

از همه مهم‌تر این دستگاه امکان برش طرح‌های بسیار پیچیده را بدون ریسک شکستن آکریلریک امکان‌پذیر می‌کند.

پس از برش هم نیازی به استفاده از پولیش نیست و لبه‌ها به طور خودکار در هنگام برش، صیقل داده می‌شوند.

برش آکریلیک با دستگاه حکاکی و برش لیزری

مزیت های برش آکریلیک

  1. ظرافت و دقت بیشتر 
  2.  سرعت بیشتر کار برش و حکاکی
  3. لبه های صاف در برش
  4. امکان برش طرح های پیچیده و متفاوت
 

Engraving Acrylic 3

بهترین دستگاه برش لیزری آکریلیک

قطعا دستگاه لیزر 1390 یکی از بهترین دستگاه‌ها برای برش آکلریک است.

اکنون این سوال مطرح می‌شود که مزایای این دستگاه در مقایسه با سایر دستگاه‌ها چیست؟

    • ورق‌های بزرگ آکریلریک سنگین و بلند است و به همین دلیل امکان کار با دستگاه‌های سنتی وجود ندارد؛ اما با این دستگاه امکان برش صفحه‌های بزرگ در هر سایز دلخواه به سادگی امکان‌پذیر است، چرا که طول انتهای دستگاه باز بوده و ادامه ورق به بیرون هدایت می‌شود.
    • پس از برش با دستگاه برش لیزری آکرلیک، لبه های صاف و مسطح در اختیار شما قرار خواهد گرفت.
    • برخلاف سایر دستگاه‌ها، هیچ ضایعاتی ناشی از خطای انسانی وجود ندارد.

یکی دیگر از نکات مثبت برش آکریلیک این است که دستگاه لیزر آکریلیک را به آسانی برش می‌دهد و برش‌های شما را کارآمد می‌کند در دستگاه لیزر می‌توان طرح‌های متفاوتی را روی آکریلیک برش داد و هر بار و در زمان‌های مختلف می‌توانید مطمئن باشید که نتیجه حکاکی یکسانی خواهید داشت.

خرید دستگاه لیزر حکاکی

شرکت روتک وارد کننده انواع دستگاه لیزر حکاکی است.

برای آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها، جزئیات و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید؛ همچنین برای اطلاع از جزییات دستگاه لیزر حکاکی و دریافت مشاوره رایگان برای خرید می توانید با شماره 90 000 480 021 شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

نوبت توست تا با دستگاه لیزر حکاکی بیشتر آشنا شوی.

آکریلیک چیست؟

اکریلیک  یا پلکسی متریالی مستحکم و کاربردی است که برای نمایش طح‌های مختلف استقاده می‌شود؛ از آکریلیک می‌توان در برش هدایای تبلیغاتی، پلاک ساختمان‌‎ها و تندیس‌ها استفاده کرد.

بهترین دستگاه برش لیزری برای اکلریک کدام است؟

دستگاه لیزر 1390 یکی از بهترین دستگاه‌ها برای برش آکلریک است.