Skip to content

برش لیزر آهن چیست؛ ابزاری کاربردی برای برش‌های پیچیده

آموزش

برش لیزر آهن چیست | یکی از بهترین ابزارها برای کاهش هزینه‌ها و افزایش سرعت در بخش‌های صنعتی مختلف، استفاده از دستگاه برش لیزر آهن است. این دستگاه‌ یکی از روش‌های کاربردی است که به وسیله سورس لیزر، پرتو لیزر را برای برش قسمت‌های مختلف هدایت می‌کند.

پرتو تابیده شده به بخش مدنظر به وسیله ذوب کردن نقطه مدنظر (با استفاده از گاز اکسیژن و نیتروژن) و بخار متریال، آهن را برش می‌دهد. در روند استفاده از دستگاه لیزر می‌توان علاوه بر برش لیزر آهن، طرح‌ها و نقوش متنوعی را روی سطح آهن و در سریع‌ترین زمان ممکن و با بیشترین دقت برش دهد.

استفاده از روش برش لیزر آهن علاوه بهبود کیفیت و دقت در برش روی محصولات مختلف، هزینه و زمان تولید را به شدت کاهش می‌دهد و قطعات را در سریع‌ترین زمان ممکن و بهترین کیفیت به تولید می‌رساند.

جالب است بدانید که دستگاه برش لیزر کاربردهای فراوانی در بخش‌های متعدد از جمله صنایع فلزی، خودروسازی، هوا و فضا، ساخت و ساز و صنایع الکترونیکی و … دارد و با استفاده از این دستگاه، می‌توان قطعات مختلفی از جمله صفحات فلزی، لوله‌ها و قطعات پیچیده را با دقت و کیفیت بالا برش داد و در سطح انبوه به تولید رساند چرا که دستگاه برش لیزر فلزات از دقت و سرعت برش بالایی برخوردار است، به تماس مستقیم با قطعه نیاز ندارد و قابلیت برش قطعات مختلف به شکل ساده و پیچیده را دارد.

در این مطلب از شرکت روتک، به بررسی عملکرد، کاربردها، مزایا و نکات مهم در روش برش لیزر آهن چیست می‌پردازیم. همچنین در ادامه به بررسی نقش این تکنولوژی در صنایع مختلف و امکاناتی که به صنعت فلزات ارائه می‌دهد، خواهیم پرداخت؛ پس اگر دوست دارید تا بیشتر درباره این مطلب بدانید، تا انتها همراه ما باشید.    

برش لیزر آهن چیست؟ روش‌های مختلف برش آهن

برش لیزر آهن چیست؟ برای برش فلز آهن روش‌های متنوعی وجود دارد:

روش دستی برش آهن

ابتدایی‌ترین روش برای برش روی آهن استفاده از دستگاه‌هایی مثل فرز و اره است. در حالت‌های پیشرفته‌تر می‌توان از ابزارهای برش دستی الکتریکی مثل برشکار برقی، اره کار برقی و فرز برقی نیز استفاده کرد؛ این ابزارها با استفاده از قدرت برقی، قطعه آهن را برش می‌دهند و می‌توانند برش‌ را با دقت بالا و سرعت برش بیشتری نسبت به ابزارهای برش دستی سنتی ایجاد کنند.

برش پلاسما

در این روش با استفاده از قوس الکتریکی پلاسمایی و اعمال حرارت بالا، قطعه آهن برش پیدا می‌کند؛ این روش برای برش قطعات ضخیم و سرعت بالا کاربرد دارد. 

برش پانچی

در این روش با استفاده از ابزار پانچ و اعمال فشار قوی، قسمتی از قطعه آهن بریده می‌شود؛ این روش برای برش قطعاتی که شکل‌های ساده و تکراری دارند، مناسب است. 

برش لیزر آهن

در جدیدترین روش، از پرتوی لیزر برای برش آهن استفاده می‌شود. با استفاده از دستگاه برش لیزر آهن، می‌توان قطعات فلزی را با دقت بالا و بدون تماس مستقیم با فلز برش داد؛ روش برش لیزر آهن از دقت و سرعت بالایی برخوردار است و قابلیت برش قطعات پیچیده را نیز فراهم کرده است. (مزایای برش لیزری فلزات را بخوانید.)

برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزر آهن چیست؟ برش لیزری در واقع به تکنولوژی پیشرفته‌ای گفته می‌شود که در آن از پرتو نوری پر انرژی استفاده می‌شود. در این فرایند با افزایش قابل توجه دما، بخش مد نظر ذوب شده و سبب برش لیزری یا Laser Cutting می‌شود. از این فرآیند انرژی بر را می‌توان برای برش روی متریال و آلیاژهای مختلف و با دقت و حساسیت زیاد استفاده کرد چرا که حساسیت این دستگاه به قدری بالاست که به راحتی می‌توان از برش لیزری برای برش و ایجاد سخت‌ترین و پیچیده‌ترین طرح‌ها استفاده کرد.

با توجه به افزایش نیاز به آهن در بخش‌های مختلف به ویژه بخش‌های صنعتی، امروزه دیگر روش‌های ساده و ابتدایی کاربردی ندارند؛ به همین دلیل از روش‌های جدید و جایگزین که از دقت، سرعت و کیفیت برش بالایی برخوردار هستند، استفاده می‌شود.

در این بین بهترین روش برای برش آهن، روش برش لیزر آهن است؛ در این روش پیشرفته برش فلزات از پرتو لیزر برای برش قطعات آهنی استفاده می‌شود و دستگاه برش لیزر آهن با استفاده از یک پرتو لیزر قوی، قطعه آهن را برش می‌دهد.

برش لیزری آهن به دلیل دقت و سرعت برش بالا و همچنین قابلیت برش قطعات پیچیده، در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

با استفاده از روش برش لیزر آهن، می‌توان قطعات فلزی را با دقت بالا و بدون تماس مستقیم با فلز برش داد و این به معنی این است که نیاز به ایجاد نیروی فشار روی قطعه نیست و برش با دقت بالا انجام می‌شود.

برای ایجاد برش لیزر ورق آهن می‌توان از گاز اکسیژن و نیتروژن استفاده کرد اما توجه داشته باشید که کیفیت برش زمانی که از گاز اکسیژن استفاده می‌شود به مراتب بیشتر از گاز نیتروژن است؛ البته برای برش ورق‌های ضخیم آهن باید از گاز اکسیژن استفاده کرد.

بیشتر بخوانید: دستگاه برش لیزر چیست؟

برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

فرایند برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزر آهن چیست؟ امروزه برش لیزری بر پایه تکنولوژی‌های جدید و پیشرفته انجام می‌شود. در روش برش لیزری آهن، دستگاه لیزر با تولید پرتوهای نوری تک فرکانسی بخش مدنظر را به بهترین شکل ممکن و در سریع‌ترین زمان برش می‌دهد. 

در فرایند برش لیزر آهن، ابتدا متریال مدنظر در نقطه مشخص قرار می‌گیرد و سپس با استفاده پرتو لیزر برش انجام می‌شود. در ادامه قسمتی از ماده که برش خورده است با استفاده از فشار گاز از روی جسم پاک می‌شود؛ این کار در افزایش کیفیت برش بسیار مهم است. 

در فرایند برش لیزر آهن، پرتو لیزر با اعمال حرارت بالا به قطعه آهن، ذوب و برش را انجام می‌دهد؛ این روش هم در برش قطعات ضخیم و با سرعت بالا و هم برای برش قطعات نازک با شکل‌های پیچیده و دقیق کاربرد دارد.

در صورتی که برش لیزری آهن با استفاده از گاز اکسیژن انجام شود، موادی که در اثر سوختن اکسیژن ایجاد می‌شوند، می‌توانند تا برش سطوحی با قطر بالاتر را در سرعت کمتر انجام دهند؛ این در حالی است که چنانچه از گاز نیتروژن استفاده شود، سطوحی که قطر بیشتری دارند، زمان بیشتری برای برش نیاز دارند اما کیفیت برش بیشتری خواهند داشت. 

برش لیزر آهن با استفاده از فناوری‌های جدید، پیشرفته و پیچیده قادر است تا محدودیت‌هایی که در روش‌های سنتی وجود دارد را حذف کند و طرح‌های جدید و خلاقانه را در تکرارها و تیراژهای بیشتر و مدت زمان کمتر اجرا کند.

امروزه در شرکت‌ها و کارخانه‌های مختلف از برش لیزر آهن و با استفاده از تکنولوژی لیزر، فلزات و آلیاژهای مختلف را به قطعات فلزی به شکل‌های پیچیده یا ساده تبدیل می‌کنند. برش لیزر آهن امروزه با استفاده از یک پرتو لیزر بسیار قدرتمند و دقیق، به صورت اتوماتیک و با سرعت بالا قطعات فلزی را برش می‌دهد.

این دستگاه قادر است در برابر تغییرات دما و فشار مقاومت نشان دهد و نتایج با کیفیت بالایی را تولید کند و با توجه به قدرت و کارایی دستگاه برش لیزر آهن، استفاده از دستگاه برش آهن در صنایع مختلف، منجر به ایجاد به مزیت‌های بسیاری می‌شود و تولیدات با کیفیتی را نیز فراهم می‌کند.

برای مطالعه انتخاب بهترین سورس لیزر فایبر روی لینک کلیک کنید.

برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

ویژگی‌های دستگاه برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزر آهن چیست؟ قیمت دستگاه برش لیزر آهن بسته به موارد مختلفی مثل ضخامت ورق، جنس قطعات، نوع گاز مصرفی و توان برش دستگاه متغیر است؛ یعنی می‌توان گفت هرچه توان دستگاه بیشتر باشد، قیمت نهایی بیشتر خواهد بود.

دستگاه برش لیزر آهن نسبت به دیگر روش‌ها برش‌هایی با کیفیت بیشتر، یکدست‌تر و مناسب‌تر را ایجاد می‌کند که نسبت به روش‌های ساده و ابتدایی از کمترین تاب خوردگی و ایرادات برخوردار است.

از طرفی این دستگاه نسبت به روش‌های دیگر برش آهن مثل روش پلاسما انرژی کمتری مصرف می‌کند و از دقت بالایی‌تری برخوردار است.

بیشتر بدانید: تفاوت قدرت دستگاه در ضخامت های مختلف ورق ها

کاربردهای دستگاه برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزر آهن چیست؟ برش لیزر آهن در صنعت فلزات و برای تولید قطعات فلزی با دقت و کیفیت بالا تولید می‌شود؛ این کاربرد در صنایعی مانند خودروسازی، صنعت هوا و فضا، ساخت و ساز، صنعت لوازم خانگی و … بسیار مهم است.

روش برش لیزر آهن در صنایع مختلف کاربردهای گسترده‌ای دارد. در ادامه به بررسی مهم‌ترین کاربردهای دستگاه برش لیزر آهن اشاره می‌کنیم.

صنعت خودروسازی

برش لیزر آهن در تولید قطعات خودرو مانند پنل‌ها، قاب‌های درب، بدنه خودرو و ساختارهای فلزی استفاده می‌شود. این روش به دلیل دقت بالا و سرعت برش بیشتری که نسبت به روش‌های سنتی دارد، کاربرد گسترده‌ای در این بخش دارد.

صنایع فلزی و فلزکاری

از این روش در تولید قطعات فلزی مختلف نظیر قطعات صنعتی، تجهیزات الکترونیکی، لوازم خانگی و غیره از برش لیزر آهن استفاده می‌شود. این روش امکان برش قطعات پیچیده و دقیق را نیز فراهم می‌کند.

صنعت ساخت و ساز

از روش برش لیزر آهن برای ساخت سازه‌های فلزی مانند قطعات و الگوهای مورد نیاز مثل ساخت درب‌ها، پنجره‌ها، پانل‌های دیواری و … استفاده می‌شود؛ این روش باعث بهبود روند کار و افزایش سرعت برش می‌شود.

صنعت دکوراسیون

برش لیزر آهن به فعالان حیطه طراحی این امکان را می‌دهد تا الگوها، طرح‌ها و تصاویر خاص را بر روی فلزات برش دهند. این کاربرد در صنعت دکوراسیون، تولید لوازم تزئینی و هنرهای دستی بسیار کاربردی است. (دانلود طرح های لیزری رایگان)

صنعت تولید لوازم خانگی

در تولید لوازم خانگی فلزی نظیر مبلمان، لوازم آشپزخانه، تجهیزات روشنایی و … از برش لیزر آهن استفاده می‌شود.

صنعت هوا و فضا

در تولید و نصب قطعات فلزی در صنعت هوا و فضا نظیر قطعات هواپیما، ماهواره و سفینه فضایی، برش لیزر آهن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

صنعت الکترونیک

برش لیزر آهن در صنعت الکترونیک برای تولید قطعات کوچک و حساسی مانند مدارهای الکترونیکی، میکروچیپ‌ها و قطعات برد کاربرد دارد.

برای اطلاع از مقاله گاز کمکی برای دستگاه برش لیزری روی لینک مقاله کلیک کنید.

برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

مزایای برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزر آهن چیست؟ استفاده از دستگاه برش لیزر آهن مزایای متعددی دارد:

 • با استفاده از روش برش لیزر آهن می‌توان بسیار خلاقانه کار کرد و طراحی‌های پیچیده یا مدلسازی‌های فلزی و آهنی انجام داد.
 • سرعت کار در روش برش لیزر آهن بسیار بالاست به طوری که در کمترین زمان ممکن امکان تولید و ایجاد بیشترین تکرار فراهم می‌شود؛ این اتفاق در کاهش قابل توجهی از زمان نیز اثرگذار است.
 • این روش بسیار مقرون به صرفه و ارزان قیمت است و می‌تواند انتخاب مناسبی برای صنعتگران باشد.
 • در بسیاری از مواقع دیده شده است که برش آهن با خطا و اشتباهات مهم و تاثیر گذاری همراه است که این میزان اشتباهات در روش برش لیزری آهن به کمترین میزان خود می‌رسد و می‌توان گفت که معمولا نتیجه کار در روش برش لیزری آهن بی‌عیب و نقص خواهد بود.
 • از دیگر مزایای استفاده از روش برش لیزر می‌توان به کاهش میزان ضایعات و پرتی اشاره کرد؛ البته این موضوع به دلیل دقت بالای دستگاه ایجاد می‌شود.
 • علاوه بر موارد یاد شده این دستگاه از کیفیت بالای برش، کیفیت بالای لبه برش و انعطاف پذیری برخوردار است.
 • در روش برش لیزر آهن تغییر در ساختار فلزات ایجاد نمی‌شود.
 • پس از برش آهن با استفاده از دستگاه برش لیزر، قطعاتی با دقت و ضخامت یکسان تولید می‌شود که به پس‌کاری و تمیزکاری نیازی نخواهند داشت.
 • کیفیت برش در برش لیزری آهن بسیار قابل توجه است به طوری که در برش لیزری آهن، لبه‌های برشی تمیز، بدون ترک و خراش ایجاد می‌شود که نیاز به پس‌کاری کمتر را دارد.
 • دستگاه برش لیزر آهن از سرعت بالایی برخوردار است و غالبا سریعتر از روش‌های سنتی عمل برش را انجام می‌دهد این کار در تسریع روند کاری و کاهش زمان تولید نقش زیادی دارد.
 • از آنجایی که دستگاه برش لیزری آهن قابلیت اتوماسیون بالایی دارد، در این روش برشی شما می‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای کنترلی پیشرفته، در بهبود بهره‌وری و کاهش خطاها نقش مهمی داشته باشید.

بیشتر بخوانید: پارامترهای مهم در کنترل کیفیت برش لیزری فلزات

برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

مهم‌ترین نکات در برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزر آهن چیست؟ مهم‌ترین نکات برش لیزر آهن عبارتند از:

کرف یا Kref

بسته به اینکه ضخامت ورق مدنظر چقدر است، بهتر است تا کرف یا همان کوچک‌ترین شعاع قابل برش مشخص شود؛ هرچه میزان کرف دستگاه کمتر باشد، قابلیت ایجاد برش‌هایی با دنده‌های ریز ضخیم و کانتورهای پیچیده بیشتر است.

صافی برش

یکی دیگر از آیتم‌های مهم در برش لیزر آهن، صاف سطحی برش و عدم اکسیداسیون است. این روش بسیار جدید بوده و با استفاده از تکنولوژی روز دنیا قابلیت تنظیم دقیق را ایجاد می‌کند. در این روش از نوع و فشار گاز، سرعت برش و توان پرتو نور از اهمیت بالایی برخوردار است.

زاویه کونیک

به تغییر قطر سوراخ در ضخامت برش گفته می‌شود.

سرعت برش

بسته به توان و دیگر قابلیت‌های دستگاه، سرعت برش نیز متغیر است.

تولید پلیسه

میزان پلیسه تولید شده در روش برش لیزر آهن رابطه مستقیم با کیفیت نهایی دارد به طوری که هرچه میزان پلیسه تولیدی پس از فرایند برش کمتر باشد، کیفیت نهایی بیشتر است و می‌توان گفت نیاز به ماشین‌کاری ثانویه نیز کمتر می‌شود.

رعایت نکات ایمنی

در هنگام استفاده از دستگاه برش لیزر (Laser cutting) همواره به رعایت ایمنی در طول فرآیند توجه داشته باشید چرا که استفاده از تجهیزات ایمنی مااند لباس کار و عینک مخصوص و دقت در کار با دستگاه برش لیزر آهن بسیار ضروری است.

بیشتر بخوانید: نکات قبل از خرید دستگاه برش لیزر فایبر

برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

برش لیزر آهن چیست؛ معرفی دستگاه‌ها

دستگاه برش لیزر فلز RT1530G2

یکی از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها که با تکنولوژی فایبر کار می‌کند، دستگاه دستگاه برش لیزر فلز RT1530M است. این دستگاه در دو توان 1500 و 3000 وات قادر است تا فلزاتی مانند آلومینیوم، برنج، آهن و استیل در ضخامت‌های مختلف برش دهد.

این دستگاه صنعتی در دو ابعاد کارگیر 1500*3000 و 1500*6000 میلی‌متر ارائه می‌شود و امروزه در صنایع برش فلزات زیادی مورد استقبال کاربران قرار گرفته است.

دستگاه برش لیزر فلز RT1530NC

دستگاه برش لیزر فلز RT1530NC یکی دیگر از دستگاه‌های مهم برای برش فلزات است که در دو توان 1500 و 3000 وات ارائه می‌شود و می‌تواند متریال‌های فلزی مختلف مثل استیل، آهن، برنج و آلومینیوم را با سرعت و دقت بالایی برش دهد.

این دستگاه امروزه در ابعاد کارگیر 1500*3000 میلی‌متر ارائه می‌شود و از کاربردی‌ترین دستگاه‌ها برای برش لیزر آهن است.

برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

انواع دستگاه برش لیزر آهن چیست؛ انتخابی هوشمند برای صنایع فلزی

برش لیزر آهن چیست | از آنجایی که دستگاه‌ برش لیزر آهن می‌تواند آهن، فلزات یا آلیاژهای مختلف را به صورت ساده یا پیچیده به تولید برساند، بر اساس ویژگی‌ها، موارد استفاده و کاربردهای مورد نیاز برای برش لیزر دستگاه‌های برش لیزر آهن متنوع هستند.

از مهم‌ترین این دستگاه‌ها عبارت‌اند از:

دستگاه برش لیزری فایبر

دستگاه برش لیزری فایبر، برای برش از لیزرهای فایبر استفاده می‌کنند و در برش انواع فلزات از جمله آهن، فولاد، آلومینیوم، برنج، مس و … قابل استفاده است. این دستگاه از سرعت، دقت و قدرت برش بسیار مناسبی برخوردار است و یکی از بهترین انتخاب‌های برای برش انواع فلزات و آلیاژها و به ویژه آهن است.(فلزات قابل برش با دستگاه لیزر)

دستگاه برش لیزری پالسی

از دستگاه برش لیزر آهن پالسی برای برش متریال فلزی با ضخامت بالا استفاده می‌شود؛ البته دستگاه برش لیزری پالسی در کاربردهای خاص مانند برش لوله‌ها و قطعات پیچیده نیز استفاده می‌شود و قادر است تا پالس‌های لیزری با توان بالا و برش‌هایی با سرعت بالا را امکان‌پذیر سازد. دستگاه برش لیزری دارای یک میز کار است که قابلیت حرکت در محورهای مختلف را دارد و با استفاده از یک نرم‌افزار کنترل، الگوها و طرح‌ها به دستگاه ارسال می‌شوند و دستگاه برش اقدام به برش متریال بر اساس این طرح‌ها می‌کند. از مزایای دستگاه برش لیزر می‌توان به دقت بالا، تکرارپذیری، سرعت بالا، امکان برش قطعات پیچیده و دقیق، اتوماسیون بالا و قابلیت برش در ابعاد مختلف اشاره کرد. این دستگاه‌ها در صنایع مختلفی مانند فلزات، چوب، خودرو، تولید قطعات الکترونیکی و غیره استفاده می‌شود و با توجه به نوع برش مورد نیاز، دستگاه برش CNC می‌تواند متناسب با نیازها و متریال مورد استفاده انتخاب شود.

دستگاه برش CNC

دستگاه برش لیزر آهن CNC یکی از پرکاربردترین و پیشرفته‌ترین دستگاه‌های برش موجود در صنعت است و در واقع CNC یا Computer Numerical Control به دستگاهی گفته می‌شود که با استفاده از کامپیوتر و کنترل عددی، قادر به متریال مختلف مانند فلزات، چوب، پلاستیک و غیره است.

دستگاه برش لیزری CO2

همانطور که از نام این دستگاه مشخص است، در این دستگاه از لیزرهای CO2 برای برش فلزات آهنی استفاده می‌شود. دستگاه برش لیزری CO2 یا کربن‌دی‌اکسید، عموماً در صنایع کوچک‌تر و کاربردهای متوسط ​​مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دستگاه برش لیزری دایود

این دستگاه‌ برای برش از لیزرهای دیودی استفاده می‌کند و نقش مهمی برای برش متریال فلزی کوچک‌تر مثل برش نقشه‌های فلزی نیز کاربرد دارد. این دستگاه هزینه کمتری نسبت به دستگاه‌ دیگر دارد و می‌تواند گزینه مناسبی برای کسب‌وکارهای کوچک باشد.

معایب برش لیزر آهن چیست؟

علاوه بر مزایا و ویژگی های برش لیزر آهن، با معایب آن نیز آشنا شوید:

 • محدودیت ضخامت متریال: برخی از دستگاه‌های برش لیزری آهن تنها قادر به برش متریال آهنی با ضخامت محدود و مشخص هستند و نمی‌توانند برش متریال ضخیم‌تر را انجام دهند به همین دلیل نمی‌توانند انتخاب درستی برای شما باشند.
 • شرایط نگهداری و خدمات پس از فروش: دستگاه‌های برش لیزری آهن نیز مانند دیگر دستگاه‌ها، به نگهداری منظم، تعویض قطعات و … نیاز دارند که در این صورت نیاز به بودجه و زمان بیشتری داریم.
 • هزینه بالا: برای خرید، نصب و نگهداری دستگاه برش لیزری آهن به هزینه‌ی بالایی نیاز دارید و ممکن است برای برخی صنایع و کاربردها از لحاظ مالی مناسب نباشد.
 • احتمال بروز خطاها: در دستگاه‌های برش لیزری آهن، احتمال بروز خطاها و مشکلات فنی متعدد وجود دارد که در این صورت نیاز به کمک گرفتن از کارشناسان، متخصصان یا افراد با تجربه را دارید تا مشکلتان حل شود که این اتفاق مشکلات و ضررهای مالی را نیز به همراه خواهد داشت.
برش لیزر آهن چیست
برش لیزر آهن چیست

جمع بندی موضوع برش لیزر آهن چیست؟

برش لیزر آهن چیست | برش لیزر آهن به دلیل دقت بالا، سرعت برش، قابلیت پردازش تکنولوژیکی پیچیده و کاهش ضایعات متریال، در صنایع مختلف بسیار مورد توجه قرار گرفته است. این فرآیند دقت بالا، قابلیت برش قطعات پیچیده، سرعت بالا و کیفیت برش بیشتر را در مقایسه با روش‌های سنتی فراهم می‌کند.

برش لیزر آهن در صنایع مختلف از جمله خودروسازی، ساخت و ساز، صنایع فلزی و … استفاده می‌شود. این فرآیند برش، قطعات آهن را با دقت بالا و سرعت برش بیشتری برش می‌دهد و بهبود زمان تولید و کارآیی را فراهم می‌کند؛ بعلاوه با استفاده از دستگاه برش لیزر آهن، امکان برش قطعات پیچیده و دقیق را نیز فراهم می‌کند.

به طور کلی روش برش لیزر آهن به عنوان یک تکنولوژی پیشرفته در بخش‌های مختلف صنعتی و غیر صنعتی، اهمیت دارد و باعث بهبود کیفیت و دقت برش قطعات آهن می‌شود. در این مطلب از شرکت روتک، به بررسی موضوع برش لیزر آهن چیست؟ پرداختیم. شرکت روتک؛ پشتیبان صنعت لیزر کشور آماده عقد قرارداد و همکاری با موسسات و شرکت‌های مختلف است. شما می‌توانید با دریافت مشاوره از کارشناسان مجرب ما، مناسب‌ترین دستگاه برش لیزر آهن را انتخاب و تهیه کنید.

برای دریافت مشاوره و راهنمایی رایگان برای خرید انواع دستگاه برش لیزر آهن می‌توانید با شماره 02148000090 با متخصصان فروش ما در روتک تماس حاصل فرمایید.

برش لیزر آهن چیست؟

در این روش پیشرفته برش فلزات از پرتو لیتیوبزر برای برش قطعات آهنی استفاده می‌شود و دستگاه برش لیزر آهن با استفاده از یک پرتو لیزر قوی، قطعه آهن را برش می‌دهد.