Skip to content

ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری

کاربرد دستگاه‌های لیزر

یکی از کاربردهای جذاب لیزر، ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری است؛ فناوری برش و حکاکی لیزری از طریق نتایج برش و دقت و ظرافت بالا در حکاکی، کاملاً این نیاز را برآورده می‌کند.

کارت عروسی، ملاک مهمی از مراسم‌های عروسی هستند که تنوع، زیبایی و طراحی این کارت برای بسیاری از زوج‌ها اهمیت دارد.

این کارت‌ها در گذشته بسیار ساده و بدون طراحی خاصی طراحی می‌شدند؛ این کارت‌ها معمولا روی یک مقوا در سایز کوچک، یک برگ یا دو برگ با طراحی طلاکوب به همراه نوشته‌ای مختصر ساخته می‌شدند.

در گذشته تنوع در انتخاب کارت‌های عروسی بسیار کم بود و تنها به انتخاب کارت عروسی با طرح طلاکوب، شکل برش یا سایز کارت محدود می‌شد؛ اما در چند سال اخیر تنوع در کارت‌های عروسی در شکل و سایز آن‌ها بسیار زیاد شده است.

به‌تازگی علاوه بر تنوع سایز و شکل، شاهد کارت‌های عروسی در جنس‌های چوبی، کاغذی و پارچه‌ای در ضخامت‌های مختلف و همچنین طرح‌بندی‌های بسیار زیبا و خلاقانه‌ای هستیم.

بیشتر بخوانید: دستگاه برش و حکاکی کاغذ و مقوا

مزایای ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری

ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری به دلایل زیر می‌تواند گزینه بسیار مناسبی باشد:
  • برای ساخت کارت عروسی علاوه بر کاغذ یا مقوا، می‌توان از متریال‌های دیگری مانند چوب، پلاستیک و اکریلیک نیز استفاده کرد.
  • شما می‌توانید با یک طرح خلاقانه و کمک یک طراح، کارت عروسی را همان طور که دوست دارید طراحی کنید؛ آن‌گاه طرح را به دستگاه برش و حکاکی غیر فلزات بسپارید تا به زیباترین شکل، بالاترین کیفیت و ظرافت خاصی تولید کند. کارت عروسی با برش لیزری می‌تواند توخالی، همراه با حکاکی و برش سطح مواد، و یا سه‌بعدی باشد.
  • ساخت کارت عروسی توسط دستگاه‌های برش لیزری نسبت به روش‌های دیگر دارای بازده بالاتر و هزینه کمتری هستند.

  • برتری نسبی روش این محصول نسبت به روش‌های سنتی باعث سرعت بالای رشد و شکوفایی تولید شده است.

برای اطلاع از دستگاه برش لیزر خانگی RT6040 روی لینک کلیک کنید.

مزایای ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری

سفارش ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری

  1. متریال ساخت کارت عروسی را انتخاب کنید؛ همان‌طور که قبلا ذکر شد، شما می‌توانید بسیاری از متریال‌ها را با دستگاه برش لیزری برش دهید.
  2. الگوی کارت عروسی را از کامپیوتر که به دستگاه برش لیزری متصل هستند، انتخاب کنید؛ برای تنوع این کارت می‌توانید از تصاویر تخت یا طرح‌های سه‌بعدی استفاده کنید.
  3. متریال انتخاب شده را روی میز دستگاه لیزری کاغذ قرار دهید و سپس برای شروع برش آن را روشن کنید.

کل مراحل برش متوالی و راحت است و دستگاه برش لیزری مانند چاپگر عمل می‌کند و کارت عروسی زیبا و شخصی را به‌دلخواه شما ایجاد می‌کند.

بعد از ساخت کارت با دستگاه برش لیزری، می‌توانید طرح دلخواه خود را با دستگاه حکاکی روی متریال موردنظر حکاکی کنید.

سفارش ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری

مراحل ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری

حضور این دستگاه‌ها در ساخت کارت‌های عروسی خلاقانه، بسیار نقش مهمی داشته است و باعث تنوع فراوانی شده‌است.

همان‌طور که می‌دانید دستگاه‌های لیزر بعد از دریافت فایل طرح لیزر و اعمال تنظیماتی چون سرعت و توان توسط اپراتور، توانایی تولید طرح از طریق برش یا حکاکی را دارند.

پس تنها کافی است یک طراح خلاق داشته باشید و یا به کمک یک طراح، کارت عروسی را همان‌طور که دوست دارید طراحی کنید؛ آن‌گاه طرح را به اپراتور دستگاه لیزر بسپارید تا به زیباترین شکل و بالاترین کیفیت و ظرافت تولید کند.

از آن‌جایی که دستگاه‌های برش لیزری می‌توانند روی چوب هم برش و حکاکی کنند، شما می‌توانید کارت عروسی خود را با چوب بسازید و طرح‌های زیبا و نوشته‌ها را با دستگاه حکاکی به زیبایی حکاکی کنید.

اگر هم در بازار، کارت موردنظر خود را پیدا نکنید باز هم جای نگرانی وجود ندارد؛ تنها کافی است طرح کارت خود را به دارندگان دستگاه لیزر ارائه دهید تا طراحی و تولید کنند.

مراحل ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری

نقش دستگاه لیزر در سودآوری

پیش از این کارت‌های عروسی را با قیچی یا قالب‌های فلزی تولید می‌کردند و به همین خاطر هزینه و زحمت زیادی داشت؛ همچنین دقت و ظرافت کار هم به نسبت استفاده از دستگاه‌های لیزر خیلی کمتر بود.

در حال حاضر دستگاه برش، توانایی برش هر نوع کاغذ یا مقوایی را با سرعت و دقت بالا دارد؛ بنابراین تولید تعداد زیادی کارت با طراحی خاص کار راحتی است و هزینه کمتری نیز دارد.

با این روش شما می‌‌توانید هر طرح پیچیده‌ای را با دقت بالا برش بدهید و در نهایت هم ضایعات کار بسیار ناچیز خواهد بود؛ ضمن این که می‌توانید کارت عروسی متمایز خود را با سلیقه شخصی حکاکی کنید.

از طرفی برای ساخت کارت عروسی با دستگاه‌های لیزر روتک، می‌توان به کم شدن زمان جستجوی افراد در بازار برای پیداکردن کارت دلخواه خود و کم شدن هزینه‌های تولید کارت اشاره کرد.

نقش دستگاه لیزر در سودآوری

مزایای ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری چیست؟

-شما می‌توانید با یک طرح خلاقانه و کمک یک طراح، کارت عروسی را همان طور که دوست دارید طراحی کنید.
-با این کار می‌توان به کم شدن زمان جستجوی افراد در بازار برای پیدا کردن کارت دلخواه خود اشاره کرد.
-برای ساخت کارت عروسی با دستگاه برش و حکاکی غیرفلزات علاوه بر کاغذ یا مقوا، می‌توان از متریال‌های دیگری مانند چوب، پلاستیک و اکریلیک نیز استفاده کرد.
-کارت‌های عروسی را می‌توان به طور گسترده توسط دستگاه‌های برش لیزری با بازده بالا و هزینه کمتر تولید کرد.

مراحل ساخت کارت عروسی با دستگاه لیزری چیست؟

بعد از دریافت فایل طرح لیزر و اعمال تنظیماتی چون سرعت و توان توسط اپراتور، طرح را برش یا حکاکی کنید.

نقش دستگاه لیزر در سودآوری تولید کارت عروسی چیست؟

در حال حاضر دستگاه برش، توانایی برش هر نوع کاغذ یا مقوایی را با سرعت و دقت بالا دارد؛ بنابراین تولید تعداد زیادی کارت با طراحی خاص کار راحتی است و هزینه کمتری نیز دارد.
با این روش شما می‌‌توانید هر طرح پیچیده‌ای را با دقت بالا برش بدهید و در نهایت هم ضایعات کار بسیار ناچیز خواهد بود؛ ضمن این که می‌توانید کارت عروسی متمایز خود را با سلیقه شخصی حکاکی کنید.