پاور لیزر 80 وات dy10

Power supply 80W - RECI

ویژگی‌ها:

قابلیت تعویض هسته: دارد
تیوب‌های قابل اتصال: EFR / RECI / Yungly
تامین ولتاژ تیوب های حکاکی: بله

پاور لیزر 80 وات dy10 یکی از انواع پاور های دستگاه لیزر است که مناسب برای استفاده در دستگاه برش لیزر 90*60 با تیوب 80 وات است. پاور لیزر 80 وات dy10 قابلیت نصب برای تیوب هایی با توان کمتر همچون 60 وات قابلیت تعمیر در صورت خرابی هسته دارد.

مناسب برای دستگاه‌های:

  • تمام دستگاه ها

  • مناسب برای استفاده در دستگاه برش لیزر 90*60 با تیوب 80 وات
  • قابلیت نصب برای تیوب هایی با توان کمتر همچون 60 وات قابلیت تعمیر در صورت خرابی هسته
  • قابل استفاده در تیوب هایی با توان های پایین تر همچون 40 الی 60 وات
  • منطبق با تیوب های مختلفی از جمله رسی، EFR و یانگلی

تعمیر پاور دستگاه لیزر

پاور های – ولتاژ(High voltage) یکی از قطعات اصلی دستگاه برش و حکاکی لیزری محسوب می شود و ولتاژ مورد نیاز تیوب را برای روشن شدن تامین می کند. این قطعه همانند تمامی قطعات برقی و الکترونیکی امکان خرابی در اثر نوسان برق، نبود ارت مناسب، ضربه و تمام شدن عمر قطعات را دارد

خرابی ابن پاور ها اکثرا در ترانس های های ولتاژ، برد تغذیه و یا برد کنترل صورت می پذیرد. اکثر مشکلاتی که مربوط به توان و خروجی پاور می باشد با تعویض ترانسفورمر ها و کالیبره کردن برطرف می شود ولی در برخی موارد مشکل از قسمت کنترل پاور می باشد که تعمیر این قسمت سخت و در برخی موارد (به دلیل نبود قطعات الکترونیکی) نشدنی می باشد.

هزینه تعمیر پاور دستگاه لیزر شامل دو هزینه اجرت تعمیر و هزینه قطعه در صورت تعویض می باشد که با توجه به نرخنامه تعمیرات و قیمت روز قطعات محاسبه می شود. مدت زمان تعمیر پاور در صورت هماهنگی با شرکت قبل از ارسال آن حدود یک یا دو روز می باشد.

اطلاعات کاربردی در مورد انواع منبع تغذیه

مزایای پاور 80 وات

تیوب های لیزر شیشه ای CO2 در توان های مختلف به بازار عرضه می شوند و هر تیوب برای روشن شدن و کار کردن به ولتاژ معینی نیاز دارد، این ولتاژ توسط پاور هایی موسوم به پاور- های ولتاژ ایجاد می شود. پاور- های ولتاژ dy10 برق مورد نیاز تیوب های 80 وات را تامین می کند.

البته می توان این نکته را ذکر کرد که این پاور دستگاه لیزر را می توان برای تیوب هایی با توان های پایین تر همچون 40 الی 60 وات استفاده کرد. پاور- های ولتاژ 80 وات از طریق ایجاد ولتاژی برابر با 25 کیلو ولت و امپری برابر با 20 میلی امپر باعث برانگیختگی الکترون های مولوکول های گازی داخل تیوب می شود.

مزایای پاور 100 وات

مرسوم ترین تیوب لیزری که بروی دستگاه های لیزر co2 استفاده می شود تیوب 100 وات و یا به قول برخی از همکاران 120 وات می باشد. این تیوب لیزر به دلیل قابلیت حک و برش مناسب بر روی جنس های مختلف و ضخامت های مختلف تیوبی استاندارد برای دستگاه های لیزر مخصوصا دستگاه برش لیزر سایز 90*130 محسوب می شود.

برای تامین برق ورودی این تیوب از پاور “های ولتاژ” 100 وات استفاده می شود که در انواع مختلفی در بازار داخل موجود می باشند که رایج ترین نوع این پاور ها Dy13 و W120 می باشد. پاور high voltage صد وات، ولتاژی حدود 30 کیلو ولت و آمپری در حدود 30 میلی امپر بر تیوب اعمال می کند و باعث تغییر حالت الکترون های عناصر از حالت پایه به حالت برانگیخته می شود.

مزایای پاور 120 وات

تیوب های قوی تر از 120 وات به منظور روشن شدن و تولید اشعه نیاز به پاوری قوی تر با تعداد ترانس بیشتر دارند. از پاور های dy20 برای تیوب لیزر 130 یا 150 وات استفاده می شود. تیوب 150 وات به منظور برش ضخامت های بالاتر یا سرعت بیشتر بروی برخی از جنس ها استفاده می شود. کاربرد دیگر این تیوب در دستگاه های دو منظوره فلز/غیر فلز می باشد که به توان های بالا نیاز می باشد. پاور “های ولتاژ” dy20 با w150 رایج ترین مدل پاور های 150 وات هستند که برای روشن کردن تیوب های مربوطه استفاده می شود.

محصولات مرتبط

ارسال دیدگاه

captcha