استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز)

step driver laser

ویژگی‌ها:

جریان خروجی قابل‌برنامه‌ریزی: از 0A الی 8.0A
میکرو استپ‌های قابل‌برنامه‌ریزی: از 200 الی 51/200 steps/rev
تجهیزات ویژه: TTL سازگار و فیلترهای نوری در ورودی جهت حفاظت از درایور

این درایور برای طیف گسترده‌ای از استپ موتورهای NEMA و سایز 17 الی 34 مناسب است؛ از این مدل می‌توان در دستگاه‌های مختلف مانند برش، حکاکی و نشانه‌گذاری لیزری، محورهای X-Y با دقت بسیار بالا و … استفاده کرد.

مناسب برای دستگاه‌های:

یکی از قطعات یدکی دستگاه لیزر درایور 3DM580 یک نوع استپ درایور دیجیتالی با تطبیق‌پذیری بسیار بالا است که بر اساس تکنولوژی DSP همراه با الگوریتم پیشرفته کنترل طراحی شده است.

استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز) موجب ایجاد یک حرکت یکنواخت در سیستم موتور، تامین قدرت بهینه و جلوگیری از نویز و ناپایداری آن در دستگاه‌های لیزر CO2 خواهد شد.

سیستم سنجش اتوماتیک موتور (self-test) با بهره‌گیری از تکنولوژی تنظیم خودکار (auto-setup) باعث سازگاری با موتورهای مختلف و کاربری آسان‌تر می‌شود.

استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز) که از استپ درایور دستگاه لیزر مدل 3DM580 استفاده کرده‌اند، نسبت به اکثر درایورهای موجود در بازار دارای نویز کمتر، تلفات حرارتی پایین‌تر و حرکت یکنواختی هستند.

این ویژگی‌ها درایور 3DM580 را به یک ابزار ایده آلی برای مواردی که نیاز به حرکت یکنواخت با سرعت پایین و شتاب‌گیری‌های با سرعت دارند، منحصربه‌فرد می‌سازد.

استپ درایور دستگاه لیزر

استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز)، در واقع سیستم کنترل دستگاه است که ارتباط بین مادربرد دستگاه لیزر و موتور دستگاه برش و حکاکی لیزری را به عهده دارد.

پالس‌های کنترل از مین به صورت موج‌های مربعی که اطلاعات حرکتی و مختصات را دربر دارند به درایو منتقل و سپس در قالب سیگنال توان بالا به موتورها ارسال می‌شوند.

موتورهای دستگاه لیزر برای به حرکت در اوردن محورها نیاز به گرفتن ولتاژ مناسب و دستور از جانب قطعه‌ی دیگری به نام درایور دارند که درایور فرمان اولیه را از مین‌برد میگیرد و فرمان خود را برای موتور ارسال می‌کند. درایورها نیز همانند موتورها در 2 مدل 2 فاز و 3 فاز موجود هستند.

موتورهای سه فاز فرمان خود را از درایور سه‌فاز و موتورهای دو فاز فرمان خود را از درایور دو فاز دریافت می‌کنند.

در استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز) محل بسته شدن سیم ها بیشتر اوقات با A+ و A- و B+ و B- مشخص می‌گردد.

دیپ سوئیچ‌های استپ درایور

دیپ سوئیچ‌ها مربوط به تنظیمات جریان و تنظیمات پالس به دور موتور هستند؛ یعنی به ازای چند پالس ورودی از سمت مین‌برد، تایین می‌شود که موتور باید چند دور بزند. درمورد آمپرها باید متناسب با فرایند کار تنظیم شوند؛ اگر آمپر بیش از حد بالا رود در زمان حکاکی به موتور فشار زیادی وارد می‌شود و باعث داغ شدن یا سوختن آن می‌شود. دقت کنید درصورتی که تخصصی در زمینه این دستگاه‌ها ندارید، دیپ سوئیچ‌ها را تغییر ندهید و از تنظیمات دستی خودداری کنید زیرا باعث بهم خوردن اندازه و سرعت دستگاه می‌شود.

راه شناسایی استپ درایور سه فاز از استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز)

علاوه بر چک کردن datasheet درایور می توان گفت واضح ترین راه شناسایی نوشته های روی درایور و توجه به نوشته های مربوط به سیم کشی موتور می باشد روی درایور های سه فاز از نوشته های U و V و W برای محل اتصال سیم های موتور و روی درایور های دو فاز بیشتر اوقات از A+ و A- و B+ و B- استفاده می‌شود.

استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز) برای طیف گسترده‌ای از استپ موتورهای NEMA و سایز 17 الی 34 مناسب است؛ از این مدل می‌توان در دستگاه‌های مختلف مانند برش، حکاکی و نشانه‌گذاری لیزری، محورهای X-Y با دقت بسیار بالا و … استفاده کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد فروش روتک 48000090-021 در تماس باشید.

مشخصات فنی

موارد3DM580
mintypicalmaxunit
جریان خروجی1.08.0 (5.7 RMS)A
منابع تغذیه

+18

_36

+50VDC
جریان سیگنال ورودی71016mA
پالس فرکانس ورودی0500KHz
مقاومت عایقی100

ویژگی‌های استپ درایور دستگاه لیزر co2 (2فاز)

  • دارای قابلیت کاهش اتوماتیک جریان تلف شده در حالت بیکاری
  • دارای سیستم‌های حفاظتی جلوگیری از جریان، ولتاژ بیش از حد و اتصال کوتاه
  • جریان خروجی قابل‌برنامه‌ریزی از 0A الی 8.0A
  • دارای ویژگی ضد تشدید (Anti-Resonance) به‌منظور تامین قدرت بهینه و خنثی‌کردن سطح ناپایداری موتور
  • وجود موتورهای قابل‌ استفاده با این مدل درایور به همراه نویز کم، تلفات حرارتی پایین و حرکت یکنواخت
  • مجهز به TTL سازگار و فیلترهای نوری در ورودی جهت حفاظت از درایور
  • استفاده از پله‌های چندگانه در استپ درایور دستگاه لیزر مدل 3DM580 به‌منظور دریافت سیگنال ورودی پایین و امکان تولید سیگنال‌های خروجی بزرگ‌تر در جهت افزایش پایداری سیستم
  • میکرو استپ‌های قابل‌برنامه‌ریزی از 200 الی 51/200 steps/rev
  • مناسب برای موتورهای 3 سیم و 6 سیم

محصولات مرتبط

ارسال دیدگاه

captcha