Skip to content

کاربرد دستگاه لیزر تمیز کننده در فرآیند جوشکاری فلزات

کاربرد دستگاه‌های لیزر

پیش از جوش لیزری از جوش آرگون استفاده می‌شد که هم برای بدن اپراتور ضرر بالایی دارد و هم ممکن است به طبیعت آسیب برساند یا آلودگی محیطی ایجاد کند. دستگاه تمیزکننده لیزری در تمیز کردن محیطی و بدون آن که تماسی داشته باشد، راه حلی برای نیازهای دقیق جوشکاری قطعات فلزی ارائه می‌دهد. پاک کننده لیزر می‌تواند اکسید و آلاینده‌ها را به راحتی تمیز کند.

مزیت دستگاه تمیزکننده لیزری در جوشکاری

استفاده از دستگاه تمیزکننده لیزری در جوشکاری فلز مزیت رقابتی فوق العاده‌ای در مقایسه با روش سنتی و معمول تمیز کردن فلزات دارد. این مسئله انعطاف پذیر و قابل تغییر است، مانند بهینه سازی شرایط سطح برای جوشکاری ، از بین بردن اکسیدها ، بهبود مقاومت در برابر خوردگی فلز ، رابط خط همجوشی بستر پایدار ، هیچ عامل آزمایش متوسط ​​یا شیمیایی ، کاملا خشک ، تمیز و سازگار با محیط زیست.
Laser Cleaning 1
بیشتر بخوانید: آشنایی با تنظیمات جوش لیزر دستی

مزایای دستگاه لیزر تمیز کننده

  1. کاملا بدون تماس: فناوری تمیز کردن لیزری با سطح متریال تماسی ندارد و کاربرد گسترده‌ای نیز دارد. اشکال مختلف متریال نمی‌تواند باعث دردسر شود و این دستگاه می‌تواند تمامی متریال‌ها را به راحتی از پوشش‌های زائد تمیز کند که با روش مکانیکی دشوار است.
  2. به سطح متریال فلزی آسیبی نمی‌رساند: پس از تمیز کردن پوشش آلاینده‌های سطح، فناوری تمیز کردن لیزر به سطح یا خودِ محصول آسیب نمی‌رساند و می‌تواند مشکلی که در دستگاه سایش مکانیکی وجود دارد و باعث آسیب به قطعه می‌شود را حل کند.
  3. کارایی بالا و حفاظت از محیط زیست: فناوری تمیز کردن با لیزر موجب صرفه‌جویی در انرژی و محافظت از محیط زیست است. همان‌طور که می‌دانید تمیز کردن با فرآیند‌های شیمیایی، برای بدنِ اپراتور و محیط زیست مضر است، می‌توان آن را به طور موثر حل کرد.

Laser Cleaning 2

بیشتر بخوانید: اجزای جوش لیزر دستی
پرتو لیزر پاک کننده لیزر می‌تواند در سطوح مختلف تنظیم شود، مخصوصاً برای متریال‌های فلزی مناسب است و سطح فرآیند به خوبی ساخته شده و ساختار ریز ایجاد می‌کند. شدت لیزر را می‌توان متناسب با استحکام مختلف چسب نیز تنظیم کرد. این برای بسیاری از برنامه‌های کاربردی در صنعت کشتی‌سازی، قطعات خودرو ، قالب لاستیک ، ماشین آلات پیشرفته، قالب تایر، آهنگ، صنعت حفاظت از محیط زیست و سایر صنایع مناسب است.
پرتو لیزر پاک کننده لیزر

ارسال دیدگاه

captcha