EN | FA

نکات خرید دستگاه برش لیزر فایبر

 • آموزش
نکات خرید دستگاه برش لیزر فایبر

آنچه در این مقاله می خوانید

فهرست مطالب

نکات خرید دستگاه برش لیزر فایبر

خرید دستگاه برش لیزر فایبر | دستگاه ليزر برش فلزات یکی از تکنولوژی‌های جدید در صنعت لیزر است که با کارکرد حرفه ای و قوی خود قادر به برش انواع ورقه‌های فلزی است. امروزه این دستگاه در صنایع و کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما اگر شما هم جز افرادی هستید که تمایل به دستگاه برش لیزری فلزات را دارید؛ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم تا قبل از هر تصمیمی نکات خرید دستگاه برش لیزر فایبر را مطالعه بفرمایید.

 1. چرا از گازهای کمکی مختلفی برای برش ورقه‌های فلزی و کربنی استفاده می‌شود؟

مشتریانی که با دستگاه ليزر برش فلزات کار می‌کنند، با انواع گازهای مختلف که هر کدام برای برش انواع فلزها استفاده می‌شوند، آشنایی دارند.گاز نیتروژن برای برش ورق فلزی ست که دقت بالایی لازم دارد و برای آن که امکان رنگ برگشتگی وجود نداشته باشد و نیاز به برش تمیزی داریم، گاز اکسیژن برای برش با ضخامت بالاتر و جاهایی که دقت لازم نداشته باشد، است. اما بیشتر افراد علت دقیق استفاده از این گازها را نمی‌دانند.

دلیل این کار عمدتا می‌تواند از تفاوت اجزای داخلی فلزها باشد. به دلیل اینکه در بعضی فلزهای کمیاب مثل کروم و نیکل مقدار کربن کمتری وجود دارد اما می‌تواند وجود نیتروژن برای برش لیزر کافی باشد.

در حالی که ورقه‌های کربنی مقدار زیادی کربن با کیفیت بالا دارند، به همین دلیل در فرایند احتراق برای دست یافتن به نتیجه برش بهتر به اکسیژن نیاز داریم.

 1. تنظیمات پارامترهای برش برای ورق گالوانیزه چگونه است؟

بیشتر مردم دستگاه ليزر برش فلزات را برای برش ورقه‌های گالوانیزه خریداری می‌کنند. برش این جنس ورق‌ها دو روش و دو شرایط متفاوت دارند؛ برای ورقه‌های گالوانیزه یک تا دو میلی متری، پارامترهای دستگاه برش لیزری و گازهای کمکی با زمانی که می‌خواهید کار برش را روی ورقه فلزی انجام دهید، یکسان است.

 هم چنین برای ورقه‌های بیشتر از دو میلی متر پارامترها و تنظیمات با زمانی که برش روی ورقه کربنی داریم نیز یکسان است. از این رو کاربران دستگاه برش لیزر باید پارامترهای برش را برای ورقه‌های گالوانیزه بر اساس ضخامت‌های متفاوت تنظیم کنند.

 1. اگر بخواهیم ورقه‌های فلزی با انعکاس زیاد را برش دهیم چگونه باید دستگاه مناسب خود را انتخاب کنیم؟

در زمان برش روی ورقه‌های فلزی بازتابنده، پرتو لیزر به سر هد دستگاه برش لیزر انعکاس می‌یابد و باعث خراب شدن ژنراتور دستگاه برش لیزر فایبر شما خواهد شد.

این فلزهای بازتابنده عموما از آلومینیوم، برنج، مس قرمز و غیره تشکیل شده‌اند. زمانی که بخواهید کار برش را روی این نوع فلزها انجام دهید باید از تناسب توان دستگاه و ضخامت فلز مورد نظر مطمئن باشید. در این جاست که وجود یک گارانتی معتبر برای شما اهمیت پیدا می‌کند.

دستگاه‌های برش لیزری روتک با یک سال گارانتی و خدمات پس از فروش دستگاه‌ها و قطعات یدکی تمام نیازهای کاربران دستگاه‌های لیزر و مشتریان خود را برآورده کرده است.

نکات خرید دستگاه برش لیزر فایبر برش فلزات را بدانید

چندین سؤال وجود دارد که کسانی که قصد خرید دستگاه برش لیزر برش فلزات را دارند باید قبل از خرید بدانند. همان‌طور که می‌دانید این دستگاه تنها جهت برش روی فلزات استفاده می‌شود. این دستگاه‌ها به نام دستگاه برش فلزات یا فایبر نام دارند. اگر اولین بار است که قصد برش ليزر فلزات دارید یا حتی اگر از کاربران دستگاه برش لیزری هستید، سه فاکتور اصلی وجود دارد که هنگام خرید دستگاه به تجارت شما کمک خواهد کرد.

در ادامه مقاله سه فاکتور اصلی هنگام خرید دستگاه ليزر برش فلزات را مختصراً توضیح داده‌ایم :

 1. با چه متریال‌هایی قرار است کار کنید:

از جمله توانایی‌های دستگاه برش لیزر فلزات روتک در برش ورق فلزات می‌توان به مواردی چون توانایی منبع لیزر با کارایی بالا، سیستم کنترل پایدار و سرعت برش سریع اشاره کرد. زمانی که قصد برش انواع فلز را دارید می‌توانید با توجه به پارامترهای موجود، عملیات براش را با استفاده از دستگاه ليزر برش فلزات هایبرید روتک انجام دهید.

همچنین اگر متریال مورد نظر فلزهای منعکس کننده مانند نقره، آلومینیوم، مس قرمز رنگ و غیره باشد، ما پیشنهاد می‌کنیم از منبع تولید لیزر که دارای توان مناسب برای فلزهای منعکس کننده هست استفاده کنید.

 1. بیشترین سایز متریال شما چیست؟

میز دستگاه لیزر برش فلزات شما می‌تواند بر اساس اندازه سایز متریال سفارشی شده و به شما در کنترل بهتر برش تمام کار کمک کند. به علاوه بیشترین سایز متریال به محدوده فضای کارگاه شما نیز بستگی دارد.در نتیجه باید سایز متریال و کارگاه را اندازه بگیرید. البته سازهایی مثل 250*130 یا 300*150 سانتی متر از استاندارد‌های پرمصرف در این دستگاه‌هاست.

این دستگاه همچنین به جهت ساخت سازه‌هایی از جنس فلز مانند سواله و غیره کاربرد دارد.

 1. چه دستگاه با چه توانی برای کسب و کار شما نیاز هست؟

وقتی حداکثر سایز متریال و سایز کارگاه را اندازه‌گیری کردید، توان دستگاه باید در انتخاب بعدی در نظر گرفته شود. برای انتخاب توان دستگاه، ابتدا باید بیشترین ضخامت و جنس متریالی که قصد دارید با دستگاه لیزر برش فلزات برش دهید را اندازه بگیرید و ظرفیت تولید روزانه کار لیزر خود را تخمین بزنید.

البته، اگر درباره توان دستگاه مطمئن نیستید، می‌توانید با اعلام نوع متریال و ضخامت برش مورد نیاز خود به متخصصین روتک، مشاوره لازم را جهت خرید دستگاه دریافت نمایید.

به علاوه اگر متریال و ضخامت متریال شما ثابت نیست و متغیر هستند، مهندسین روتک می‌توانند با تست موارد مشابه راه حل و تنظیمات مناسب برای متریال مورد نظر را به شما پیشنهاد دهند.

این سه فاکتور، فاکتورهای اساسی و قابل توجهی هستند که اگر بخواهید یک دستگاه برش فلزات با کیفیت و مقرون به صرفه داشته باشید،باید مورد توجه قرار دهید.

نکات خرید دستگاه برش لیزر فایبر

دستگاه ليزر برش فلزات، یک پرتو لیزر پیوسته‌ای تولید می کند، با این دستگاه برش لیزر می‌توان برش هایی با درجه بالایی از دقت داشته باشیم. این دستگاه با یک کنترل کننده cnc کنترل شود که می‌تواند اجزای ظریف و کوچک مناسبی را برای استقاده در ماشین آلات دقیق، جواهرات، ابزار و الکترونیک تولید کند.

سیستم لیزر فایبر یک لیزر حالت جامد است که پرتو باریک با شدت بسیار بالایی تولید می‌کند. این نوع لیزر می‌تواند مداوم و پشت سر هم کار کند و توانایی برش متریال‌های ظریف با سرعت بالا را داراست.
دستگاه برش لیزری فلزات دستگاه‌های جمع و جوری هستند که نیاز به لنز ندارند. همچنین این نوع لیزرها پایدار هستند و کمتر به سرویس و تعمیر و نگهداری نیازمند می‌شوند. دستگاه برش لیزر فایبر این امکان را فراهم می کند تا برش‌های لیزر دقیقی داشته باشید. این دستگاه می‌تواند جایگزین خوبی برای ماشین آلات تراشکاری دقیق مینیاتوری باشد.

کارکرد دستگاه برش لیزر فایبر چیست؟

دستگاه فایبر برای دستگاه ليزر برش فلزات با دقت بالا به طور حرفه ای، مانند فولاد ضد زنگ، فولاد کربن، آهن، برنج، آلومینیوم همچنین برای برش ورق فلزی، تولید سوئیچ الکتریکی و لوکوموتیو مهندسی، هوا و فضا، ماشین آلات غذا، مهندسی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مواد 300w 500w 750w 1000w 2000w
فولاد ضد زنگ 2mm 3mm 4mm 4mm 6mm
فولاد کربن 3mm 6mm 8mm 10mm 20mm

کارکرد دستگاه برش لیزر فایبر چیست؟

طریقه انتخاب بهترین دستگاه برش لیزر فایبر چیست؟

در ابتدا باید نوع و سایز مواد اولیه‌ای که قرار است. برای این کار می‌توانید از مشاوران شرکت ROTEC کمک بگیرید.

در مرحله دوم باید بدانید که حداکثر ضخامت برش شما چقدر است، چرا که دستگاه تا حد معینی را برش می‌دهد.

در نهایت شما به هر اندازه که برای خرید دستگاه برش لیزری هزینه پرداخت کنید، به علت متفاوت بودن قیمت‌ها بر حسب کیفیت نتیجه‌های متفاوت می‌گیرید. به عنوان مثال اگر قصد خرید سورس لیزر که در حالت نرمال می‌تواند برای 100000 ساعت کار کند داشته باشید، باید هزینه کارکرد آن را پرداخت کنید.

همان‌طور که می‌دانید قیمت دستگاه لیزر بالا است و به همین خاطر باید در خرید دستگاه ليزر برش فلزات دقت لازم را داشته باشید، چون ماشین فایبر توسط شرکت‌های مختلفی در ایران به فروش می‌رسد. گاهی اوقات مشتریانی که برای خرید تماس می‌گیرند اعلام می‌کنند که شرکت‌های دیگر دستگاه برش لیزر فایبر را با قیمت پایین‌تری ارائه می‌دهند. به همین دلیل در ادامه برای شما نکاتی را خواهیم گفت که باید در حین خرید یک دستگاه با قیمت مناسب، به آن‌ها نیز توجه داشته باشید.

 

بدنه دستگاه برش لیزر فایبر

بعد از منبع لیزر، گران قیمت‌ترین قسمت دستگاه فایبر، بدنه آن است، زیرا یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ماشین لیزر است. مطمئنا بسیاری از تولیدکنندگان دستگاه فایبر، برای این که هزینه‌های خود را کاهش دهند، از جنس‌های نامرغوب برای ساخت بدنه دستگاه برش لیزر استفاده می‌کنند.

بدنه‌های دستگاه فایبر به دسته سبک، استاندارد و سنگین تقسیم می‌شوند. برای این که بدانید کدام دستگاه برش لیزری با این بدنه‌ها برای شما مناسب است، بهتر است که دستگاه را با بالاترین سرعت آن تست کنید. دستگاه برش لیزر سبک در هنگام کار، لرزش زیادی دارد. بسیاری از خریداران متوجه این ایراد بزرگ در حین خرید نمی‌شوند. دقت داشته باشید که تعویض بدنه دستگاه برش لیزر بسیار سخت و گاهی نشدنی است و به همین دلیل در صورت خراب شدن دستگاه برش لیزرتان، شاید مجبور به تعویض کل دستگاه شوید.

گاید ریل دستگاه برش لیزر فایبر

یکی از مهم‌ترین مسائلی که خریداران دستگاه برش لیزر به آن توجه نمی‌کنند، گاید ریل دستگاه فایبر است. در صورت عدم انتخاب مناسب، ممکن است شما هزینه‌ای که برای خرید کرده‌اید، هدر داده باشید. چرا که دستگاهی که درست حرکت نکند بالطبع برش درستی هم نخواهد داشت. از طرفی در صورت پایین بودن کیفیت، در زمان‌های کوتاه نیازمند تعویض قطعات خواهد بود.

خدمات دستگاه برش لیزر فایبر

قسمت‌های دیگری از قطعات یدکی دستگاه فایبر نیز هستند که باید به آن‌ها توجه داشت که در قسمت‌های بعدی درباره آن‌ها صحبت خواهیم کرد. اما در این جا اجازه دهید در مورد خدمات و پشتیبانی دستگاه برش لیزری صحبت کنیم. دستگاه برش لیزر فایبر را نمی توان به راحتی نصب کرد و باید توسط کارشناسان نصب و راه اندازی شود. خیلی از شرکت‌ها فقط دستگاه را می‌فروشند و برای خدمات پس از فروش آن، تدابیری در نظر نگرفته‌اند؛ لذا در آینده تنها و بدون پشتیبان خواهید بود.

ممکن است برای انواع دیگر دستگاه برش لیزر، شما تمایلی به پرداخت هزینه بیشتر به جهت گارانتی و پشتیبانی نداشته باشید، اما برای دستگاه فایبر این مورد را حتما مد نظر داشته باشید. شرکت روتک یکی از معدود شرکت‌هایی است که به خدمات پس از فروش دستگاه‌های خود توجه زیادی دارد و شما می‌توانید به راحتی از طریق سایت، انجمن و یا تماس تلفنی مشکلات دستگاه خود را حل کنید.

5 راهنمایی که هنگام خرید دستگاه برش لیزر فایبر باید درنظر بگیرید:

1- متریال‌هایی که می‌توانید برش دهید:

پرتو بسیار باریک لیزر فایبر این امکان را فراهم می‌کند که متریال‌های بازتابی مانند مس، فلزات گران‌بها مانند نقره، طلا، سرامیک و پلاستیک که معمولا با سیستم‌های لیزر معمولی به سختی برش داده می‌شوند را به راحتی برش دهد.

2- تلورانس بالا

دستگاه برش و حکاکی لیزری قادر به برش با دقت یک هزارم ثانیه است (0.02 میلی متر). به دلیل طبیعت پیوسته لیزر فایبر، زبری سطح را که اغلب با لیزرهای پالسی ایجاد می‌شود را در برش با دستگاه برش لیزری فایبر نداریم.
مکانیزم کنترل حرکت 4 محوره از سروو موتور برای تعیین موقعیت استفاده می‌کند.
نکته‌ای که باید دقت کنید این است که تلورانس برای برش لیزری بسته به نرمی و نقطه ذوب متریال‌ها، مخصوصا در فلزهای با ارزش تاثیرگذار است.

3- بهره وری

دستگاه فایبر برش فلزات، توانایی برش را تا حد قابل قبولی دارد. بهره‌وری این دستگاه به علت توانایی لیزر در برش تا سرعت‌های 8 اینچ بر ثانیه (200mm/s) می‌تواند بالا باشد.
بهره‌وری کلی به ضخامت متریالی که برش می‌دهید، ویژگی‌‌های آن و پیچیدگی‌های برشی که نیاز دارید نیز بستگی دارد.

4- ویژگی‌های تخصصی

وسایل پزشکی، صنعت خودرو، هوا فضا و صنایع تولیدی به این علت که نیازمند دقت بالا در تولید اجزای خود هستند و از طرفی در ساخت قطعات آنها به برش اجزای بسیار کوچک در حد میکرو نیاز است، پیشنهاد می‌شود از دستگاه برش لیزری فاییر که هم دقت بالایی دارد و هم توانایی برش قطعات در سایز میکرو را دارد استفاده کنید.

نمونه‌ای از قطعاتی که می‌توانند با دستگاه برش لیزر فایبر تولید شوند:
• وسایل پزشکی : بسیاری از تجهیزات پزشکی و قطعات از تیتانیوم، پلاتین و سرامیک ساخته شده‌اند.
• خودرو: بسیاری از قطعاتی که در ساخت خودرو استفاده می‌شوند.
• الکترونیک: تراشه‌های نیمه هادی
• اجزای ساعت: از برش لیزری می‌توان برای تهیه شفت‌ها، چرخ‌دنده‌ها استفاده کرد.
• ساخت جواهر: ساخت گردنبند، گوشواره با فلزها با ارزش

5- ایجاد فرصت‌های نامحدود

کاربردهای دستگاه برش و حکاکی لیزری که ذکر شد، سبب شده که راهکارهای بسیاری در تولید ماشین آلات پیچیده و برش متریال بدون محدودیت فراهم شود. مشخصه اصلی این دستگاه از قبیل: نتیجه کار عالی، لبه‌های برش با جزئیات خوب و دقت بالا، موقعیت‌های مقرون به صرفه‌ای را در ساخت قطعات ایجاد کرده است.

اگر قصد خرید دستگاه برش لیزر فایبر را دارید، با توجه به موارد ذکر شده در این مقاله، پیشنهاد می‌شود حتما از متخصصین در این زمینه کمک بگیرید.

5 راهنمایی که هنگام خرید دستگاه برش لیزر فایبر باید درنظر بگیرید

چرا لیزرهای فایبر مفید هستند؟

اولین دلیل مفید بودن لیزر فایبر به علت پایدار بودن آن است و این دلیل مهمی است برای استفاده از آن در دستگاه برش لیزر فایبر. زمانی که نیاز به ارسال پرتو لیزر داریم به وسیله فیبر نوری آن را با امنیت به هرنقطه‌ای منتقل می‌کنیم. تناوب در این لیزر میان آینه‌های دستگاه برش لیزر ایجاد می‌شود که مستلزم تنظیم بسیار دقیق آینه‌هاست.

تنظیم کردن پرتو لیزر در داخل هسته باریک فیبر بسیار سخت است. و نیازمند تنظیمات بسیار دقیق است. بنابراین لیزرهای معمولی در مقابل برخورد یا ضربه بسیار حساس هستند. لذا اگر یک آینه از تنظیم خارج شود تنها یک متخصص می‌تواند آن را تنظیم کند.

 • در مقایسه،  لیزر فایبر پرتو را در داخل فیبر تولید می‌کند بدین ترتیب ارسال آن هیچ پیچیدگی یا سیستم نوری حساسی ندارد. بین پارامتر آن را بسیار ایمن و پایدار جهت بهره برداری آسان می سازد.
 • دومین دلیل مفید بودن لیزر فایبر کیفیت فوق العاده پرتو آن است چرا که پرتو داخل هسته کوچک فیلتر تولید و محدود شده است. در عمل بدین معنی است که پرتو کاملا مستقیم است و می‌تواند روی یک نقطه کاملا کوچک متمرکز شود. کوچک‌ترین نقطه همراه با بیشترین تاثیر به عنوان مثال برای برش کاری مورد اسفاده قرار می‌گیرد و در بسیاری از کاربردها چنین لیزری با این کیفیت مورد نیاز است.
 • سومین دلیل مفید بودن دستگاه برش لیزر فایبر توان تولید قدرت زیاد آنهاست. به شکل کلی لیزر در شروع حتی با توانی در حدود یک وات می توباند به پوست شما آسیب بزند. این میزان در مقایسه با کتری یا تستر مقدار قابل توجهی نیست ولی به علت تمرکز روی یک نقطه خیلی زیاد به نظر می رسد، تفاوت زیادی بین گرمای عادی خورشید و یا استفاده از یک ذره بین و ایجاد یک باریکه قدرتمند.

چرا لیزرهای فایبر مفید هستند؟

لیزرهای فایبر می‌توانند توانی بسیار قدرتمند در حدود 1000وات (1کیلووات) تولید کنند. این مقدار خیلی بیشتر از آن چیزی است که حتی برای برش قطر یک اینچ استیل لازم است و به همین دلیل در ساخت دستگاه برش لیزر و مخصوصا دستگاه حک روی فلزات نقش مهمی دارند.

در فیلم زیر می‌توانید نحوه کارکرد دستگاه برش لیزر فایبر مارکینگ را ببینید:چهارمین دلیل مفید بودن لیزر فایبر بازدهی بالا و خشک شوندگی آسان است، سایر لیزرها ممکن است تنها درصد کمی از توان دریافتی را به لیزر تبدیل کنند اما نسبت تبدیل توان پمپاژ به توان خروجی در فایبر بین 80-70 درصد است. این موضوع نشان دهنده مصرف پایین‌تر توان در ورودی ست و به این معنی که توان کمتر به گرما تبدیل خواهد شد.

فایبرها عمر طولانی دارند و گرما را می‌توانند روی غلاف فیبر پخش کنند و این باعث می‌شود که مانع از شکستن فیبر توسط گرما شود و به همین دلیل نگهداری دستگاه برش لیزر فایبر راحت‌تر است.

بیشتر موارد خاصیت نوری خود را با بالا رفتن دما تغییر می‌دهند و این بسیار برای کیفیت باریکه لیزر موثر است. امروزه با توجه به ظرفیت‌ها و جنبه‌های عملی و بهبود پیداکرده لیزر فایبر در گستره ی زیادی قابل بهره برداری هستند و به طور مثال رشد بسیار زیادی در تولید دستگاه برش لیزری داشته‌اند.

خرید دستگاه برش لیزر فایبر

شرکت روتک ارائه‌دهنده انواع دستگاه‌های برش لیزری فایبر با کیفیت عالی به همراه خدمات تخصصی نصب و آموزش در سراسر ایران است. 

برای آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها، جزئیات و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید؛ همچنین برای اطلاع از جزییات و اطلاعات کاربردی برش لیزری فلزات و دریافت مشاوره رایگان برای خرید دستگاه برش لیزری می‌توانید با شماره 90 000 480 021 شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

نوبت توست تا با اطلاعات آموزشی روتک، با برش لیزری فلز بیشتر آشنا شوی.

چرا از گازهای کمکی مختلفی برای برش ورقه‌های فلزی و کربنی استفاده می‌شود؟

-گاز نیتروژن برای برش ورق فلزی ست که دقت بالایی لازم دارد و برای آن که امکان رنگ برگشتگی وجود نداشته باشد و نیاز به برش تمیزی داریم.
-گاز اکسیژن برای برش با ضخامت بالاتر و جاهایی که دقت لازم نداشته باشد، است.
دلیل این کار عمدتا می‌تواند از تفاوت اجزای داخلی فلزها باشد؛ زیرا در بعضی فلزهای کمیاب مثل کروم و نیکل مقدار کربن کمتری وجود دارد اما می‌تواند وجود نیتروژن برای برش لیزر کافی باشد.
در حالی که ورقه‌های کربنی مقدار زیادی کربن با کیفیت بالا دارند، به همین دلیل در فرایند احتراق برای دست یافتن به نتیجه برش بهتر به اکسیژن نیاز داریم.

تنظیمات پارامترهای برش برای ورق گالوانیزه چگونه است؟

برش این جنس ورق‌ها دو روش و دو شرایط متفاوت دارند:
-برای ورقه‌های گالوانیزه یک تا دو میلی متری، پارامترهای دستگاه برش لیزری و گازهای کمکی با زمانی که می‌خواهید کار برش را روی ورقه فلزی انجام دهید، یکسان است.
-برای ورقه‌های بیشتر از دو میلی متر پارامترها و تنظیمات با زمانی که برش روی ورقه کربنی داریم نیز یکسان است. از این رو کاربران دستگاه لیزر باید پارامترهای برش را برای ورقه‌های گالوانیزه بر اساس ضخامت‌های متفاوت تنظیم کنند.

متریال های قابل برش با دستگاه برش لیزر فایبر چیست؟

پرتو بسیار باریک لیزر فایبر این امکان را فراهم می‌کند که متریال‌های بازتابی مانند مس، فلزات گران‌بها مانند نقره، طلا، سرامیک و پلاستیک که معمولا با سیستم‌های لیزر معمولی به سختی برش داده می‌شوند را به راحتی برش دهد.

چه قطعاتی می توانید با دستگاه لیزر فایبر تولید کنید؟

• وسایل پزشکی: بسیاری از تجهیزات پزشکی و قطعات از تیتانیوم، پلاتین و سرامیک ساخته شده‌اند.
• خودرو: بسیاری از قطعاتی که در ساخت خودرو استفاده می‌شوند.
• الکترونیک: تراشه‌های نیمه هادی
• اجزای ساعت: از برش لیزری می‌توان برای تهیه شفت‌ها، چرخ‌دنده‌ها استفاده کرد.
• ساخت جواهر: ساخت گردنبند، گوشواره با فلزها با ارزش

چرا لیزرهای فایبر مفید هستند؟

1. در مقایسه،  لیزر فایبر پرتو را در داخل فیبر تولید می‌کند بدین ترتیب ارسال آن هیچ پیچیدگی یا سیستم نوری حساسی ندارد.
2. دومین دلیل مفید بودن لیزر فایبر کیفیت فوق العاده پرتو آن است چرا که پرتو داخل هسته کوچک فیلتر تولید و محدود شده است.
3. سومین دلیل مفید بودن دستگاه لیزر فایبر توان تولید قدرت زیاد آنهاست.
4. چهارمین دلیل مفید بودن لیزر فایبر بازدهی بالا و خشک شوندگی آسان است،
5. فایبرها عمر طولانی دارند و گرما را می‌توانند روی غلاف فیبر پخش کنند و این باعث می‌شود که مانع از شکستن فیبر توسط گرما شود و به همین دلیل نگهداری دستگاه لیزر فایبر راحت‌تر است.

مقالات مرتبط

این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.این ویدئو ، یک ویدئو مربوط به برش لیزری پارچه با دستگاه روتک است.
 • آموزش
 • ویدئوهای آموزشی
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
 
جدول مقایسه خالی است