Skip to content

ساخت پازل با دستگاه لیزر + تهیه اسباب‌ بازی چوبی

کاربرد دستگاه‌های لیزر

همان‌طور که در مقالات بسیاری درباره کاربردهای دستگاه لیزر برایتان شرح داده شد، از مصنوعات چوبی که می‌توان با دستگاه برش و حکاکی لیزر تهیه کرد، پازل و تهیه اسباب‌ بازی چوبی ست. در این مقاله مراحل مختلف تهیه اسباب‌ بازی چوبی و ساخت پازل با دستگاه لیزر را آورده‌ایم.

متریال‌های لازم برای ساخت پازل با دستگاه لیزر

  1. دو عدد عکس طرح پازل
  2. برد
  3. چسب مایع
  4. برچسب
  5. چوب
  6. نرم افزار دستگاه لیزر
  7. دستگاه لیزر

مراحل ساخت پازل با دستگاه لیزر

مرحله اول ساخت پازل با دستگاه لیزر:

در ابتدا چندین عکس را در سایز 11*14 روی کاغذ مات پرینت کنید. با استفاده از اسپری چسب، عکس را روی یک برد بچسبانید تا یک تابلو از تصویر خود داشته باشد در ادامه اضافات اطراف تصویر را ببرید. روش دیگری که می‌توان در این مرحله پیشنهاد داد، استفاده از دستگاه پرس حرارتی است. اگر این دستگاه را داشته باشید می‌توانید طرح چاپی خود را با کمک انتقال حرارت روی متریالی که قصد دارید پازل را روی آن ایجاد کنید نیز چاپ نمایید. این چاپ از طریق انتقال حرارت و با کمک کاغذ ترنسفر انجام می‌شود.

مرحله دوم ساخت پازل با دستگاه لیزر:

روی عکس را با یک کاور یا نوار چاپ بپوشانید. این کار باعث می‌شود که در حین برش با دستگاه‌های لیزر از سوختگی لبه‌های کار جلوگیری شود.

Puzzle.Wooden Toy 1 1

مرحله سوم ساخت پازل با دستگاه لیزر: تهیه فایل وکتور پازل

برای تهیه طرح لیزر پازل می‌توانید فایل مورد نظر را به صورت آنلاین از اینترنت دانلود نمایید. متاسفانه هر قطعه پازل یک تکه جداگانه هست در نتیجه هم‌پوشانی وجود دارد، و هنگام برش لیزر، دوبار برش انجام می‌شود و در نتیجه زمان برش افزایش پیدا می‌کند. فایل وکتور از تعدادی خطوط عمودی و افقی موج‌دار استفاده شده است.

Puzzle.Wooden Toy 2 1

مرحله چهارم ساخت پازل با دستگاه لیزر: نرم افزار برش لیزر

فایل را به دستگاه لیزر 60 در 90  ارسال کنید. می‌توانید برای به دست آوردن سرعت و توان مناسب برای برش این نوع طرح در مدل‌های مختلف سرعت و توان را تست کنید تا به اعداد مناسب برسید. اما سرعت و توانی که ما بعد از انجام تست پیشنهاد می‌کنیم؛ سرعت 25 و توان 36 است که نتیجه برش با کم‌ترین سوختگی را ایجاد می‌کند.

Puzzle.Wooden Toy 3 1

مرحله پنجم ساخت پازل با دستگاه لیزر:

کار برش با دستگاه لیزر را شروع می‌کنید. در این مرحله برش روی کار داده می‌شود. کار برش زمانی در حدود  7 تا 8  دقیقه زمان می‌برد. حتما اطمینان حاصل کنید که تهویه در حین برش داشته باشید.

Puzzle.Wooden Toy 4 1

مرحله ششم: برچسب را بردارید.

بعد از این که تمام کار برش داده شد برچسب روی 70 تکه پازل را بردارید.

Puzzle.Wooden Toy 5 1

مرحله هفتم : تهیه درب جعبه پازل

در این مرحله جعبه پازل را تهیه کنید. عکس دوم چاپ شده را در این مرحله روی برد با چسب بچسبانید. لبه‌های کار را تا کنید همان‌طور که در عکس می‌بینید لبه‌ها را با چسب بچسبانید در نهایت جعبه‌ای مانند شکل زیر باید داشته باشید.
Puzzle.Wooden Toy 6 1

مرحله هشتم : برش جعبه پازل با چوب

در این مرحله برای تهیه برش چوبی، می‌توانید سایز و اندازه هر ضلع جعبه را در نرم افزار کورل رسم کرده و با ارسال به دستگاه لیزر آن‌ها را برش دهید و در نهایت تکه‌های چوب را با چسب بهم بچسبانید.

در انتها جعبه‌ای از 70 تکه پازل با تصویر دلخواه خود خواهید داشت.

ساخت اسباب بازی چوبی با دستگاه برش لیزری

اسباب‌بازی‌ها نقش بسیار مهمی در دوران کودکی بازی می‌کنند و مواد سازنده اسباب‌بازی‌ها و سلامت و امن بودن آن‌ها در سلامت کودک و خانواده تاثیر مهمی دارد.

در روند تولید اسباب‌بازی‌های کودکان، سازگار بودن با محیط زیست و عدم استفاده از مواد غیر سمی از موارد بسیار مهمی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. به همین دلیل ساخت اسباب بازی چوبی  کودکان با دستگاه برش لیزری امروزه طرفداران زیادی را به سمت خود جلب نموده است. در این مقاله می‌توانید در‌باره ساخت اسباب‌بازی چوبی با دستگاه لیزر اطلاعاتی بدست آورید.

Puzzle.Wooden Toy 7 1

چرا باید برای تهیه اسباب‌ بازی چوبی از دستگاه لیزر کمک گرفت؟

امروزه اسباب‌بازی‌های چوبی به دلیل مواد خام سالم در آن‌ها، سطح صاف و ایمنی بیشتر، مورد توجه بیشتری قرار گرفته است. اسباب‌بازی‌های چوبی، بسیار در بازار مورد توجه و مورد نیاز هستند. دستگاه برش لیزری برای تولید محصولات بازی چوبی کاربرد دارد.

دستگاه برش لیزری Co2 می‌تواند برای برش انواع متریال‌هایی مانند چوب، پارچه، کاغذ، شیشه، پلاستیک، پلکسی و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تولید اسباب‌بازی‌های چوبی باید از دستگاه لیزر چوب استفاده کنید. با خرید دستگاه لیزر co2  می‌توانید جهت تولید اسباب‌بازی و ایجاد یک کسب و کار در این زمینه سرمایه‌گذاری کنید.

Puzzle.Wooden Toy 8 1

 آیا تهیه اسباب‌ بازی چوبی با دستگاه لیزر برای سلامت کودکان مضر است؟

آیا اسباب‌بازی‌های چوبی برای سلامتی کودکان مضر است یا نه و والدین از آن استقبال می کنند؟

برای جواب این سوال، ابتدا توضیح مختصری از نحوه عملکرد دستگاه برش لیزری بیان می کنیم. دستگاه لیزر برش چوب تماس مستقیم روی سطح چوب ندارد و به چوب آسیبی نمی‌رساند. دستگاه لیزر طرح‌های اسباب‌بازی چوبی را طبق طرح لیزری که کامپیوتر به دستگاه می‌دهد، ایجاد می‌کند. از این رو هیچ عنصر مضری در طول روند برش ایجاد نمی‌شود.

از آن جایی که کودکان مخصوصا نوزادان، وسایل بازی خود را به دهان می‌برند و این وسایل با بدن و پوست آن‌ها در تماس مستقیم است، این موضوع می‌تواند روی سلامت کودک تاثیرگذار باشد و خطراتی ایجاد کند. در نتیجه تولید وسایل بازی با مواد غیر سمی بسیار مهم است.

بیشتر اسباب‌بازی‌های قدیمی از مواد پلاستیکی، فلز و مواد شیمیایی مضر تشکیل شده‌اند و اجزای ناسالم آن‌ها در حین بازی وارد بدن کودک می‌شود و تهدیدی برای سلامت کودکان به حساب می‌آید.

Puzzle.Wooden Toy 9 1

در حالی که دستگاه برش لیزری به طور قابل ملاحظه‌ای ریسک خطر سلامت کودکان را با تولید وسایل بازی چوبی سالم کاهش می‌دهد. علاوه بر این؛ برآورد شده هزینه اسباب‌بازی‌های چوبی حتی کمتر از اسباب‌بازی‌های پلاستیکی یا فلزی است. با ایجاد طرح‌های چوبی با دستگاه لیزر مانند انواع ماشین‌های چوبی اسباب‌بازی و صرف هزینه کمتر، اسباب‌بازی‌های سالم‌تر و در نتیجه کودک سالم و شادتری خواهید داشت. این موضوع باعث محبوبیت اسباب‌بازی‌های چوبی در بین خانواده‌ها شده است.

به شما پیشنهاد می‌کنیم برای حفظ سلامت بیشتر کودک خود از مواد سالم و روش سالمی استفاده کنید. شما همچنین می‌توانید با ایجاد کمی خلاقیت و طراحی طرح‌های لیزر، حتی طرح برش لیزری مورد نظر خود را با دستگاه لیزر روی چوب ایجاد کنید.

در مقالات آموزشی ما طرز ساخت انواع اسباب بازی های چوبی مناسب کودکان و طرح های آن وجود دارد و شما بدون هیچ دردسری می‌توانید مدل‌های مختلفی برای عزیزانتان بسازید.

آموزش تهیه اسباب‌ بازی چوبی با دستگاه حکاکی و برش لیزری

آیا تا حالا به این فکر کرده‌اید که خودتان می‌توانید وسایل خیلی جالبی با دستگاه لیزر برای خودتان بسازید؟

در این مقاله سعی داریم آموزش ساخت ماشین چوبی با دستگاه لیزر را با شما مرور کنیم.

مرحله اول تهیه اسباب‌ بازی چوبی با دستگاه برش لیزری : طراحی

کار سختی نیست فایل هم آماده است. کافیست برای دانلود رویش کلیک کنید.

Puzzle.Wooden Toy 10 1

بعد از این که فایل را باز کردید به این دقت داشته باشید که محدوده چرخ‌ها با چرخی که می خواهید استفاده کنید و قطر محور هم‌خوانی داشته باشد. همچنین قطر چوبی که قرار است استفاده کنید هم در نظر داشته باشید تا در نهایت موقع چسباندن چوب‌ها به هم بدانید چقدر از محور را باید برش دهید.

Puzzle.Wooden Toy 11 1

مرحله دوم تهیه اسباب‌ بازی چوبی با دستگاه برش لیزری: برش با دستگاه لیزر و اسمبل کردن

حالا نوبت این رسیده تا طرح لیزر رو برای برش به دستگاه برش لیزری ارسال کنید. بعد از این که چوب ها با دستگاه لیزر برش خوردند، آن‌ها را روی هم بگذارید و از این که سوراخ محورها درست روی هم بیفتند مطمئن شوید چون گاهی بعضی از دستگاه‌های لیزر دقت بالایی ندارند و ممکنه برش خوب انجام نشده باشد. در این صورت برید و فایل رو منطبق با میزان خطایی که دستگاه حکاکی شما دارد تغییر بدهید.

حالا نوبت این رسیده تا قسمت‌های چوبی را بهم بچسبانید. این کار را می‌توانید با چسب به راحتی انجام بدهید. بگذارید تا چسب کاملا خشک شود و بعد محور و چرخ‌ها را روی ماشین کوچک خودتان نصب کنید.

Puzzle.Wooden Toy 12 1

مرحله سوم: پایان کار

بعد از این که همه قسمت‌ها را اسمبل کردید؛ ماشین اسباب‌بازی شما آماده است. می‌توانید از خلاقیت خودتان بهره بگیرید و با رنگ دلخواهتان ماشین را رنگ‌آمیزی کنید.

Puzzle.Wooden Toy 13 1

خرید دستگاه برش لیزری چوب

شرکت روتک، دستگاه برش لیزری چوبی را در سایزهای مختلف ارائه می‌دهد؛ بنا به نیاز خود می‌توانید دستگاه‌های برش و حک RT4040 ،RT1390 و RT1490 را تهیه کنید.

برای آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها، جزئیات و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید؛ همچنین برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر برش و حکاکی و دریافت مشاوره رایگان برای خرید دستگاه برش لیزری چوب می توانید با شماره 90 000 480 021 شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

نوبت توست تا با دستگاه برش و حک لیزری چوب، کارگاه چوب خود را راه اندازی کنی.

متریال های لازم برای ساخت پازل با دستگاه لیزر چیست؟

-دو عدد عکس طرح پازل
-برد
-چسب مایع
-برچسب
-چوب
-نرم افزار دستگاه لیزر
-دستگاه لیزر

چگونه می توان با دستگاه لیزر، اسباب‌ بازی چوبی تهیه کرد؟

مرحله اول: طراحی
مرحله دوم: برش با دستگاه لیزر و اسمبل کردن
مرحله سوم: پایان کار

ساخت پازل با دستگاه لیزر چه مراحلی دارد؟

پرینت عکس
پوشاندن عکس با یک کاور یا نوار چاپ
تهیه فایل وکتور پازل
نرم افزار برش لیزر
شروع کار برش با دستگاه لیزر
برچسب را بردارید.
تهیه درب جعبه پازل
برش جعبه پازل با چوب

آیا تهیه اسباب‌ بازی چوبی با دستگاه لیزر برای سلامت کودکان مضر است؟

از آن جایی که کودکان مخصوصا نوزادان، وسایل بازی خود را به دهان می‌برند و این وسایل با بدن و پوست آن‌ها در تماس مستقیم است، این موضوع می‌تواند روی سلامت کودک تاثیرگذار باشد و خطراتی ایجاد کند. در نتیجه تولید وسایل بازی با مواد غیر سمی بسیار مهم است.

2 comments on “ساخت پازل با دستگاه لیزر + تهیه اسباب‌ بازی چوبی”

سلام … ممنون از مطلب آموزشی که گذاشتین … جدیدن یک سری طلقهای بازی برا بچه ها دیدم که یک طرح خاص و با برش لیزر روی یک طلق که از قبل طرح روی آن پرینت شده آماده کرده اند و بچه ها قطعات طرح و از طلق بیرون میارن و سر هم میکنن … یک سری اطلاعات در مورد جنس طلق و نحوه پرینت طرح روی آن و در نهایت برش کاری لیزری میخواستم … ممنون …

سلام دوست عزیز
این طرح‌ها به صورتی هستند که لایۀ دوربری طرح چاپ‌شده به دستگاه لیزر داده می‌شود و با تعیین نقطه Origin مناسب در دو طرح برش‌ها، دقیقاً در محل تقاطع پاچ‌ها اتفاق می‌افتد. این متریال بسته به نوع سرگرمی‌ها می‌تواند چوبی یا پلکسی باشند. از طرفی این طرح‌ها بیشتر به صورت استیکر پشت چسب دار روی موارد مورد نظر چسبیده می‌شود؛ اما برای نحوۀ پرینت می‌توانید از دستگاه‌های چاپ، پرس حرارتی و روش‌های دیگر استفاده کنید.
انواع اقسام و طلق‌های رنگی را در خیابان پامنار مشاهده کنید.
برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

ارسال دیدگاه

captcha