آموزش, کاربرد دستگاه‌های لیزر

چرا باید از دستگاه لیزر جهت برش کاغذ استفاده کرد؟

چرا باید از دستگاه لیزر جهت برش کاغذ استفاده کرد؟

برش کاغذ با دستگاه برش لیزری

دستگاه برش لیزری یکی از ابزارها و روش های راحت برای برش کاغذ به جهت بسته بندی، ساخت مدل، کتاب، کارت های دعوت و …  است. با استفاده از این دستگاه می‌توانید طرح‌های زیباتری را در بازار رقابت عرضه کنید. برای این نوع برش می‌توانید از انواع متریال‌های کاغذ و مقوا استفاده کنید.

 

برش کاغذ با دستگاه برش لیزری چه مزیتی دارد؟

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از دستگاه‌های برش لیزری برای این متریال، دقت و کیفیت بسیار بالای برش نسبت به بقیه روش‌ها است. علاوه بر این که دستگاه لیزر برش کاغذ را می‌توانید حتی برای حکاکی آرم یا تصویر نیز استفاده کنید.

یکی از دستگاه های مقرون به صرفه و بسیار کاربردی برای برش انواع کاغذ و مقوا، دستگاه برش لیزر RT6040 است؛ برای اطلاع از قیمت دستگاه برش لیزری خانگی و جزئیات آن می توانید با شماره 02148000090 تماس حاصل فرمایید.

مزیت های برش کاغذ با دستگاه لیزر

برای داشتن برش کاغذ بسیار دقیق می‌توانید نکات زیر را نیز در نظر بگیرید:

  •  مطمئن شوید که خطوطی که قرار است برش خرده شوند زیاد به هم نزدیک نباشند. سعی کنید حداقل فاصله بین خطوط 0.2 میلیمتر باشد حتی اگر دقت دستگاه لیزر شما بیشتر از این میزان باشد.
  • توجه داشته باشید که خط هایی که قرار است برش بخورند نباید همدیگر را قطع کنند.
  • دما و فشار هوای محلی که دستگاه لیزر در آن قرار دارد باید تنظیم شود. برای اطلاعات در این زمینه به مقاله محیط مناسب دستگاه لیزر مراجعه نمایید.
  • بهترین فرکانس برای برش لیزری روی کاغذ توسط دستگاه لیزر، 500 هرتز است. البته شما بسته به دستگاه لیزر خود می توانید این تجربه را به دست آورید که چه فرکانسی از همه مناسب‌تر است.
  • تمیز بودن لنز دستگاه لیزر نیز بسیار مهم است. سعی کنید همیشه قبل از شروع برش کاغذ خود از تمیز بودن لنز دستگاه خود مطمئن شوید.

جند نکته برای برش دقیق کاغذ

با توجه به این که امروزه در صنایع مختلفی که از کاغذ و مقوا استفاده زیادی می شود رقابت فراوانی وجود دارد؛ بنابراین همه در این فکر هستند که خلاقیت به خرج دهند و رونقی به کسب و کار خود دهند.

با توجه به این که دستگاه لیزر نیز در این فعالیت‌ها می‌تواند نقش مهمی داشته باشد افراد زیادی به دستگاه لیزر برش کاغذ روی آورده‌اند زیرا با هزینه‌ای مناسب سود بالاتری نصیبشان خواهد شد.

دستگاه برش لیزری و ساخت لوستر کاغذی

دستگاه لیزر یکی از دستگاه‌هایی به شمار می‌رود که در صنعت دکوراسیون مورد استفاده قرار می‌گیرد و به خاطر ارزان تمام شدن بسیار پرطرفدار است. از دستگاه لیزر در دکوراسیون اصولا برای ساخت نمونه اولیه و یا به جهت ساخت یک دکوری استفاده می‌شود.

در این پست به شما ساخت یک لوستر کاغذی زیبا را آموزش خواهیم داد:

دستگاه برش لیزری و ساخت لوستر کاغذی

مواد اولیه لازم برای ساخت لوستر

– کاغذ عکاسی و یا کاغذ نازک ( 180 تا 300 گرم در متر مربع )

– سر پیچ لامپ

کاغذ برای پوشاندن میز حکاکی دستگاه

دستگاه لیزر 120 وات

– بهتر است از لنز 1.5 اینچی استفاده نمایید

مرحله اول:

وارد کردن نمونه طرح و ایجاد آن

 

شما می‌توانید نمونه طرح دستگاه لیزر مدل لوستر را از قسمت دانلود طرح های آماده به راحتی و رایگان دانلود نمایید و سپس در برنامه گرافیکی مورد نظرتان وارد کنید و بر اساس سایزی که مد نظر شما است آن را تغییر دهید. سپس آن را به دستگاه ارسال کنید و تنظیمات آن را انجام دهید. تنظیمات هر دستگاه متفاوت است و شما باید طبق مدل دستگاه لیزر خود تنظیمات مربوطه را اجرا نمایید.

بعد از این که کاغذ خود را در دستگاه قرار دادید، بقیه سطح میز دستگاه را با یک کاغذ سفید بپوشانید تا کیفیت خروجی بهتر شود. برای ساخت این لوستر کاغذی 5 یا 6 نمونه برش از این کاغذ کافیست.

مرحله دوم:

تنظیمات دستگاه برش لیزری

قدرت دستگاه لیزر %17، سرعت %2.5 و فرکانس 1000 هرتز برای برش این مدل مناسب است.

مرحله سوم:

اسمبل کردن

 

مانند شکل بالا سر پیچ لامپ را به کاغذ ها اسمبل کنید و انتهای آن را با یک حلقه محکم کنید.

دقت داشته باشید که در این لوستر که با دستگاه لیزر می سازید، فقط می توانید از لامپ های LED استفاده کنید و فاصله مناسبی بین لامپ و لوستر قرار دهید.

تهیه کاغذهای رنگی تولد با دستگاه برش لیزری

در گذشته برای تزیین مراسم‌ها مخصوصاً تولد کودکان خود از کاغذهای رنگی استفاده می‌کردند. این کاغذهای رنگی در اشکال‌های هندسی مختلف و در سایزهای متفاوت وجود داشت.

اگر شما هم به این نوع کاغذهای رنگی علاقه مند هستید و دوست دارید این نوستالژی را بار دیگری در مراسم‌های خود استفاده کنید، در این مقاله چگونگی تهیه این کاغذهای رنگی را با دستگاه برش لیزری آورده‌ایم .

می‌توانید طرح‌های هندسی این تزیینات را از سایت‌ها دانلود کرده یا خودتان شروع به طراحی این طرح‌های هیجان انگیز کنید. در ادامه تهیه یکی از مدل‌های این کاغذهای رنگی را  مرحله به مرحله توضیح داده‌ایم؛ می‌توانید برای دانلود طرح لیزر مورد نظر، به صفحه نمونه طرح‌های دستگاه لیزر نیز مراجعه نمایید.

تهیه کاغذ رنگی های تولد با دستگاه برش لیزری

مرحله اول : مواد لازم

اندازه کاغذ رنگی که نیاز دارید به سایز یا طول نوار کاغذی شما بستگی دارد. می‌توانید کاغذهای رنگی را بسیار نازک درست کنید تا بتوانید سه جفت طرح را در یک ورق A4 جا داده و برش دهید.

همچنین می‌توانید به انتهای کاغذ رنگی خود برای افزایش طول آن، یک طرح دیگر اضافه کنید. توجه داشته باشید با افزایش طرح و افزایش طول بیش از حد، احتمال پاره شدن آن وجود دارد.

مرحله دوم: برش

با دانلود طرح لیزر و ارسال آن به دستگاه برش لیزری، زمان برش فایل روی متریال مورد نظر می‌رسد. کاغذ را روی میز دستگاه لیزر قرار داده طبق شکل برای جلوگیری از حرکت کاغذ روی میز دستگاه لیزر، چهار گوشه کاغذ را با نوار چسب می‌توانید روی میز ثابت کنید.

دانلود طرح لیزر و ارسال آن به دستگاه برش لیزری

مرحله سوم: جفت کردن طرح‌ها

طرح‌های برش داده شده را باید دو تا دوتا به وسیله چسب مایع به هم بچسبانید و جفت کنید. توجه داشته باشید که هر طرح مربع را فقط در چهار گوشه آن با چسب به طرح دیگر بچسبانید. دقت کنید بخش‌های داخلی طرح‌ها به هم چسبیده نشوند.

توجه داشته باشید باید حلقه های پایانی یک شکل باشند و دو سوراخ در مرکز برای حلق آویز شدن داشته باشند. پس دقت کنید این طرح‌ها را برای انتهای کار قرار دهید.

جفت کردن طرح ها

مرحله چهارم: چسباندن قطعات به یکدیگر

در این مرحله تکه‌های جفت شده را برای ایجاد یک رشته از طرح‌ها، از مرکز به همدیگر بچسبانید. تا زمانی این کار را تکرار کنید تا به طول مورد نظر خود برسید.

ابتدا و انتهای کاغذ رنگی باید از طرح‌های سوراخ دار جهت حلق آویز کردن نوار رنگی قرار داده شده باشد.

چسباندن قطعات به یکدیگر

مرحله پنجم: چسباندن با نخ

بعد از این‌که نوار رنگی به طول دلخواه رسید ابتدا و انتهای آن را با نخ ضخیم یا کاموا ببندید تا بتوانید آن را آویزان کنید.

چسباندن با نخ

مرحله ششم : تنوع و تغییرات

می‌توانید طبق سلیقه خودتان تنوع به طرح و نوار رنگی بدهید به طور مثال می‌توانید از رنگ‌های مختلف در کار استفاده کنید یا طرح‌های خود را با سایزهای متفاوت طراحی کرده و برش دهید.

می‌توانید به غیر از طرح مربع از طرح دایره ای نیز برای تهیه این طرح زیبا و نوستالژی استفاده کنید.

کافی است با طراحی طرح‌های زیبا و خرید دستگاه لیزر، خلاقیت را به محیط زندگی خود وارد کنید.

تنوع و تغییرات

با دستگاه برش لیزری RT1390 چه متریالهایی را میتوان برش داد؟

انواع متریال‌های کاغذ و مقوا را می‌توان با این دستگاه برش داد. دستگاه برش لیزری یکی از ابزارها و روش‌های راحت برای برش کاغذ به جهت بسته بندی، ساخت مدل، کتاب، کارت های دعوت و …  است.

برش کاغذ با دستگاه برش لیزری چه مزیتی دارد؟

یکی از مهم‌ترین مزیت‌های استفاده از دستگاه‌های برش لیزری برای این متریال، دقت و کیفیت بسیار بالای برش نسبت به بقیه روش‌ها است.

با دستگاه برش لیزری RT1390 چه محصولاتی می‌توان تولید کرد؟

لوستر کاغذی، کاغذهای رنگی تولد از نمونه‌های زیبایی است که در سایت روتک آموزش تولید این اکسسوری‌ها قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.