مقالات آموزشی

نرم‌افزار دستگاه لیزر RDWORKS

آموزش کار با نرم‌افزار دستگاه لیزر RDWORKS

نرم‌افزار دستگاه لیزر یکی از مهم‌ترین قسمت‌های دستگاه لیزر است که در هنگام نصب دستگاه لیزر، نرم‌افزار دستگاه نیز باید نصب شود؛ نصب نرم‌‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS کار سختی نیست و شما می‌توانید با خواندن این مقاله آموزشی، آن را بر روی سیستم خود نصب کنید.

درصورتی‌که از دستگاه‌های برش و حکاکی لیزر روتک خریداری کرده باشید، همکاران ما درایور نصب نرم‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS را در اختیار شما قرار می‌دهند.

برای دانلود نرم‌افزار دستگاه لیزر روی لینک کلیک کنید.

آموزش نصب نرم‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS

ابتدا پوشه‌ای که نرم‌افزار در آن قرار دارد را باز کنید و سپس گزینه RDWorksV8Setup را طبق تصویر زیر انتخاب کنید؛ روی آن کلیک کنید و روی صفحه‌ای که باز می‌شود دکمه Install را بزنید.

 

سپس برای شما صفحه‌ای مطابق شکل زیر باز می‌شود:

 

تکمیل نصب برنامه RDWORKS

اگر دستگاه لیزر شما به USB وصل است که گزینه Install USB driver را انتخاب نموده تا دوباره نیازی به آپدیت کردن سخت‌افزار‌ها به‌صورت دستی نباشد؛ در غیر این صورت می‌توانید به‌صورت زیر عمل کنید.

روی My Computer خود کلیک راست کنید و Manage را باز کنید تا صفحه‌ای مطابق شکل زیر برای شما باز شود.

 

آپدیت کردن نرم افزارها

آپدیت درایور نرم‌افزار دستگاه لیزر RDWORKS

در Device Manager  قسمتی به نام Port وجود دارد که با کلیک کردن روی گزینه Update Driver Software صفحه دیگری باز می‌شود؛ با دو گزینه برای انتخاب و به شما این امکان را می‌دهد تا شما آدرسی را که تمایل دارید، درایور نرم‌افزار خود را از آنها نصب کنید، پیدا کنید.

شما می‌توانید با انتخاب گزینه دوم “Browse my computer for driver software” فایل درایوی که برای شما در پوشه قرار دادیم را به‌راحتی پیدا کنید.

پس از این که آدرس این پوشه را در این قسمت انتخاب کردید می‌توانید برای نصب درایور نرم‌افزار دستگاه لیزر روی گزینه Next کلیک کنید. بعد از اتمام نصب نرم‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS، آیکون نرم‌ افزار برش لیزر بر روی صفحه دسکتاپ کامپیوتر شما ظاهر می‌شود و شما برای کارکردن با آن می‌توانید روی آن کلیک کنید.

علاوه بر دریافت و آموزش رایگان نرم افزارهای برش لیزری، در شرکت روتک هنگام نصب نیز آموزش کار با دستگاه برش لیزر توسط کارشناسان سرویس روتک ارائه می شود.

 

آپدیت درایو نرم افزار دستگاه لیزر RDWORKS

آموزش ساخت جاسوئیچی با نرم‌افزار دستگاه لیزر RDWORKS

پس از نصب نرم‌‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS به عنوان نرم افزار طراحی برای برش لیزر، آیکون نرم‌افزار دستگاه لیزر بر روی دسکتاپ شما ظاهر می‌شود و شما با کلیک کردن روی آن می‌توانید محیط نرم‌افزار را طبق تصویر زیر مشاهده نمایید:

 

آموزش ساخت جاسوئیچی

تمامی قسمت‌های نوارابزار تقریبا مانند کورل است؛ بنابراین کارکردن با آن بسیار راحت است.

مراحل ساخت جاسوئیچی:

ابتدا با انتخاب ابزار موردنظر یک بیضی به ابعاد 30*60 می‌کشیم؛ برای کشیدن یک خط در این بیضی دوباره یک بیضی دیگر با ابعاد 27*57 می‌سازیم.

ابزار کشیدن بیضی و تغییر سایزها را می‌توانید در شکل زیر مشاهده نمایید.

رسم اشکال اولیه

با کمک ماوس و درگ و دراپ، بیضی کوچک‌تر را داخل بیضی بزرگ‌تر گذاشته و برای این که هم مرکز شوند، هر دوی آن را با ابزار Center page  به مرکز میز کار انتقال می‌دهیم؛ خود نرم‌ افزار طراحی برش لیزر هر دو را هم مرکز می‌کند.

اصلا مهم نیست که طرح دستگاه لیزر شما در کجای میز کار قرار دارد؛ زیرا زمانی که شما طرح خود را لود می‌کنید، می‌توانید تایید کنید که حکاکی یا برش از کجا شروع شود.

اکنون یک متن برای وسط کار در نظر می‌گیریم و با استفاده از ابزار Text آن را ایجاد می‌کنیم.

ایجاد متن دلخواه در نرم افزار RDWORKS

سپس با استفاده از ماوس، متن را در وسط بیضی قرار می‌دهیم.

برای قراردادن سوراخ جا کلیدی، دوباره یک دایره با استفاده از نوارابزار ایجاد می‌کنیم. در حال حاضر طرح دستگاه برش لیزری ما به شکل زیر قابل‌مشاهده است.

حال می‌بینیم که تمامی لایه‌های طرح دستگاه لیزر ما به یک رنگ می‌باشند و Mode همه آن‌ها روی حالت Cut قرار دارد.

برای تغییر دادن آن‌ها ابتدا باید با ابزار Select، قسمت‌های مختلف را در حالت انتخاب قرار داده و رنگ موردنظر خود را انتخاب کنیم تا رنگ آن محدوده تغییر کند.

طبق شکل زیر ما رنگ تمامی قسمت‌ها را تغییر دادیم و قسمت‌هایی که قرار است برش بخورد مشکی باقی می‌ماند:

تفکیک برش و حکاکی با انتخاب رنگ

آموزش حکاکی و برش با نرم‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS

اکنون نوبت به تعیین اولویت‌ها برای برش و حکاکی است؛ همچنین سرعت حکاکی را باید مشخص نماییم.

قسمت‌هایی که قرار است برش بخورد به رنگ مشکی، قسمتی که برای حکاکی است به رنگ آبی و قسمتی که قرار است خط بیندازد به رنگ قرمز انتخاب کردیم.

حال نوبت آن رسیده تا اولویت‌بندی‌ها را انجام دهیم.

در قسمت لایه‌ها یا همان Layer، قسمت آبی‌رنگ که برای حکاکی در نظر گرفته‌ایم را اول قرار می‌دهیم؛ سپس قسمت خط انداز که همان بخش قرمزرنگ است، در اولویت دوم و در نهایت لایه به رنگ مشکی که برای برش در نظر گرفته‌ایم را قرار می‌دهیم.

روی لایه اول آبی‌رنگ دو بار کلیک می‌کنیم تا صفحه‌ای مطابق شکل زیر باز شود:

اولویت بندی رنگ ها برای برش و حکاکی

گزینه اول جهت انتخاب رنگ است و گزینه دوم برای این است که آیا در خروجی اجرا شود یا نه که این قسمت را باید Yes قرار بدهید.

در قسمت Speed، شما باید سرعت حکاکی را مشخص نمایید؛ این مقدار بین 100 تا 500 قابل تنظیم است که آن را نسبت به دستگاه لیزر خود باید قرار دهید.

گزینه بعدی که باید تنظیم کنید Processing Mode است که آن را باید روی گزینه Scan تنظیم نمایید.

در قسمت بعدی باید حداقل و حداکثر توان را تنظیم کنید.

در قسمت Scan Mode گزینه حکاکی را باید تنظیم کنید که در انتخاب شما در دو محور عمودی و افقی قابل انتخاب است.

گزینه X_swing برش شما را در محور xها انجام می‌دهد و خط‌هایی که به سمت پایین می‌آید نیز در قسمت Interval به میلی‌متر قابل تنظیم است؛ سعی کنید میانگین Interval را روی 0.1 میلی‌متر بگذارید.

درصورتی‌که تمایل دارید متنی را به‌صورت عمودی حکاکی کنید، تنظیمات را روی Y_swing قرار دهید؛ ولی معمولا استهلاک روی این محور بسیار زیاد است، به همین خاطر بیشتر از همان محور Xها استفاده می‌کنند.

حال نوبت تنظیمات لایه خط انداز قرمز است؛ بنابراین روی آن دو بار کلیک کرده تا صفحه‌ای مثل همان صفحه قبل و طبق شکل زیر باز شود:

 

تنظیمات مربوط به هر لایه

در این قسمت برای خط انداختن، سرعت را روی 100 تنظیم می‌کنیم و Processing Mode را روی Cut قرار می‌دهیم. توان مناسب برای دستگاه‌های لیزر شرکت روتک 20 است، اما به دلیل اینکه هد دستگاه زمانی که به لبه‌های کار می‌رسد، لبه‌ها را بیشتر می‌سوزاند؛ بنابراین حداقل توان را 3 درصد کمتر از حداکثر توان قرار می‌دهیم.

قسمت Through power هم که میزان توان استارت را مشخص می‌کند؛ در نهایت گزینه مشکی رنگ را انتخاب می‌کنیم که برای برش‌کاری دور در نظر گرفته شده است.

سرعت 30 اصولا برای این قسمت مناسب است.

توان را نیز 60 در نظر می‌گیریم اما به علت احتمال به‌وجودآمدن مشکلی که ذکر کردیم، حداقل توان را 3 تا 5 درصد کمتر قرار می‌دهیم.  Processing Mode را نیز روی Cut می‌گذاریم؛ اکنون 3 تا از لایه‌ها تنظیم شده است و با زدن دکمه Ok تمام آن ها ذخیره می‌شود.

باتوجه‌به مطالب بالا تنظیمات نرم‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS را به‌صورت زیر در نظر می‌گیریم:

 • حکاکی با سرعت 300 و توان 30
 • برش خط انداختن با سرعت 100 و توان 20
 • برش دوربری با سرعت 30 و توان 60

ارسال فایل برای برش و آماده سازی فایل

برای ارسال فایل برای برش و آماده‌سازی می‌توانید به 3 روش زیر عمل کنید:

 • در قسمت laser work به‌صورت مستقیم روی دکمه start کلیک کنید تا مستقیما روی دستگاه اجرا شود.
 • گزینه download را بزنید تا بر روی مین برد دستگاه لیزر ذخیره شود.
 • می‌توانید savetoufile را بزنید؛ از شما آدرسی می‌خواهد که بر روی کامپیوتر خود آن را ذخیره نمایید، در این صورت باید مسیری برای آن انتخاب کنید و با پسوند آن را ذخیره نمایید و سپس از طریق فلش مموری آن را به دستگاه انتقال دهید.

مانیتور کردن

یکی از گزینه‌های مهم برای این که شما طرح خودتان را قبل از برش ببینید، مانیتور کردن است.

طبق شکل زیر می‌توانید طرح خود را قبل از عملیاتی کردن مشاهده نمایید تا در صورت نیاز به هرگونه تغییری، قبل از برش لیزری تغییرات اعمال شود.

در قسمت مانیتورینگ شما حتی می‌توانید زمان لازم برای برش و تکمیل کار را هم مشاهده کنید و با کلیک کردن بر روی گزینه Simulation می‌توانید حرکت هد را ببینید؛ البته اکثر افرادی که با دستگاه لیزر کار می‌کنند، طرح‌های لیزر خود را در نرم‌افزار Corel طراحی می‌کنند و سپس با import کردن فایل‌های خود به نرم‌‎افزار دستگاه لیزر، آن را برای برش و حکاکی آماده می‌کنند.

آموزش تصویری نرم‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS نیز شبیه به نرم‌افزار کورل است و تقریبا تمام نوار ابزارهای آن‌ها مشابه یکدیگر است؛ بنابراین برای افرادی که به نرم‌افزار کورل تسلط دارند، کارکردن با نرم‌ افزار دستگاه لیزر RDWORKS نیز کار راحتی خواهد بود.

برای راحتی کاربران، به جای pdf آموزش نرم افزار rdworks می توانید فیلم آموزش نصب نرم افزار را مشاهده کنید.

چگونه باید دستگاه لیزر را برای ساخت جاسوئیچی تنظیم کرد؟

-حکاکی با سرعت 300 و توان 30
-برش خط انداختن با سرعت 100 و توان 20
-برش دوربری با سرعت 30 و توان 60

ارسال فایل برای برش و آماده‌سازی چه مراحلی دارد؟

در قسمت laser work به‌صورت مستقیم روی دکمه start کلیک کنید تا مستقیما روی دستگاه اجرا شود.
گزینه download را بزنید تا بر روی مین برد دستگاه لیزر ذخیره شود.
می‌توانید savetoufile را بزنید. از شما آدرسی می‌خواهد که بر روی کامپیوتر خود آن را ذخیره نمایید. در این صورت باید مسیری برای آن انتخاب کنید و با پسوند rd. آن را ذخیره نمایید و سپس از طریق فلش مموری آن را به دستگاه انتقال دهید.

163 دیدگاه در “نرم‌افزار دستگاه لیزر RDWORKS

 1. ارسلان گفت:

  سلام. ممنون از سایت خوب شما.
  بعد از بارگذاری طرح مورد نظر و مشخص کردن نقطه شروع در نرم افزار، مشخص کردن نقطه شروع توسط دستگاه به چه صورتی هست؟

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام در هر دستگاهی متفاوت است بستگی به نرم افزار شما دارد به طور مثال در RDWork از منوی Handle- Cut optimize انجام میشود.

 2. علیرضا ممویی گفت:

  با سلام.
  در بین تمامی شرکت هایی که در اینترنت سرچ کرده ام .از شرکت شما به دلیل توضیحات مناسب و آموزش نرم افزار راضی تر می باشم.
  ممنان

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام. ممنون از شما

   1. امید گفت:

    سلام و خسته نباشید خدمت شما
    یک سوال فنی داشتم وقتی ما دایره ای رو افست میدیم و میخوایم اون رو اسکن کنیم نحوه اسکن اون در دو محور x و y شروع به اسکن میکنه و این زمان زیادی رو میطلبه ! آیا میشه طوری تنظیمات اعمال کرد که دایره ها رو دوار اسکن کنه ؟ با سپاس

    1. سلام وقت بخیر
     برای راهنمایی باید نوع دستگاه خود را اطلاع دهید.
     جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش روتک 02148000090 تماس بگیرید.

 3. فاطمه زارعی گفت:

  سلام من میخواسم تازه كار با این دستگاه رو شروع كنم و دستگاه بخرم میخواستم ببینم اموزش دقیق رو به چه صورت باید یاد بگیرم و طراحی مدلهای مختلف رو؟

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام برنامه آموزشی چهار ساعته رایگان به همراه دستگاه لیزر روتک هنگام نصب انجام می شود و سایر اطلاعات به صورت تلفنی راهنمایی می شود در صورت نیاز به آموزش بیشتر کارشناس مجدد و به صورت رایگان اعزام می گردد.

  2. ناشناس گفت:

   آیا کلاس آموزش هم دارد

   1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

    سلام
    خیر نرم افزار بسیار ساده ای می باشد و برخی از آموزش ها در بخش مقالات آورده شده است.

    1. شهاب گفت:

     من نیاز به اموزش دارم….کارم چرمه و نتنستم عدد دقیقی برای دستگاه 1390 پیدا کنم….(عدد سرعت و قدرت) همش میسوزه و دوده میگیره

     1. سلام وقت بخیر
      برای حل این مشکل می‌توانید از پمپ باد قوی‌تر استفاده کنید.
      جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان روتک 02148000090 تماس بگیرید.

 4. امین گفت:

  سلام من دوسال با برنامه کار کردم کام لیزر کاشی و سرامیکه کسی سوال داره بپرسه تا جایی ک بتونم کمکش میکنم
  تلگرام @Amin1109

 5. امید اکبری گفت:

  سلام جدیدا یه دستگاه دست دوم گرفتیم سایز ۶۰در ۹۰ . آموزش جهت راه اندازی دستگاه رو چطور میتونم داشته باشم.

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام
   جهت دریافت خدمات با واحد فنی روتک ارتباط برقرار نمایید. 48000090-021

 6. ایمان گفت:

  سلام
  از اینکه مطالبتون زیبا ،مفید ،به روز و کار آمده نمیخوام تشکر کنم
  از اینکه اینقدر سخاوتمندانه در اختیار عموم قرارشون میدین خیلی تشکر دارم
  واقعا دم شما گرم

  یه سوال هم دارم و اون اینکه که :
  چطوری میتونم مقدار کار کرد دستگاه رو از روی نرم افزار نگاه کنم

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام ممنون از نظر لطف شما
   باید مدل دستگاه و نرم افزار رو بفرمایید برخی مین بردها این پارامترها را ندارند.

 7. حسین گفت:

  خیلی ممنون از راهنمای تون لطف کنید راهنمای کنید بار کد را چطور اجرا کنم

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام یكی از راه هاش استفاده از فونت باركد در كورل و نوشتن متن مورد نظر سپس انتقال به نرم افزار rd می باشد.

 8. سعید گفت:

  سلام
  سایز دستگاه من ۱۳۰*۹۰ هست از کجا بفهمم سایز نرم افزار رو؟

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام نرم افزار سایز ندارد و قابل تنظیم می باشد سوال شبیه این است که بگوییم برگه آچار داریم نرم افزار ورد چه اندازه ای دارد.

 9. مجید گفت:

  ممنون مورد استفاده بود

 10. noori از كردستا... گفت:

  بسیار سپاسگذارم از آموزش و راهنماییهای شما عزیزان . خیلی مفید و جالب بود . ولی یك مشكل دارم در ارسال فایل به دستگاه لیزر ارور ارتباطات ظاهر میشود لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام ضمن تشکر از لطف شما لطفا اطلاعات دقیق تری در خصوص نوع مین برد و پیغام خطا به ما بدید تا بتوانیم دقیق راهنمایی کنیم

 11. سعید توانگر گفت:

  ممنون از توضیحات صادقانه شما

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سپاس از شما دوست عزیز که مقاله های ما را مطالعه می فرمایید.

 12. علی گفت:

  سلام ممنون از بابت راهنماییاتون راجه به دستگاه لیزر . ببخشین من دستگاه 30 وات دارم چطوری میتونم عکس چهره رنگی رو طلا بزنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   چهره رنگی تنها توسط سورس موپا روی استیل انجام‌ می شود.

 13. vahyar گفت:

  با سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  ممكنه بفرمایید چطور میشه نوشته های فارسی رو با این نرم افزار حك كرد؟

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام امکان تایپ فارسی داخل نرم افزار rdwork به صورت عادی وجود ندارد و جهت تایپ فارسی می توانید از نرم افزار کرل و .. استفاده کنید و خروجی گرفته شده را به rdwork انتقال دهید.

 14. علی مهدوی گفت:

  باسلام
  من دستگاه لیزر دارم ، الان میخوام حک بزنم روی پلاستیک مارک میکنه ولی لیزر اونقدر قدرت نداره که بسوزونه پاور و فرکانسش تنظیم ، یکی از برداش رو تازه عوض کردیم ،احتمالش هست نرم افزاری باشه ؟ اگه درباره این موضوع چیزی میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام این مساله نیاز به چک و بررسی مسایل مختلفی دارد که می توان به چک کردن تیوب و پاور، کم شدن حداکثر قدرت از روی نمایشگر و حتی خود مین برد اشاره کرد که شاید برخی از این موارد انجامش در توان شما نباشد و نیاز به حضور سرویس کار در محل شما می باشد.

 15. mem گفت:

  سلام خسته نباشد
  یک سوال میخواستم بدون چطوری میشه دو تا خط که روی همه یک بار یکیشو برش بزنه یعنی دو بار به خاطر یک خط دستگاه نره بیاد

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   bayad tu ghesmate object list yeki az on curve haro hazf konid

 16. علی گفت:

  سلام خسته نباسید میشه با نرم افزار اتوکد کشید بعد به این نرم افزار انتقال داد؟

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام بله بعد از طراحی با نرم افزار اتوکد خروجی dxf یا AI بگیرید و به نرم افزار دستگاه خود انتقال دهید.

 17. رحمان رهدار گفت:

  با سلام و عرض ادب
  خسته نباشید و خداقوت به مدیریت محترم سایت RTC24 میگم ازینکه در راستای آموزشی و نرم افزاری دارین به ملت خدمات میدین و از جون و دل مایه میذارین ، واقعا ممنووونم بسیاااار تشکر میکنم از شما و سایت عااالی ای که طراحی کردین فقط یه درخواست داشتم ، اگر ممکنه آموزش 0 تا 100 نرم افزار کورل دراو رو هم زحمتتون داخل سایت بذارین چن میخام با لیزر کامل کار کنم و اید افرادی هم باشند که واسشون مهم باشه .
  خیلی خیلی ممنونم ازینکه به درخواستم توجه کردین . باتشکر – یاحق

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام به شما دوست عزیز
   ممنون از این که مطالب سایت ما رو دنبال می کنید. با توجه به این که دوستان زیاد دیگه ای هم درخواست مشابه شما رو داشتند،انشاله سعی می کنیم برای شما هم ویدیو و هم مقاله های آموزشی کورل در سایت ایجاد کنیم.

  2. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام ممنون از لطف و حسن توجه شما حتما این مورد بررسی می شود و در صورت امکان انجام خواهد شد ولی این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید 100-0 هیچوقت با آموزش بدست نمی آید و بخش اعظم این اتفاق خود شما و تجربه شما از کار عملی خواهد بود.

 18. farzan گفت:

  برای حل ارور soft stop چیکار بایاد کرد؟

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام ارور soft stop در بردهای لترو به دلایل مختلفی از جمله ویروسی بودن کامپیوتر، عدم نصب صحیح نرم افزار، هماهنگ نبودن ورژن نرم افزار با ورژن برد و یا نیاز برد به اپدیت اتفاق می افتد.

 19. پناه گفت:

  مننون از زحماتتون.ممکنه در مورد حک رنگی روی استیل هم توضیح بدین؟یا اینکه بطور کلاگر تنظیمات خاصی داره رو برام ایمیل کنید؟درضمن من با برنامه ی ezcad کار میکنم برنامه در کیفیت کار تاثیر داره؟شما برای فایبر چه برنامه ای رو پیشنهاد میدین؟سپاسگزارم.

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام نرم افزار حکاکی فایبر مارکینگ بنا به نوع مین برد قابل تغییر نیست و معمولا همان EZCad مورد استفاده قرار میگیرد . برای حاکی رنگی اصولا از سورس موپا استفاده میشود و طراحی رنگ در مارکینگ نیاز به بررسی زیادی دارد با استخراج طیف رنگ و تغییر متریال مجدد به شرایط جدیدی نیاز خواهید داشت.

 20. سعید گفت:

  سلام من میخوام یه سری عدد لیزر کنم که ترتیب مشخصی نداره داخل دیتابیس هستش فایل اکسل هم از عدد ها دارم . ممکن هست راهنماییم کنید

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام عدد ها را وارد نرم افزار کورل کنید، خروجی dxf بگیرید و کنار هم بچینید و وارد نرم افزار لیزر کنید و برای دستگاه ارسال کنید.

 21. شفیق گفت:

  سلام
  ممنون از سایت زیبای تان !
  برنامه آموزشی لیزری هم دارید

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام در بخش مقالات سایت برخی از آموزش ها آورده شده است و در ضمن برخی از آموزش ها نیز به صورت فیلم در حال آماده شدن می باشد.

 22. مهدی گفت:

  سلام با تشکر از پاسخگویی شما سوال من اینه که اگه بخاییم یه طرح رو چندین بار استفاده کنیم چکار باید کنیم مثلا یه دسته کلید رو بخاییم ده دونه ازش بزنیم

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام می توانید از قسمت ماتریکس کپی برای کپی به تعداد و در جهت مورد نظر استفاده کنید.

 23. مریم گفت:

  سلام من فونت نرم افزارم بهم ریخته چجوری درست کنم ؟

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام نرم افزار را مجدد نصب کنید یا از نوار بالا از سمت راست یکی مانده به آخر زبان را تغییر دهید.

 24. رحمت الله گفت:

  سلام بر شما
  من وقتی یک فایل را در برنامه امپورت میکنم از سایز استندرد خارج شده بسیار کوچک میشود امید که در مورد راهنماییم کنید که از لطف تان بعید نخواهد بود
  تشکر

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سلام سال نو مبارک
   دلیل این اتفاق این است که شما در نرم افزار طراحی خروجی را به میلیمتر نمی گیرید و این خطا رخ می دهد خروجی شما باید به میلیمتر گرفته شود.

 25. مرتضی گفت:

  سلام و خسته نباشین دستگاه من تنظیماتش روی cutهست ولی برش نمیزند و فقط خط برش را لیزر میکند مشکل از کجاست؟ با تشکر

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام اگر پارامتر ها تنظیم باشد باید پاور و تیوب شما مورد بررسی قرار گیرد.

 26. جلال گفت:

  با سلام.میشه یه راهنمایی در مورد استفاده از دستگاه .نرم افزار و نام نرم افزار و فایل آموزشی دستگاه bystronic bystar 3015 بهم کمک کنید.

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام این دستگاه در سری ماشین آلات شرکت روتک نمی باشد.

 27. Shiva گفت:

  سلام ی مدت هست دستگاه برش من قدرت پاورش امده پایین جوری که با سرعت متوسط به خوبی برش نمیده لنز ها و تنظیم بودن اینه ها همه رو چک کردم مشکلی نداره حتی شاخص لیزر با جنس هم اوکیه اما نمیدونم دیگه مشکل از کجاش میتونه باشه چجوری باید بفهمم

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام در این مورد می توان مواردی مانند دمای چیلر و توان پاور و تیوب و حتی خود مین برد را به غیر از تنظیمات دخیل دانست.

 28. امیر k گفت:

  سلام وقتی در Rdwork یك طرح دارمیم حكاوكی و هم برش برای مثال دو برش جدا بخواهیم یكی از برشها یا حكاكی ها انجام نشود ولی در طرح موجود است چطور میشورد ان رنگ را غیر فعال كرد(forbiddance)

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام. رنگ بندی انجام شود ولی رنگی که نیاز به حک‌ و یا برش آن نیست را output را روی no قرار دهید.

   1. ابراهیم گفت:

    سلام من تو نرم افزار کورل نقشه برش رو میکشم و اندازه برش رو میزنم بعد با برنامه لیز که باز میکنم بزنم اجرا بشه اندازه رو تغییر میده.راهنمایی میکنید؟؟؟؟

    1. ادمین وب سایت روتک گفت:

     سلام. لطفا خروجی کورل را به معیار میلی متر و پس از ولد و group کردن بگیرید.

 29. حمید گفت:

  سلام من برنامه رو تازه نصب کردم وقتی میخوام فایل اجرا کنم برنامه خطای ارتباطی میده میشه راهنمایی کنید

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام. مشکل از عدم شناخت پورت ارتباطی usb یا شبکه است اکر درایور موقع نصب نرم افزار درست نصب نشده فایل مجزا برای ویندوز خود را از سایت دانلود کرده و update driver انجام دهید.

 30. جواد گفت:

  سلام
  نرم‌افزار دستگاه رو پاک کردم و دوباره نصب کردم اما برای حکاکی رفت و برگشت روی هم منطبق نمیشن و حدود ۱ تا ۲ میلیمتر تفاوت دادن در صورتی که فایل‌هایی که قبلا به حافظه دستگاه ارسال کردم مشکلی ندارن . ایراد کار کجاست ؟ ممنون اگه راهنمایی بفرمائید

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام، ممكن است از قسمت هاى مكانيكى دستگاه و يا مستهلك شدن تسمه باشد.

 31. صابری گفت:

  سلام
  من یه مربع 10 در 10 توی نرم افزار میکشم و وقتی برای برش به دستگاه منتقل میکنم یک میل بزرگتر میزنه

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   با سلام
   در ابتدا دستگاه روشن باشد و کابل اتصال به سیستم کامپیوتر وصل باشد سپس نرم افزار را باز کرده و فایل را میزنیم قسمت vendor setting ، سپس پسورد را وارد کرده سپس reed می کنیم، در قسمت step lengths یک مربعی وجود دارد که این قسمت را باز کنید، در قسمت بالا سایز طرح و در قسمت پایین سایز طرحی ک برش خورده و ok می کنیم و در اخر write می کنیم توجه داشته باشید گزینه هر محور را قبل از تنظیم انتخاب کنید. برای اطلاعات بیشتر می توانید فیلم آموزش تنظیم و کالیبره کردن ابعاد دستگاه لیزر را مشاهده نمایید.

 32. محمد جدیدی گفت:

  سلام خسته نباشید من وقتی یه برنامه میدم به دستگاه به ترتیبی که داخل کورل کشیدم نمیزنه ینی چنتا قطعه که هست نصف یکی رو میزنه میره سراغ بعدی دوباره برمیگرده سر قبلی از کجا میتونم تنظیم کنم

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام توی کورل هر شکل رو ولد کنید.

 33. سبزه ئی گفت:

  سلام میشه بفرمایید
  1. چرا فرمت طرح های سایت شمارو نرم افزار باز نمیکنه؟
  2. اگه بخواهیم بجای حکاکی اطراف طرح شعر رو برش بزنیم چطور باید انجام بدیم (چون تو دستور فقط scan نمایش داده میشه) ؟

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام.
   طرح های لیزر با فرمت dxf و فشرده هستند. برای باز کردن طرح ها شما باید دو نرم افزار Corel Draw و WinRAR را داشته باشید.
   در خصوص سوال دوم؛ شما باید بجایscan رو حالت cut بزارین که برش بزند. طرح مورد نظر را در نرم افزار های جانبی تبدیل به خط کنید و سپس وارد نرم افزار دستگاه کنید و از گزینه cut استفاده کنید.

 34. عارف گفت:

  سلام من میخوام متنی که مینویسم به صورت حلالی بنویسم چیکار کنم؟

  1. ادمین وب سایت روتک گفت:

   سلام روز بخیر. در نرم افزار طراحی Corel یک دایره می کشید و سپس با کلیک روی گزینه تایپ corel روی دایره شروع به تایپ می کنید بعد از اتمام تایپ کار را انتخاب می‌کنید و گزینه ctrl_k را می‌زنیم و دایره را از نوشته جدا می کنیم.

 35. محمد گفت:

  سلام خسته نباشید
  تو این اموزش داخل متن روتک رنگی نبود ولی تو خروجی تصویر حکاکی داخلش بود (یعنی سیاه شده هست) اگه امکانش هست بگم توضیح بدید

  1. سلام و درود
   داخل نرم افزار RDwork -در نواربالا گزینه confing >Groph hatch تیک رو فعال کنید تا روی مود scan داخل کار رو به صورت تو پر (حک) نمایش داده شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 36. قاسم گفت:

  سلام جناب مهندس
  من زمانی که به طور مثال یک مستطیل را برای برش رسم میکنم در قسمت انیمیشن همه ضلع ها برش می خوره اما وقتی برای دستگاه ارسال می کنم فقط یک ضلع اون برش میخوه چیکار باید بکنم؟

  1. سلام وقت بخیر.
   احتمالا تنظیم آینه شما بهم خورده یا ممکن است مربوط به خرابی پاور یا سنسور آب باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌ی ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

  2. سلام وقت بخیر.
   ممکن است ارسال کار از نرم‌افزار با کار اجرایی مین‌برد یکی نباشد درصورتی که از طراحی و تنظیمات نرم‌افزار مطمئن هستید احتمالا مشکل در مین‌برد پیش آمده است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 37. یاسر گفت:

  زبان نرم افزار من ب هم ریخته و دیگه انگلیسی نیست چجوری درستش کنم تو هیچ کدو از سایتا راهنمایی نشدم

  1. سلام وقت بخیر.
   قسمت help و Language را تغییر دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 38. سعید گفت:

  سلام چطور میتونم فایلهای ذخیره شده در دستگاه لیزرو برگردونم به کامپیوتر و روش تغیرات بدم

  1. سلام دوست عزیز
   مین‌بردهای لیزر با سیستم کامپایلار فایل را تحویل می‌گیرند و شرکت های rd یا leetro کامپایلر معکوس ندارند. امکان خروج فایل از مین‌برد برای استفاده دستگاه مشابه است ولی انتقال به کامپیوتر در حال حاضر وجود ندارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 39. نسترن گفت:

  سلام ببخشید من می خوام فرمت dxf رو که از کورل خروجی گرفتم رو در Rdworks ، باز کنم بعد از import به من error با این مضنون میده که، file is not exist! و no data میشه راهنماییم کنید لطفا؟؟

  1. اسم فایل یا پوشه انتخابی به زبان فارسی است؛ برای حل مشکل نام فایل یا پوشه را به انگلیسی تغییر دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 40. حسین توسلی گفت:

  با سلام من یه نرم افزار Keway-Marking برای لیزرم نصبی دارم اما نرم افزارم مدام هنگ میکند و ویندوز هم عوض کردم ولی تغییری نکرد…..خواستم بپرسم آیا میتونم نرم افزار دیگری مانند ezcdad یا RDWORKS رو نصب کنم؟؟ ممنون میشم پاسخ ام رو بدین.

  1. سلام وقت بخیر
   keway کارخونه تولید دستگاه لیزر است و اگر دستگاه آن‌ها مارکینگ باشد، احتمال زیاد نرم‌فزار ezcad برای دستگاه باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 41. سبزه ئی گفت:

  سلام میشه بفرمایید
  ۱٫ چرا فرمت طرح های سایت شمارو نرم افزار باز نمیکنه؟
  ۲٫ اگه بخواهیم بجای حکاکی اطراف طرح شعر رو برش بزنیم چطور باید انجام بدیم (چون تو دستور فقط scan نمایش داده میشه) ؟

  1. سلام.
   طرح های لیزر با فرمت dxf و فشرده هستند. برای باز کردن طرح ها شما باید دو نرم افزار Corel Draw و WinRAR را داشته باشید.
   در خصوص سوال دوم؛ شما باید بجایscan رو حالت cut بزارین که برش بزند. طرح مورد نظر را در نرم افزار های جانبی تبدیل به خط کنید و سپس وارد نرم افزار دستگاه کنید و از گزینه cut استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 42. صابری گفت:

  سلام
  من یه مربع ۱۰ در ۱۰ توی نرم افزار میکشم و وقتی برای برش به دستگاه منتقل میکنم یک میل بزرگتر میزنه

  1. سلام وقت بخیر
   در ابتدا دستگاه روشن و کابل اتصال به سیستم کامپیوتر وصل باشد؛ سپس نرم افزار را باز کرده و فایل را در قسمت vendor setting می زنیم و پسورد را وارد می کنید.
   در این مرحله reed می کنید، در قسمت step lengths یک مربعی وجود دارد که این قسمت را باید باز کنید؛ در قسمت بالا سایز طرح و در قسمت پایین سایز طرحی که برش خورده را تایید می‌کنید و در اخر write می کنید. توجه داشته باشید گزینه هر محور را قبل از تنظیم انتخاب کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 43. جواد گفت:

  سلام
  نرم‌افزار دستگاه رو پاک کردم و دوباره نصب کردم اما برای حکاکی رفت و برگشت روی هم منطبق نمیشن و حدود ۱ تا ۲ میلیمتر تفاوت دادن در صورتی که فایل‌هایی که قبلا به حافظه دستگاه ارسال کردم مشکلی ندارن . ایراد کار کجاست ؟ ممنون اگه راهنمایی بفرمائید

  1. سلام دوست عزیز
   ممکن است از قسمت هاى مکانیکى دستگاه و یا مستهلک شدن تسمه باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 44. امیر k گفت:

  سلام وقتی در Rdwork یک طرح دارمیم حکاوکی و هم برش برای مثال دو برش جدا بخواهیم یکی از برشها یا حکاکی ها انجام نشود ولی در طرح موجود است چطور میشورد ان رنگ را غیر فعال کرد(forbiddance)

  1. سلام وقت بخیر
   رنگ بندی انجام شود ولی رنگی که نیاز به حک‌ و یا برش آن نیست را output را روی no قرار دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 45. رحمت الله گفت:

  سلام بر شما
  من وقتی یک فایل را در برنامه امپورت میکنم از سایز استندرد خارج شده بسیار کوچک میشود امید که در مورد راهنماییم کنید که از لطف تان بعید نخواهد بود
  تشکر

  1. سلام وقت بخیر
   دلیل این اتفاق این است که شما در نرم افزار طراحی خروجی را به میلیمتر وارد نمی‌کنید و این خطا رخ می دهد؛ پس دقت داشته باشید که خروجی باید به میلیمتر باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 46. شفیق گفت:

  سلام
  ممنون از سایت زیبای تان !
  برنامه آموزشی لیزری هم دارید

  1. سلام وقت بخیر
   می توانید در بخش مقالات سایت، آموزش های لازم را مشاهده نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 47. رحمان رهدار گفت:

  با سلام و عرض ادب
  خسته نباشید و خداقوت به مدیریت محترم سایت rotecgroup میگم ازینکه در راستای آموزشی و نرم افزاری دارین به ملت خدمات میدین و از جون و دل مایه میذارین ، واقعا ممنووونم بسیاااار تشکر میکنم از شما و سایت عااالی ای که طراحی کردین فقط یه درخواست داشتم ، اگر ممکنه آموزش ۰ تا ۱۰۰ نرم افزار کورل دراو رو هم زحمتتون داخل سایت بذارین چن میخام با لیزر کامل کار کنم و اید افرادی هم باشند که واسشون مهم باشه .
  خیلی خیلی ممنونم ازینکه به درخواستم توجه کردین . باتشکر – یاحق

  1. سلام وقت بخیر
   ممنون از لطف و حسن توجه شما.
   حتما این مورد بررسی می شود و در صورت امکان انجام خواهد شد ولی این نکته را همیشه مد نظر داشته باشید ۱۰۰-۰ هیچوقت با آموزش بدست نمی آید و بخش اعظم این اتفاق خود شما و تجربه شما از کار عملی خواهد بود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 48. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشد
  یک سوال میخواستم بدون چطوری میشه دو تا خط که روی همه یک بار یکیشو برش بزنه یعنی دو بار به خاطر یک خط دستگاه نره بیاد

  1. سلام وقت بخیر
   باید از قسمت object list یکی از CURVE ها را حذف کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 49. علی مهدوی گفت:

  سلام خسته نباشد
  یک سوال میخواستم بدون چطوری میشه دو تا خط که روی همه یک بار یکیشو برش بزنه یعنی دو بار به خاطر یک خط دستگاه نره بیاد

  1. سلام وقت بخیر
   این مساله نیاز به چک و بررسی مسایل مختلفی دارد که می توان به چک کردن تیوب و پاور، کم شدن حداکثر قدرت از روی نمایشگر و حتی خود مین برد اشاره کرد که شاید برخی از این موارد انجامش در توان شما نباشد و نیاز به حضور سرویس کار در محل شما می باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز و درخواست سرویس می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 50. vahyar گفت:

  با سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  ممکنه بفرمایید چطور میشه نوشته های فارسی رو با این نرم افزار حک کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   امکان تایپ فارسی داخل نرم افزار rdwork به صورت عادی وجود ندارد و جهت تایپ فارسی می توانید از نرم افزار کرل و .. استفاده کنید و خروجی گرفته شده را به rdwork انتقال دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 51. noori گفت:

  بسیار سپاسگذارم از آموزش و راهنماییهای شما عزیزان . خیلی مفید و جالب بود . ولی یک مشکل دارم در ارسال فایل به دستگاه لیزر ارور ارتباطات ظاهر میشود لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام وقت بخیر
   ضمن تشکر از لطف شما، لطفا اطلاعات دقیق تری در خصوص نوع مین برد و پیغام خطا به ما بدید تا بتوانیم دقیق راهنمایی کنیم.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 52. ایمان گفت:

  سلام
  از اینکه مطالبتون زیبا ،مفید ،به روز و کار آمده نمیخوام تشکر کنم
  از اینکه اینقدر سخاوتمندانه در اختیار عموم قرارشون میدین خیلی تشکر دارم
  واقعا دم شما گرم
  یه سوال هم دارم و اون اینکه که :
  چطوری میتونم مقدار کار کرد دستگاه رو از روی نرم افزار نگاه کنم

  1. سلام ممنون از نظر لطف شما
   باید مدل دستگاه و نرم افزار رو بفرمایید برخی مین بردها این پارامترها را ندارند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 53. سید علیرضا حسینی گفت:

  سلام میخاستم موقعی که دستگاه شروع ب حکاکی میکنه خط هایی که تو محور x میندازه یکی در میون بشه یا تعدادش کمتر بشه از چه گزینه ای باید استفادع کنم؟

  1. سلام دوست عزیز
   در قسمت تنظیمات حکاکی از گزینه interval استفاده کنید که عدد آن معمولاً ۰.۱ می‌باشد؛ البته می‌توانید عدد آن را روی ۰.۲ یا ۰.۳ و یا حتی بیشتر نیز قرار دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 54. ارسلان گفت:

  سلام. ممنون از سایت خوب شما.
  بعد از بارگذاری طرح مورد نظر و مشخص کردن نقطه شروع در نرم افزار، مشخص کردن نقطه شروع توسط دستگاه به چه صورتی هست؟

  1. سلام وقت بخیر
   در هر دستگاهی متفاوت است بستگی به نرم افزار شما دارد به طور مثال در RDWork از منوی Handle- Cut optimize انجام می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 55. علیرضا ممویی گفت:

  با سلام.
  در بین تمامی شرکت هایی که در اینترنت سرچ کرده ام .از شرکت شما به دلیل توضیحات مناسب و آموزش نرم افزار راضی تر می باشم.
  ممنون

  1. سلام وقت بخیر
   ممنون از توجه شما

 56. ali گفت:

  سلام وقت بخیر
  دستگاه لیزر یومینگ رو دارم میتونم از rdworksاستفاده کنم؟

  1. سلام وقت بخیر
   اگر مین‌برد و پنل را تعویض کنید، قادر به استفاده از Rdworks خواهید بود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 57. علی گفت:

  سلام برای دستگاه ۶۰ در ۹۰ با برد آردی کدوم رو باید نصب کنم ؟

  1. سلام.نرم افزار RDworks در تمامی ورژن ها را می توانید از صفحه دانلود نرم افزارهای دستگاه لیزر دانلود نمایید.

   1. علی گفت:

    منظورم اینه کدومش برای دستگاه ۶۰در ۹۰ مناسبه؟

    1. با سلام به علت عدم گفتن دقیق مدل مین برد از پاسخ دقیق هم به طبع ما را منع کردید. ولی ورژن ۸.۱.۴۰ رو هم می توانید نصب کنید.

 58. امیر گفت:

  سلام. چطور با کابل شبکه وصل کنم؟

  1. سلام برای نصب کابل شبکه شما نیاز دارید که به پنل دستگاه و کامپیوتر تان ip مورد نظرتان را وارد کنید. می توانید با متخصصین فنی شرکت تماس بگیرید.

 59. پیمان گفت:

  کن کارایی که گفتین رو انجام دادم ولی تو خوده برنامه موقع اعمال کار از اتصال ایراد می‌گیرد

  1. سلام. درایور دستگاه نصب نشده است و باید مجدد از قسمت install USB driver هنگام روشن بودن دستگاه انجام گیرد.

 60. حسن گفت:

  سلام .من چطوری باید این برنامه رو روی کامپیوتر نصب کنم هر کاری میکنم نمیشه لطفاً راهنمایی کنید .با تشکر

  1. سلام
   بعد از زدن گزینه install یک پیغام نمایش داده میشود که هنگام روشن بودن دستگاه و اتصال کابل usb ابتدا گزینه install usb driver و سپس گزینه install از پایین زده می شود و نصب کامل می گردد.

 61. s_ali گفت:

  تشکر از مطالب عالی

  1. خواهش میکنیم، سپاس از شما

 62. مهرشاد گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید یک سوال من با نرم افزار laser cut کار میکنم با اینکه برای نوبت دهی رنگ انتخاب میکنم و از بالا به پائین مشخص میکنم که کدومو اول بزنه ولی دستگاه خیلی نا منظم کارو تموم میکنه و باعث میشه خیلی وقت بیشتری کار کنه ممنون میشم کمکم کنید جز منوی سمت راست که انتخاب رنگ هستش جای دیگه هم میشه نوبت برش یا لیزرو مشخص کرد مرسی

  1. سلام روز بخیر
   اگر کلیه رنگ‌های انتخابی، یک عملیات مثلاً برش یا حکاکی داشته باشند، ممکن است این اتفاق بیفتد؛ اما در عملیات برش هرگز نباید این مورد پیش بیاید. نرم افزار laser cut 5.3 مختص مین‌بردهای لیترو بوده و عملاً از رده خارج محسوب می‌شوند. اگر در عملیات برش کاری مشکل دارید، بایستی به‌ترتیب رنگ‌ها را بچینید تا نرم‌افزار درست عمل کند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 63. سجاد گفت:

  سلام دستگاه لیزرم هنگام برش دایره های کوچیک رنجه میده مشکل چیه؟

  1. sepehr گفت:

   سلام آقای سپهر
   نام شرکتی که اعلام فرمودید، جزء دستگاه‌های شرکت روتک نیست؛ صرفاً به دلیل کامل‌بودن نرم‌افزار روتک که رایگان به اشتراک گذاشته‌شده، از این نرم‌افزار در کنار دستگاه استفاده کردند.
   آموزش‌های لازم برای دستگاه‌ها در سایت قرار داده شده‌است و هنگام نصب هر کدام از دستگاه‌های روتک، به اپراتور آموزش داده می‌شود.
   در صورت نیاز به خدمات برای دستگاه‌های متفرقه می‌توانید با واحد سرویس شرکت ۰۹۱۲۳۹۹۶۸۲۲ تماس حاصل فرمایید.

   1. سلام. خرابی پولی، تنظیم موتور و پالس و درایور ها، عمود نبودن محور ها، سرعت بالاتر از توان مکانیکی دستگاه، شل بودن تسمه.

 64. amin گفت:

  سلام وسخته نباشید. یه دستگاه لیز ezcad دارم میخوام یه عکس لوگو (فرمت png)رو لیز بزنم هر چه تو برنامه کورل با فرمتهای مختلف ذخیره میکنم برنامه لیزر ارور میزنه چرا؟؟؟وفقط نوشته ها (فایلهای متنی)رو قبول میکنه

  1. سلام از قسمت فایل و گزینه import bmp file باید استفاده کنید.

 65. مرتضی گفت:

  درود بر شما. توی یه ورق یه سری سوراخ میخام بزنم ولی نحوه اولویت بندی نرم افزار برام مبهمه اخه ترتیب انتخاب سوراخ کاری رو خیلی پراکنده انتخاب میکنه با اینکه همه رو یه رنگ میزارم. ایا ترتیب مارک کردن هم مهمه؟

  1. سلام ترتیب برش با ترتیب طراحی شما در ارتباط می باشد و همچنین از نرم افزار و قسمت edit cut property امکان چیدن و ترتیب دادن وجود دارد که البته بسیار وقت گیر می باشد.

 66. ثائر گفت:

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  من یه مشکلی دارم و اونم این هست که وقتی یک کار رو که یه قسمت حک داره تو دستگاه میچینم کنار هم دستگاه دونه دونه نمی زنه و زمان به شدت بالا میره میشه لطف بفرمایید و بنده رو راهنمایی کنید؟
  ممنون

  1. سلام از نرم افزار نوار بالا و قسمت handle و قسمت cut optimise تیک order of layerرا بزنید و ترتیب حک را مشخص کنید.

 67. متین گفت:

  سلام
  سخت افزار مورد نیاز برنامه ezcad چیه؟
  با تشکر

  1. سلام و عرض ادب. مین برد jcz برد مرتبط با نرم افزار ezcad می باشد.

 68. alireza گفت:

  سلام به همه دوستان گل و به خصوص مدیران این سایت
  یه سوال داشتم ممنون میشم راهنماییم کنید
  یه برگه مولتی استایل میخوام مستطیلهای ۲*۴به تعداد۵۰۰تا ازش درارم،نمیخوام بعد از برش بیفتن پایین،و میخوام از هرکدوم به یه مقدار برش نخوره، کدوم قسمت بایدتنظیماتواعمال کنم

  1. سلام قسمت خاصی برای این موضوع وجود ندارد و فقط کافیست سرعت را کمی بیشتر و قدرت را کمی کمتر برای برش قرار دهید.

   1. علی مهدوی گفت:

    باسلام
    من دستگاه لیزر دارم ، الان میخوام حک بزنم روی پلاستیک مارک میکنه ولی لیزر اونقدر قدرت نداره که بسوزونه پاور و فرکانسش تنظیم ، یکی از برداش رو تازه عوض کردیم ،احتمالش هست نرم افزاری باشه ؟ اگه درباره این موضوع چیزی میدونید ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام این مساله نیاز به چک و بررسی مسایل مختلفی دارد که می توان به چک کردن تیوب و پاور، کم شدن حداکثر قدرت از روی نمایشگر و حتی خود مین برد اشاره کرد که شاید برخی از این موارد انجامش در توان شما نباشد و نیاز به حضور سرویس کار در محل شما می باشد.

     1. مجید گفت:

      سلام .ممنون از مطالب خوب و کاربردیتون.
      ییک سوال در مورد برش لیزر داشتم.
      وقتی یک صفحه کامل mdf رو یه توش تعداد زیادی قطعه هست رو آماده برش میکنم بعد از این که لایه هارو اولویت بندی میکنم وکار رو استارت میزنم.گاها پیش میاد که دستگاه از این ترتیب بندی پیروی نمکنه.خواستم بدونم این ایراد دسگاهه یا نرم افزار .واینکه چطور مینونم درستش کنن

     2. سلام وقت بخیر
      به احتمال زیاد مشکل مربوط به نرم‌افزار است و تیک order off layers بررسی کنید.
      جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش 02148000090 تماس بگیرید.

 69. mem گفت:

  سلام خسته نباشد
  یک سوال میخواستم بدون چطوری میشه دو تا خط که روی همه یک بار یکیشو برش بزنه یعنی دو بار به خاطر یک خط دستگاه نره بیاد

  1. elii گفت:

   bayad tu ghesmate object list yeki az on curve haro hazf konid

 70. vahyar گفت:

  با سلام
  ممنون از سایت خوبتون
  ممکنه بفرمایید چطور میشه نوشته های فارسی رو با این نرم افزار حک کرد؟

  1. سلام امکان تایپ فارسی داخل نرم افزار rdwork به صورت عادی وجود ندارد و جهت تایپ فارسی می توانید از نرم افزار کرل و .. استفاده کنید و خروجی گرفته شده را به rdwork انتقال دهید.

 71. علی گفت:

  سلام ممنون از بابت راهنماییاتون راجه به دستگاه لیزر . ببخشین من دستگاه ۳۰ وات دارم چطوری میتونم عکس چهره رنگی رو طلا بزنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام
   چهره رنگی تنها توسط سورس موپا روی استیل انجام‌ می شود.

 72. احمدی گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخوام یه دایره در قطر ۴ سانتی متر روی پارچه ای که پهن شده روی کل کار بزنم
  مشکلم اینجاس که میخوام رو سطح کار به تعداد مثلا ۲۰۰ بزنم پشت سرهم
  از کدوم قسمت باید استفاده کنم

  1. سلام
   دایره ها را با استفاده از نرم افزار های طراحی و چینش در کنار هم بچینید و بعد داخل نرم افزار import کنید.

 73. امیدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  سوالم اینه که میخوام با برنامه rd works فارسی نویسی کنم که امکان پذیر نیست متاسفانه
  چه کار باید بکنم؟ یا چه برنامه ی فارسی سازی با rd works سینک میشه؟
  ممنون از شما

  1. سلام وقت بخیر
   شما می‌توانید در نرم‌افزار کورل فارسی تایپ کنید و سپس نوشته را weld کنید و خروجی dxf بگیرید.
   جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان روتک 02148000090 تماس بگیرید.

 74. جواد گفت:

  سلام و خداقوت
  نرم افزار بنده RD WORK هستش دیروز تنظیماتش به هم ریخته با اینکه رنگها رو به ترتیب خط بعد حک و بعد برش گذاشتم ولی هرجور دوس داره میزنه مثلا اول برش بعد خط بعد حک
  جایی تیکی چیزی برداشته شده ؟

  1. سلام وقت بخیر
   احتمال دارد تیک order of layer یا تیک Patch optimize برداشته شده باشند؛ لطفا بررسی کنید در صورتی که مشکل رفع نشد با کارشناسان روتک 02148000090 تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.