Skip to content

کسب درآمد با دستگاه برش لیزری در صنعت بسته بندی

کاربرد دستگاه‌های لیزر

طبق آماری که در خصوص میزان بیکاری در طی چند سال اخیر گزارش شده است، تعداد بیکاران در حال افزایش است به همین دلیل افراد مسئول در پی یافتن راه حل هایی برای ایجاد شغل برای ایشان هستند.

بسیاری از زنان خانه دار در چند سال اخیر به دلیل مشکلات مالی، تورم و کمک به خانواده، تصمیم گرفتند که مشاغل خانگی برای خود ایجاد و شروع به کسب درآمد کنند. کار کردن در منزل باعث می شود که مادران بتوانند در خانه در کنار کار، به امور منزل و نگهداری کودکان خود برسند. همچنین کار کردن در منزل باعث حذف شدن هزینه های رفت و آمد و ذخیره شدن زمان، می شود.

مشاغل خانگی مشاغلی هستند که قابلیت انجام در محیط خانه را دارند و مزاحمتی برای افراد و همسایه ها ایجاد نمی کنند. مشاغل خانگی در چند سال اخیر بسیار زیاد شده و تنوع فراوانی یافته است. شرکت روتک نیز در ایجاد این گونه مشاغل نقش بسزایی داشته است. یکی از مشاغلی که این شرکت به افرادی که به دنبال مشاغل خانگی هستند و قصد دارند در محیط شخصی خود کاری را شروع کنند، پیشنهاد می کند، مشاغل مربوط به ساخت و تولید بسته بندی های مختلف است.

ساخت و تولید بسته های مختلف

امروزه در هر صنفی انواع مختلف بسته بندی وجود دارد. بسته بندی در رستوان ها، فروشگاه ها، مغازه ها، کارخانه ها و غیره کاربردهای زیادی دارند که به تعدادی از آن ها در ادامه اشاره می کنیم:

  • بسته بندی های مواد غذایی و فروشگاه ها: در رستوران ها بسته بندی هایی از قبل آماده شده است که برای غذای بیرون بر استفاده می شوند. بعضی شرکت ها و کارخانه ها، مواد غذایی تولیدی را از طریق بسته بندی های مقوایی به بازار عرضه می کنند.
  • جعبه های بسته بندی جواهرات: امروزه جعبه های بسته بندی برای گالری ها و فروشگاه های معتبر معرف برند آن ها می باشند و هر فروشگاهی بسته بندی با سایز، اندازه، طرح و رنگ مورد نظر خود را دارد که معرف آن شرکت و آن برند است.

همچنین دستگاه های برش لیزر در سایزهای کوچک و بزرگ و قیمت های مختلف و  مقرون به صرفه، بسته به نیاز مخاطبان وجود دارد و از آنجایی که صنعت بسته بندی بسیار صنعت پر کاربردی است می توان انتظار پیشرفت و سود قطعی از این کسب و کار داشت.

در چند سال اخیر صنعت بهداشت و گردشگری از افراد خواسته است که دیگر از کیسه های پلاستیکی استفاده نکنند و به افراد پیشنهاد می دهد تا از متریال های دیگری به عنوان جایگزین پلاستیک استفاده کنند. مدتی است که فروشگاه ها و مغازه ها به جای کیسه های پلاستیکی از کیف های بسته بندی کاغذی و مقوایی استفاده می کنند.

Packaging 2

اینجا این سوال مطرح می شود که بسته بندی ها چگونه تولید می شوند؟

امروزه بسته بندی های مختلف را می توانید به راحتی با دستگاه های برش لیزری انجام دهید. دستگاه های برش لیزر قابلیت برش و حکاکی روی کاغذ و مقوا را بدون سوختگی دارند. برای تولید بسته بندی ها، ابتدا باید طراحان، طرح بسته بندی خود و چگونگی برش آن را طراحی کنند.

بر اساس نوع برش و خط تا، در نرم افزار کورل می توان به راحتی طرح را اجرا و به دستگاه ارسال کرد، دستگاه ها بر اساس فایلی که دریافت می کنند از طریق لیزر قسمت های تعیین شده طرح را برش می دهند و قسمت هایی از آن که نیاز به خط تا دارد را با حک لیزری، حکاکی می کنند.

روتک به عنوان بزرگ ترین وارد کننده دستگاه های برش لیزری، نقش مهمی در صنایع مختلف از جمله صنعت بسته بندی داشته است. دستگاه های لیزر روتک با قابلیت های مختلف برش و حکاکی، امکان تولید بسته بندی های مقوایی در شکل و سایزهای مختلف دارد.

دستگاه های برش لیزری روتک به وسیله متخصصین حرفه ای، نصب شده و آموزش داده می شود به همین دلیل کار کردن با دستگاه ها به آسانی قابل انجام است.

یکی از مزیت هایی که می توانیم برای دستگاه های لیزری که مخاطبان، قصد دارند در محیط شخصی استفاده کنند، بیان کنیم وجود مکنده در این دستگاه ها است، زیرا مکنده از انتقال هر گونه دود و آلودگی حاصل از برش و حکاکی به محیط اطراف و همسایه ها جلوگیری می کند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره با متخصصین روتک تماس بگیرید.