آموزش نرم افزار, آموزش

آموزش برش لیزری با کرل

حکاکی برش لیزری با کرل

نرم‌افزار کرل یکی از نرم‌افزارهایی است که شما می‌توانید به راحتی در آن طرح مورد نظر خود را طراحی کنید و برای برش لیزری با دستگاه لیزر آماده کنید. در این پست شما را با نحوه طراحی و آماده سازی یک فایل ساده متن برای برش لیزری آشنا می‌کنیم.

ابتدا نرم‌افزار کرل را باز کنید و سپس برای نوشتن متن فقط کافی است که روی محیط کار دو بار کلیک کنید. برای نوشتن شما نیازی به ایجاد کادر ندارید.

آموزش برش لیزری با کرل

آموزش برش لیزری با کرل

شما می‌توانید از طریق منوهای ابزار کرل فونت و سایز را تغییر دهید. حالا برای این که حرکت دستگاه برش لیزر برای برش را روی متن خود ببینید طبق تصویر زیر از منوی Object گزینه Shaping و سپس Weld را انتخاب کنید.

آموزش برش لیزری با کرل

آموزش برش لیزری با کرل

حال فایل خودتان را باید با فرمت‌هایی که دستگاه برش لیزری شما می‌شناسد، ذخیره کنید ولی در کل فرمت DXF بهترین فرمت ممکن برای انتخاب شما است. برای ذخیره کردن طرح خود روی گزینه file > save as کلیک کنید. صفحه‌ای برای شما باز می‌شود که مسیر، اسم طرح و فرمت آن را باید وارد کنید.

سپس صفحه‌ای برای شما مجددا باز می‌شود که در این قسمت در صورتی که از دستگاه‌های لیزر شرکت روتک استفاده می‌کنید می‌توانید ورژن اتوکد را حتی روی ورژن‌های بالا نیز انتخاب کنید. در قسمت Export Units حتما گزینه میلی‌متر را انتخاب کنید.

حال فایل مورد نظر شما ایجاد شده است و باید در نرم افزار دستگاه لیزر آن را Import کنید.

برای این کار نرم افزار دستگاه لیزر را باز کنید و از file گزینه import  را بزنید و فایل طراحی شده را انتخاب کنید. متن شما با همان ابعادی که در کرل طراحی کردید باز می‌شود.

برای این که قسمت‌های مختلف متن شما از هم جدا نشود طبق شکل زیر پس از انتخاب متن، از منوی ابزار، گزینه Add to group را می‌زنیم تا متن یک تیکه شود. در این صورت هر قسمت از متن را انتخاب کنیم با هم حرکت می‌کنند. این روش وارد کردن متن از کرل به دستگاه لیزر می‌باشد.

آموزش حکاکی عکس با دستگاه لیزر

یکی از جذاب‌ترین و سودآورترین کارهایی که شما می‌توانید با دستگاه برش لیزر انجام دهید، حکاکی عکس ها بر روی سنگ، پلاستیک، فلز و دیگر متریال است. اگرچه تهیه یک تکنیک رضایت‌بخش با پروسه آزمون و خطا می‌تواند زمان‌بر باشد، اما خوشبختانه تهیه حکاکی خوب با داشتن مقداری دانش اولیه از مراحل کار و بهره‌مندی از نرم‌افزارهای تهیه عکس مانند Photograv و فتوشاپ امکان‌پذیر است. در ادامه با ما همراه باشید با آموزش حکاکی عکس با لیزر.

در زیر نکاتی را برای این که بتوانید به راحتی عکسی را با کیفیت عالی حکاکی کنید، آورده‌ایم:

 • انتخاب تصویر

تصاویر خاص را برای حکاکی با دستگاه لیزر انتخاب کنید. تصویری که رزولوشن، نور، کنتراست، فوکوس و جزئیات بهتری داشته باشد را برگزینید. یادگیری پیدا کردن عکس مناسب، اولین قدم برای داشتن حکاکی مناسب و تاثیرگذار است.

در تصویر زیر نمونه عکسی که برای حکاکی مناسب است را می‌توانید مشاهده کنید. این عکس کنتراست بالایی دارد و میزان روشنایی آن نیز مناسب است. همچنین المان‌های داخل عکس به علت وضوح بالا قابل تشخیص است.

آموزش حکاکی عکس با لیزر

 اما در نمونه تصویر زیر کنتراست پایین است. اختلاف کم کنتراست به همراه وجود سایه شدید، باعث شده تا جزئیات مربوط به صورت ها به سختی قابل دیدن باشند. همچنین امکان تشخیص سیاهی لباس از موها وجود ندارد.

آموزش نکات حکاکی عکس با دستگاه لیزر

 • تهیه عکس

کیفیت عکسی که در دستگاه لیزر حکاکی می‌کنید، به نرم‌افزار طراحی گرافیکی که استفاده می‌کنید بستگی دارد. نرم‌افزارهای طراحی عکس مثل Photograve و Adobe Photoshop  برای بهبود کیفیت تصاویر استفاده می‌شوند و به صورت تستی، یک حکاکی مجازی برای شما ایجاد می‌کنند تا بتوانید نتیجه نهایی حکاکی عکس را از قبل مشاهده کنید. این یک مزیت مهم به شمار می‌رود، چرا که در این حالت شما می‌توانید ایرادهای تصویر را برطرف کنید.

نرم افزار Photograv نرم‌افزاری برای پردازش عکس است. کار کردن با این نرم‌افزار بسیار آسان است: ابتدا عکس را بصورت سیاه و سفید اسکن کرده، سپس عکس را در نرم‌افزار باز کرده، نوع ماده‌ای که می‌خواهید حکاکی کنید را انتخاب می‌کنید و دکمه auto processing را کلیک می‌کنید تا عکس شبیه‌سازی شده با ماده انتخابی را بتوانید ببینید. حتی می‌توانید عکس را ذخیره کرده و در نرم‌افزار Corel Draw باز کنید و با دستگاه برش لیزری آن را پرینت بگیرید.

 • پردازش عکس

قدم اول – انتخاب عکسی که میخواهید آن را حکاکی کنید:

یک عکس واضح با نور مناسب، کنتراست بالا و رزولوشن بالا که جزئیات و المان‌های داخل عکس بخوبی قابل تشخیص باشد را انتخاب کنید. اگر عکسی که انتخاب کرده‌اید رنگی است، آن را تبدیل به سیاه و سفید کرده تا بتوانید بخوبی تشخیص دهید که برای حکاکی مناسب است یا نه.

نکته: تبدیل عکس به بیت مپ برای حکاکی با لیزر
در نرم‌افزار فتوشاپ می‌توانید بعد از تنظیم سایز و ادیت، عکس را سیاه سفید کنیم؛ بعد با شارپن رنگ ها را غلیظ تر کنیم (تنظیم کنتراس رنگ) تا در حکاکی خودش را بهتر نشان دهد.
در بخش آخر با انتخاب بیت مپ عکس را تبدیل به بیت مپ می‌کنیم.

به این نکته توجه کنید که لزوماً چیزی که در طراحی و روی مانیتور می‌بینید، دقیقا خروجی حکاکی شما نیست؛ بایستی با طرح‌های مختلف به خروجی ایده‌آل خود برسید.

در ضمن هنگام حکاکی چهره می‌توانید باد کمپسور را برای گرفتن خروجی بهتر خاموش کنید؛ اما باید با فاصله زمانی کم و سریع، لنز هد را تمیز کنید تا آسیبی به آن نرسد.

حکاکی تصویر با دستگاه برش لیزر

قدم دوم – تقویت و ادیت تصاویر در صورت نیاز

برای بهتر شدن عکس در صورت نیاز می‌توانید از نرم‌افزارهای پردازش تصویر مانند فوتوشاپ استفاده کنید. در این مثال خاص، قسمت رادیاتور ماشین جلویی و قسمت شاسی ماشین پشتی را با فوتوشاپ روشن‌تر کرده‌ایم.

عکس را با سایز دقیقی که می‌خواهید حکاکی کنید ذخیره کنید. (250DPI / 8 bit / grayscale)

نکاتی برای حکاکی عکس با دستگاه لیزر

قدم سوم – پردازش تصویر با نرم افزار Photo grav

عکس را در نرم‌افزار Photo grav  باز کرده، گزینه “load params” را انتخاب کرده  و گزینه ULS را برگزینید. در آخر گزینه “Auto Process” را انتخاب کنید.

تابع پیش نمایش این نرم افزار می‌تواند بیشتر از 20 نوع ماده حکاکی که شامل چوب، آکریلیک، برنج و آلومینیوم است را شبیه‌سازی کند، تا به شما نمایش بدهد که کدام عکس نهایی برای حکاکی مناسب‌تر است.

عکس را ذخیره کرده و توجه داشته باشید نرم افزار Photo grav برای اینکه پردازش را به درستی روی عکس انجام دهد به رزولوشن 250DPI نیاز دارد.

عکسی که پردازش شده را تغییر سایز ندهید.

آموزش حکاکی کردن عکس با لیزر

قدم چهارم – عکس را در نرم افزار کورل باز کنید:

عکس را برای حکاکی در نرم افزار کورل باز کنید. توجه داشته باشید در نرم افزار Photo grav بصورت مستقیم نمی‌توانید پرینت بگیرید.

نکاتی برای حکاکی عکس با دستگاه حکاکی

قدم پنجم – عکس را حکاکی کنید:

برای حکاکی عکس مورد نظر روی سنگ با دستگاه لیزر از تنظیمات زیر استفاده کنید:

  • سرعت 50 تا 70 درصد
 • لنز 1.5  تا 3 اینچ

آموزش حکاکی تصویر با لیزر

سعی کنید که تمام نکات بالا را رعایت کنید تا به نتیجه مطلوب خود برسید. به صورت مختصر باید گفت که داشتن یک تصویر با کیفیت خوب، داشتن اطلاعاتی در مورد نحوه ویرایش آن ها و کار با نرم‌افزار های گرافیکی، می‌تواند در کیفیت حکاکی نهایی تاثیرگذار باشد. 

بیشتر بدانید: حکاکی چهره با دستگاه لیزر 

آموزش ساخت پرتره با دستگاه حکاکی و برش لیزری در 6 مرحله

چند روز پیش منزل یکی از دوستان بودم که دیدم روی دیوار اتاقش یک عکس پرتره از چهره خودش زده. جذابیت عکس انقدر زیاد بود که کنجکاو شدم و رفتم جلوتر ببینم و دیدم بله… با همین دستگاه لیزرهای خودمون درست شده. پیش خودم فکر کردم شاید بعضی از دوستانی که خواننده مقالات سایت روتک ما هستن، دقیق ندونن که چطور می‌تونن یک پرتره با دستگاه برش و حکاکی لیزری ایجاد کنند. به همین خاطر تصمیم گرفتم تا این بار یک آموزش ساخت پرتره رو برای شما بگذارم و به همین دلیل خیلی سریع میریم سر اصل مطلب:

مرحله اول: تبدیل کردن عکس به سیاه و سفید

1. یه عکس خیلی خیلی زیبا از خودتون و یا کسی که احیانا تمایل دارید بهش یک تابلو زیبا هدیه بدید رو آماده کنید.

آماده کردن تصویر برای دستگاه حکاکی لیزر

2. قسمت‌هایی که اضافی هستند رو پاک کنید. برای این کار با ابزارهای select محدوده رو در حالت انتخاب قرار بدین و بعد دکمه Delete رو از روی کیبورد بزنید.

3. تصویر رو سیاه و سفید کنید. از منوی image و گزینه Mode، مود رنگی رو روی Grayscale قرار بدین. alt + shift + ctrl + B و یا طبق تصویر زیر هم می‌تونید اعمال کنید.

آماده سازی عکس برای حکاکی با لیزر

مرحله دوم: تنظیم کنتراست و گرادیان

1. برای این که کنتراست سیاه و سفید عکس رو واضح تر کنید طبق تصویر زیر از مسیر Image -> Adjustments -> Brightness/Contrast تنظیمات رو باز کنید.

آماده کردن تصویر برای دستگاه حکاکی لیزر

2. با تغییرات لازم روی این دو تا گزینه می‌تونید تیرگی ها رو کم و زیاد کنید تا به نتیجه دلخواهتون برسید.

آماده سازی عکس برای حکاکی با دستگاه برش لیزر

مرحله سوم: تغییرات level

1. از قسمت Image -> Adjustments -> Levels می‌تونید لول ها رو تغییر بدین تا به نتیجه دلخواهتون برسید.

 ساخت پرتره با دستگاه حکاکی و برش لیزری

 ساخت پرتره با دستگاه حکاکی و برش لیزری

مرحله چهارم: تغییر مود به بیت مپ

1. حالا از این مسیر می‌تونید Mode رو عوض کنید. Image -> Mode -> Bitmap

 ساخت پرتره با دستگاه حکاکی و برش لیزری

2. تنظیمات رو مثل تصویر زیر انجام بدید.

مرحله پنجم: ذخیره کردن فایل

1.نتیجه عکس رو با فرمت tif یا bmp و یا هر فرمت متعارفی ذخیره کنید.

آماده سازی عکس برای حکاکی با دستگاه برش لیزر

مرحله ششم: دستگاه برش  حکاکی لیزری

حالا نوبت این رسیده که با دستگاه حکاکی که خودتون دارید و یا با کمک خدمات دهندگان لیزر، پرتره خودتون رو به سمت دستگاه بفرستید تا آماده بشه.

در رابطه با حکاکی عکس یه مقاله خیلی خوب در قسمت مقالات سایت قرار دادیم که به اسم آموزش حکاکی عکس با دستگاه لیزر هست و برای افزایش اطلاعاتتون حتما اون رو بخونید. ممنون از این که وقت گذاشتید تا این مقاله رو بخونید. امیدوارم به دردتون خورده باشه. اگه موضوعی به نظرتون میرسه که دوست دارید راجع بهش اطلاعاتی داشته باشید و سورس خوبی پیدا نکردید حتما برای ما نظر بگذارید.

 

خرید بهترین دستگاه لیزر حکاکی

شرکت روتک ارائه دهنده بهترین دستگاه لیزر حکاکی در ایران است. 

برای آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها، جزئیات و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید؛ همچنین برای اطلاع از قیمت دستگاه لیزر برش و حکاکی و دریافت مشاوره رایگان برای خرید دستگاه حکاکی لیزر می توانید با شماره 90 000 480 021 شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

نوبت توست تا حکاکی را با دستگا لیزر حکاکی با کیفیت تجربه کنی.

چه فرمتی برای طرحهای دستگاه لیزر مناسب است؟

فرمت DXF بهترین فرمت ممکن است.

چه کاری باید انجام دهیم تا قسمت‌های مختلف متن شما از هم جدا نشود؟

پس از انتخاب متن، از منوی ابزار، گزینه Add to group را می‌زنیم تا متن یک تیکه شود.

برای بهبود کیفیت تصاویر از چه نرم افزاری باید استفاده کنیم؟

نرم‌افزارهای طراحی عکس مثل Photograve و Adobe Photoshop برای این کار استفاده می‌شود.

53 دیدگاه در “آموزش برش لیزری با کرل

 1. بامین تهویه گفت:

  با تشکر فراوان از شما بسیار عالی بود

  1. مدیریت وب‌سایت روتک گفت:

   سپاس از شما

   1. حسین یعقوبی گفت:

    سلام وقت تون بخیر من میخوام تازه دستگاه لیزر بخرم ولی طراحی بلد نیستم حتما باید کلاس برم یا عملی یاد میگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام وقت بخیر
     خیر کلاس خاصی نیاز نیست.
     اگر طراحی را خودتان می‌خواهید انجام دهید، می‌توانید فیلم‌های آموزشی کورل را از اینترنت دانلود کنید؛ همچنین طرح‌های آماده زیادی در اینترنت هست.
     با تهیه دستگاه از شرکت روتک می‌توانید کار با نرم‌افزار دستگاه را از همکاران سرویس به‌صورت کامل آموزش ببینید.
     برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 2. قادری گفت:

  سلام خسته نباشید در طراحی الگوی کیف با کورل چگونه میشه دور تا دور کار رو برای سمبه کاری مشخص کرد

 3. محمد گفت:

  سلام. من تمام مراحل bitmap و greyscale رو انجام دادم و در فرمت bmp ذخیره میکنم اما در نرمافزار فوتوگراو ارور میده. پیام ارور این است:
  ..error opening image.the image may be opened by another program
  please try again

  1. سلام وقت بخیر
   این ارور مربوط به باز بودن آن عکس در دو صفحه مجزا یا دو نرم افزار مجزا است.
   لطفا تمام نرم افزار های جانبی را بسته و مجدد تست کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 4. سئو ارزان گفت:

  امروز کلی سرچ کردم، مطلبی به
  جالبی مطلب شما پیدا نکردم.به نظرم اگه مطالب همه‌ی سایت‌ها مثل مطلب شما بود خیلی بهتر
  میشد.

  1. سلام دوست عزیز
   سپاس از توجه شما

 5. sara گفت:

  سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث
  ایجاد انگیزه براتون بشه

  1. سلام ممنون از شما دوست عزیز

 6. mahsa گفت:

  سلام.ممنون .خیلی خوب بود.از دست اندرکاران وبسایت به این خوبی سپاسگزارم

  1. سلام
   ممنون از شما دوست عزیز که از وب سایت ما دیدن کردید.

 7. مجید عربلو گفت:

  سلام
  ایا بعد از مرحله ۶ باید فایل رو برد تو فتوگریو؟

  1. سلام وقت شما بخیر
   خیر؛ فایل آماده ارسال به دستگاه لیزر هست.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 8. قادری گفت:

  سلام خسته نباشید در طراحی الگوی کیف با کورل چگونه میشه دور تا دور کار رو برای سمبه کاری مشخص کرد

  1. سلام وقت بخیر
   در محل سنبه‌کاری، می‌توانید یک خط کوچک ایجاد کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 9. با تشکر فراوان از شما بسیار عالی بود

  1. سلام وقت بخیر
   ممنون از لطف شما

 10. سلام وقت تون بخیر من میخوام تازه دستگاه لیزر بخرم ولی طراحی بلد نیستم حتما باید کلاس برم یا عملی یاد میگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   خیر کلاس خاصی نیاز نیست.
   اگر طراحی را خودتان می‌خواهید انجام دهید، می‌توانید فیلم‌های آموزشی کورل را از اینترنت دانلود کنید؛ همچنین طرح‌های آماده زیادی در اینترنت هست.
   با تهیه دستگاه از شرکت روتک می‌توانید کار با نرم‌افزار دستگاه را از همکاران سرویس به‌صورت کامل آموزش ببینید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 11. محمد گفت:

  سلام من تا الان از لیزر به عنوان برش طلا استفاده میکردم ولی میخوام حکاکی چهره رو شروع کنم چند تا نمونه زدم ولی با به دلم نیست میشه راهنمایی کنید چطوری با کیفیت خوب چاپ بزنم ممنون میشم

  1. سلام وقت بخیر
   می‌توانید با شماره تلفن ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ تماس حاصل فرمایید و از واحد خدمات پس از فروش درخواست ارسال مهندس فنى جهت آموزش را داشته باشید.

 12. ايوب شيرپور گفت:

  سلام
  با سپاس از سایت بسیار خوبتون
  سوال من اینکه ایا نرم افزار ez cad قابلیت emport فایل کورل رو هم داره ؟
  یعنی اینکه من طراحی رو در کورل انجام بدم و در این نرم افزار برای حک با فایبر استفاده کنم ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   بله؛ شما می‌توانید از نرم‌افزار کورل خروجی dxf گرفته و در نرم‌افزار ez cad از آن استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 13. خانم صرامی گفت:

  در ایلوستریتور چطور؟!

  1. سلام دوست عزیز
   خیر؛ متاسفانه

 14. Zahra Dargi گفت:

  سلام با گوشی نمیتونیم این کارو آماده کنیم؟

  1. سلام وقت بخیر
   هر نرم‌افزار جانبی که به شما خروجی bitmap دهد، برای حکاکی چهره می‌توانید استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 15. علی گفت:

  سلام وقت بخیر برای حک چهره روی استیل با دستگاه فایبر با همین نرم افزار میشه دست کرد. چطوری؟

  1. سلام وقت بخیر
   بله؛ با استفاده از دستگاه‌های فایبر مارکینگ مدل پرتابل RT30P/RT50P و “>مدل RT30D/RT50D به‌همراه میزکار، با نرم افزار ezcad می‌توانید حک چهره روی استیل را انجام دهید. برای این کار کافی است فایل را از طریق import bitmap وارد نرم‌افزار کنید و تنظیمات آن را تا نتیجه خروجی مناسب تغییر دهید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 16. Azi گفت:

  سلام وقت بخیر.برای حک چهره روی استیل چه مراحلی لازمه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید🙏🙏🙏

  1. سلام دوست عزیز
   شما می‌توانید از نرم‌افزار ezcad برای حک چهره روی استیل استفاده کنید؛ همچتنین می‌توانید برای افزایش کیفیت حکاکی از نرم‌افزارهای کمکی مثل PhotoGrav ،touch laser ،Photoshop و … استفاده کنید و با تمرین می‌توانید به حک دلخواه‌تان برسید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 17. رفيعي گفت:

  من برای حکاکی چهره راه های زیادی امتحان کردم ولی به نتیجه مطلوب نرسیدم برای حکاکی روی پلکسی با فوتو گریو .دستگاه حک که میزنه صورت به حالت دون دون میوفته ک با تغییر دادن gap روی ٠.٢ گذاشتن حالا حک خط خط میوفته ولی اکثر نمونه کارایی ک میبینم کاملا صاف هستن صورتاشون . میشه راهنمایی کنید؟

  1. سلام وقت بخیر
   بهترین نرم افزار برای خروجی گرفتن روی پلکسی نرم افزار فتوشاپ است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 18. عدنان گفت:

  سلام بی زحمت تنظیمات دستگاه و نکات لازم برای حکاکی روی شیشه های معمولی رو بفرمایید چطور باید باشه

  1. سلام وقت بخیر
   حکاکی روی شیشه نیاز به قدرت سرعت مناسب دارد که معمولا در دستگاه های ۱۰۰w reci ما قدرت را بین (۲۰ تا ۳۰) قرار می دهیم و سرعت بین (۳۰۰ تا ۴۰۰) و اینکه نکته ای که باقی می ماند سلیقه شما نیز در این امر دخیل است، که شما حک سطحی مد نظرتان باشد یا عمقی ولی از حدی قدرت را بیشتر بدهید باعت شکستن شیشه می شود و برای حک آینه نیز حتما از سمتی که جیوه دارد حک بزنید و طرحتان را معکوس کنید.
   و در اخر مراقب گرده های شیشه که به وسیله ی حک ایجاد شده، باشید. از استنشاق و دست زدن به بپرهیزید و قبل از تماس با سطح حکاکی شده با یک جسم خارجی نظیر دستمال یا غیره سطح را تمیز کنید.
   می توانید برای اطلاعات بیشتر به صفحه دستگاه حک لیزری شیشه و آینه مراجعه نمایید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 19. سبحان گفت:

  سلام…واقعا دمتون گرم که سایت به این خوبی راه اندازی کردین …آیا برای حک چهره رو چوب ک گزینه wood را انتخاب میکنیم باید رزولوشن را باید همون ۲۵۰ dpl قرار بدیم یا کمتر یا بیشتر؟ ممنون

  1. سلام دوست عزیز
   بسته به رنگ کار و کیفیت کار متفاوت است و رزولوشن های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 20. فرهاد گفت:

  سلام بهترین کار رو چه چوبی در میاد

  1. سلام وقت بخیر
   هر چوب برای کار مشخصی استفاده می شود و نمی توان پاسخ صحیحی به این سوال داد؛ برای برش با لیزر بیشتر از چوب های ملقب به وانوچای استفاده می شود.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 21. مهدی گفت:

  خیلی از مطالب سایتتون استفاده کردم واقعا از بابت سهیم کردن اطلاعاتتون با دیگران بسیار تشکر می کنم راستش اگر مطالب شما نبود من هیچگاه قادر نمی بودم کارم را با دستگاه لیزر در کانادا شروع کنم. شاد و سرافراز باشید.

  1. سلام دوست عزیز
   باسپاس از شما. بسیار خوشحال هستیم که بتوانیم با ارائه مطالب و مقالات در این زمینه، کمکی به شما و دیگران کرده باشیم.
   موفق باشید.

 22. فرزاد گفت:

  سلام خیلی خیلی ممنون از مطالبتون.ما همه این کارارو میکونیم و بصورت bmpمیریزیم توی دستگاه بعد حک بصورت یه لایه پر و یه لایه خالی زده شده انگار عکس خط خط هست.میشه لطف کنین راهنمایی کنین؟

  1. سلام وقت بخیر
   فاصله خطوط را در نرم افزار کم کنید و مقداری باد سر نازل را کم کنید؛ نکته اساسی خروجی صحیح از فوتوشاپ و فوتوگریو است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 23. بهزاد گفت:

  سلام میخوتستم بدونم بعد از ادیت عکس تو فتوشاپ نیازی هس عکسو بیت مپ کنیم؟اگه نیازی هس با دیفیوز چند؟در ضمن بعد اینکه عکسو بیت مپ میکنم وقتی تو فتوگریو میخوام بازش کنم تغیراتی تو عکس نمیده علتش چی میتونه باشه؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله باید بیت مپ خروجی گرفته شود و موارد خروجی بسته به جنس مورد حک است.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 24. وحیدشورگشتی گفت:

  سلام،می خواستم روی فلز نوشته یایک لگوی خیلی سفیدایجادکنم،میشه راهنماییم کنیدبه چه طریقی میتونم انجام بدم،ممنون.

  1. سلام وقت بخیر
   برای انجام این کار باید از دستگاه لیزر مارکینگ فایبر استفاده کنید.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 25. مجید عربلو گفت:

  سلام بسیار بسیار ممنونم از سایت عالیتون
  برای حکاکی چهره ابتدا تصویر رو به فتوشاپ میبرم و ادیت میکنم و به فتوگریو میبرم ایا باید خروجی رو به کورل هم ببرم؟
  در فتوشاپ بعد از ادیت ایا باید بیت مپ هم کرد؟

  1. سلام دوست عزیز
   بعد از فوتو گریو نیازی نیست فایل وارد کورل شود.
   در فوتو شاپ حتما باید فایل BMP باشد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

 26. حسین خدایی گفت:

  سلام ممنون بابت آموزش هاتون.
  من این مراحل حکاکی عکس رو انجام دادم و در برنامه کورل ذخیره کردم، ولی وقتی بردم برای اپراتور دستگاه لیزر گفت اینو نمیشه حکاکی کرد.
  گفت باید فرمتش عوض بشه و عکس خطی بشه.
  لطفا راهنماییم کنید لطفا.

  1. سلام وقت بخیر
   اگر فرمت طرح BMP یا JPG باشد، دستگاه آن را حک می کند.
   برای کسب اطلاعات بیشتر نیز می‌توانید با واحد فروش ۰۲۱۴۸۰۰۰۰۹۰ در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.