EN | FA

چطور در برش دادن قطعه متریال با دستگاه برش لیزری بهترین کیفیت را داشته باشیم؟

  • آموزش
چطور در برش دادن قطعه متریال با دستگاه برش لیزری بهترین کیفیت را داشته باشیم؟

آنچه در این مقاله می خوانید

فهرست مطالب

چطور در برش دادن قطعه متریال با دستگاه برش لیزری بهترین کیفیت را داشته باشیم؟

در استفاده‌ی از دستگاه ليزر برش فلزات برای برش قطعات ضخیم‌تر باید زمان بیشتری بگذاریم و به دستگاه زمان بدهیم تا برش را دقیق و کامل انجام دهد.
چه عواملی بر کیفیت برش دستگاه برش لیزر تاثیر می‌گذارند؟

  1. ضخامت مواد فلزی

با پیشرفت فناوری لیزر، توان دستگاه ليزر برش فلزات نیز در حال افزایش است و به تبع امکانِ برش دادنِ فلزات با ضخامت بیشتر نیز فراهم می‌شود. ضخامت ورق فلزی که باید برش داده شود باید با توان نسبی دستگاه برش لیزر مطابقت داشته باشد تا متریالِ برش خورده‌‎ی بهتری تحویل بگیریم.
ضخامت مواد فلزی

  1. سرعت برش

اگر برش خیلی سریع یا خیلی آهسته انجام شود بر کیفیت برش تأثیر منفی می‌گذارد. سرعت دستگاه ليزر فلزات باید با توجه به مواد و ضخامت تعیین شود. این اعداد تجربی به دست می‌آیند و می‌توانید از تجربه‌های صورت گرفته‌ی پیش از این استفاده ببرید.
Laser Cutting Material 1

  1. زبری سطح ماده

پردازش دستگاه ليزر فلزات به شکل متریال محدود نمی‌شود، اما ناهمواری سطح متریال کیفیتِ پایینِ برش را نشان می‌دهد. هرچه سطح متریال صاف‌تر باشد، نشانه‌ی آن است که برش بهتری داشته‌ایم. بنابراین، برای حفظ کیفیت برش، سعی کنید متریال‌هایی با سطوح صاف و بدون زنگ زدگی برای پردازش انتخاب کنید.
زبری سطح ماده

  1. تمرکز برش

موقعیت کانونی مناسب یکی از مهم‌ترین مسائلی ست که برای برش با کیفیت باید در نظر داشته باشید. همچنین باید دقیق عمل کنید تا بتوانید به برش ایده‌آل دست یابید.

مقالات مرتبط

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مشاوره روتک

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

 
جدول مقایسه خالی است