Skip to content

چگونه کیفیت حکاکی دستگاه لیزر را بهبود ببخشیم؟

آموزش

با دستگاه لیزر امروزه طرح‌ها و حکاکی‌های بسیار زیبایی می‌توان ایجاد کرد، نکته‌ای که باید به آن توجه کرد و در این مقاله قصد داریم در خصوص آن توضیحاتی بیاوریم، کیفیت حکاکی بهتر با دستگاه لیزر است. برای داشتن کیفیت بهتر حکاکی نیاز است تنظیمات نرم افزار RDWorks به درستی انجام دهید.

در نتیجه اگر تصمیم دارید کیفیت حکاکی دستگاه حکاکی و برش لیزری خود را ارتقا دهید، فرایند تنظیمات ساده‌ای که در این مقاله آورده‌ایم را به کار بگیرید. این تنظیم برای حکاکی بهتر که می‌خواهیم توضیح دهیم   تنظیم فاصله معکوس یا تنظیم پارامتر Reverse Interval می‌باشد.

مرحله اول : اطلاعات اولیه

مرحله دوم : پارامترهای حکاکی

برنامه نرم افزاری برش لیزر را اجرا کرده و یک مربع کوچک با سایز  10*10 میلیمتر بکشید.

پارامترهای حکاکی
تنظیم پارامترهای حکاکی:

  • Processing Mode: Scan
  • توان: 20-30% ( برای تیوب لیزر 100 وات)
  • سرعت: 300-350mm/s
  • Interval: 0.1~0.4mm (این فاصله زمانی جهت تشخیص فاصله بین خطوط حکاکی می‌باشد.)

عکس را حکاکی کنید.به مربع برای دقت بیشتر با یک ذره بین نگاه کرده. اگر خطوط عجیب غریب و اضافه دیده نشوند و خطوط به صورت افقی هم تراز باشند، پس همه چیز خوب است. در غیر این صورت برای تنظیمات به مرحله بعدی بروید.

مرحله سوم: تنظیمات سیستم

پنجره تنظیمات سیستم را با مراحل زیر باز کنیدConfig > System Setting > General Settingsهمان طور که در شکل زیر هم می‌بینید گزینهSet Scanning (Reverse Interval)   را تیک زده. مقادیر زیر را وارد کنید:

نکته: این تنظیمات برای هر دستگاه لیزر متفاوت است. لذا می‌توانید مقدار Interval را برای بهبود، کمی تغییر دهید.Speed (mm/s): 300 | Reverse Interval (mm): 0.08Speed (mm/s): 400 | Reverse Interval (mm): 0.12Speed (mm/s): 500 | Reverse Interval (mm): 0.18
تنظیمات سیستم

مرحله چهارم: مربع

اگر خط های دوم در حکاکی نسبت به خط های اول در چپ و راست قرار دارند  و منظم نیستند مقدار Reverse Interval را زیاد کنید (شکل 1) در غیر این صورت مقدار آن را کاهش دهید ( شکل 2)مقدار پارامتر Reverse Interval را تنظیم کنید و مربع را تا زمانی که خطوط به صورت افقی تراز شوند و در یک خط قرار بگیرند، حکاکی کنید.این تنظیمات را برای تمام سرعت هایی که لازم دارید انجام دهید.

مرحله پنجم: لوگو وکتور

در شکل زیر کیفیت حکاکی در لوگو حکاکی شده را می‌توانید مشاهده کنید.عکس شماره یک : حکاکی بدون تنظیمات Reverse Intervalعکس شماره دو: با تنظیم درست Reverse Interval وInterval 0.1mm عکس شماره سه: برای حکاکی بهتر، مقدار Interval را روی 0.05mm تنظیم کنید.

لوگو وکتور

خرید دستگاه حک لیزری

شرکت روتک، دستگاه حک لیزری فلز فایبرمارکینگ و دستگاه حک لیزری غیرفلزات را در طی سالیان اخیر با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب ارائه می‌دهد.
برای آشنایی با شیوه کار با دستگاه ها و نکات کاربردی آن ها می توانید به صفحه وبلاگ مراجعه کنید؛ همچنین برای اطلاع از جزییات دستگاه لیزر حکاکی و دریافت مشاوره رایگان برای خرید می توانید با شماره 90 000 480 021 شرکت روتک تماس حاصل فرمایید.

4 comments on “چگونه کیفیت حکاکی دستگاه لیزر را بهبود ببخشیم؟”

سلام
بسیار مچکر از سایت خوبتون
ایا از تنظیمات reverse interval در حکاکی چهره هم میشه استفاده کرد ؟

مدیر وب سایت روتک

سلام در صورت عدم هماهنگی در حرکت رفت وبرگشتی هد هنگام حکاکی می توانید از گزینه جهت همراستا کردن استفاده کنید.

محمدرضا

واقعاااا مممنووون
خیلی وقت بود این مشکل رو داشتم
همیشه از حک یک طرفه استفاده میکردم تا کیفیتش خوب شه
خدا به کسب و کارتون برکت بده

ارسال دیدگاه

captcha