EN | FA

Plastic

معرفی لیزر دستگاه لیزر برش و حکاکی پلاستیک

پلاستیک ها جزو مواد آلی قابل انعطافی هستند که می‌توانند به روش قالب‌گیری اکسترود به صورت ورق یا در شکل‌های مختلفی با استفاده از دستگاه ليزر برش پلاستيک تبدیل شوند. صنایع متفاوتی از دستگاه برش و حکاکی پلاستیک در خط تولید استفاده کرده و از ظرافت و دقت این دستگاه استقبال می‌کنند.

کاربرد دستگاه لیزر پلاستیک در صنایع مختلف

چرا باید دستگاه لیزر برش و حکاکی پلاستیک را خریداری کرد؟

پلاستیک غالبا کالایی ارزان به شمار می رود و تقریباً می توان همه پلاستیک ها را با دستگاه برش لیزر پلاستیک برش داده یا حکاکی بر روی آن ها انجام داد؛ انواع مختلف محصولات پلاستیکی مانند جاسوییچی، کارت ویزیت، آرم شرکت، کارت تخفیف، دکمه های گرانقیمت، حکاکی بر روی قطعات مختلف کامپیوتری، کتیبه های روی درب ها، مغازه ها، اتومبیل ها، کیوسک ها و سوغاتی های مختلف، برچسب قیمت ها، وسایل تزئینی و نگهدارنده و … را می توان با کمک لیزر ایجاد کرد.

پرتوی دستگاه های لیزر برش و حکاکی غیر فلزات CO2 به راحتی توسط بیشتر پلاستیک ها جذب می شود و باعث می شود مواد پلاستیکی به طور مستقیم در مسیر پرتوی لیزر داغ شده و بخار شوند؛ برای انجام این کار باید توان لیزر به اندازه کافی تنظیم شود تا این کار صورت گیرد.

بیشتر پلاستیک ها در صورت برش با لیزر به سرعت تبخیر می شوند، در نتیجه شاهد لبه های صاف و مستقیم با کمترین منطقه تحت تاثیر گرما در قسمت برش داده شده پلاستیک هستید.

به جرات می توان گفت که استفاده از دستگاه لیزر برش پلاستیک حرفه ای یکی از ارزان ترین و قابل اعتماد ترین روش ها برای کار بر روی پلاستیک است.

یکی از انواع دستگاه لیزر برش پلاستیک خانگی، دستگاه لیزر برش و حکاکی RT6040 است.

برای اطلاع از جزئیات دستگاه لیزر برش پلاستیک صنعتی با تیم فروش 02148000090 تماس حاصل فرمایید.

استفاده از دستگاه لیزر برش پلاستیک اصل باعث می شود که لبه های یکنواخت و صافی بعد از برش ایجاد شود؛ این کار سبب می شود که در آینده به انجام کار بیشتر برای پردازش بهتر و بهبود سطح برش نیاز نباشد.

دستگاه برش لیزری پلاستیک در برش قطعات بیلبوردهای تبلیغاتی که از پلکسی گلاس هستند نیز به کار می رود؛ می توان با کمک این دستگاه دقت برشی در حدود 0.015 میلی متر انجام داد.

از طرفی استفاده از دستگاه برش و حکاکی لیزری باعث می شود که میزان ضایعات برش تا حد قابل توجهی کاهش پیدا کند؛ همچنین برای متریال هایی که به صورت ورق عرضه می شوند بهترین روش برش استفاده از برش لیزری است.

استفاده از پلاستیک، در هدایا و سوغاتی، بازاریابی و نمونه محصول از اشیا ساخته شده روز به روز در حال گسترش است. در تمامی این محصولات و کالاها برای پردازش و حکاکی نیاز به دستگاه لیزر برش پلاستیک است؛ همچنین با استفاده از حکاکی لیزری پلاستیک، حکاکی بادوام ایجاد کرده و اطلاعات چاپ شده با لیزر به هیچ وجه در معرض سایش و از بین رفتن قرار نمی گیرند.

همان طور که می دانید یکی از مزیت‌های دستگاه‌های برش لیزری غیرفلزات، متریال های گسترده ای است که مورد استفاده قرار می گیرد؛ پلاستیک نیز یکی از متریال های پرکاربرد است که می توانید با استفاده از مجموعه طرح های دستگاه لیزر به صورت رایگان محصولات متنوعی را تولید کنید.

شرکت روتک ارائه دهنده ی انواع دستگاه لیزر برش پلاستیک غرب تهران، در خدمت شما مشتریان عزیز است.

برای تماشای ویدئوی کارکرد دستگاه‌های روتک روی لینک کلیک کنید.

ویدئوی دستگاه لیزر برش و حکاکی پلاستیک

در این بخش می‌توانید کارکرد دستگاه برش لیزر چرم مانند مدل RT6040 را به همراه جزییات محصول مشاهده کنید.

دستگاه های پیشنهادی روتک

دستگاه لیزر مدل RT4040 که از نوع دستگاه لیزر غیرفلزات است برای حکاکی روی چرم/فوم، پارچه/نمد، آینه و شیشه به‌کار می‌رود. همچنین می‌توانید برای برش چوب، پلکسی، پارچه/نمد و کاغذ از آن استفاده کنید. کاربرد دستگاه در زمینه‌های مختلف تبلیغات مانند حکاکی خودکار، فلش، تقویم، کیف و … و همچنین صنایعی مانند ماکت‌سازی، واشرسازی و حکاکی روی محصولات چرمی از جمله کیف، کفش و … است.

RT4040

توضیحات تکمیلی

توان

40/60 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

400×400 میلی‌متر

دستگاه برش لیزر RT1318 یکی از دستگاه‌های حکاکی و برش غیر فلزات از جمله پلکسی است که بیشترین کاربرد آن در ساخت تابلوهای تبلیغاتی است.

RT1318

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

1800×1300 میلی‌متر

دستگاه لیزر حکاکی خانگی 40*60 به لیزر خانگی معروف است؛ از این مدل برای حکاکی و برش غیر فلزاتی از جمله چرم/فوم، پلکسی، چوب، پارچه/نمد، کاغذ/مقوا و پلاستیک و حک شیشه، آینه و سنگ استفاده می­‌شود. این دستگاه میز آسانسوری با ارتفاع متغیر 15 سانتی‌متر داردر که امکان قرارگیری قطعات با ضخامت‌های متفاوت در دستگاه‌ برش لیزر غیر فلزات را برای شما ایجاد می‌کند.

RT6040

توضیحات تکمیلی

توان

40/50/80 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

400×600 میلی‌متر

از دستگاه‌ برش لیزر غیر فلزات RT6090 در صنایع مختلف مانند تبلیغات، صنایع پارچه و چرم و … برای حکاکی و برش متریال‌هایی از جمله کاغذ/مقوا، پارچه/چرم، پلکسی و … استفاده می‌شود.

RT6090

توضیحات تکمیلی

ابعاد کارگیر

900×600 میلی‌متر

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

دستگاه برش لیزر RT1490 جایگزین مناسبی برای روش قدیم و سنتی برش است که وظیفه برش یا حکاکی روی متریال‌هایی غیرفلزات را مانند چرم/فوم، چوب، کاغذ/مقوا، پارچه/نمد و پلکسی دارد.

RT1490

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900×1400 میلی‌متر

دستگاه برش لیزر شفنگ​ یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های برش و حک لیزری است که برای حکاکی و برش غیرفلزی در تیراژهای بالا به کار می‌رود.

RT1390

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900*1300 میلی‌متر

نوع میز

ثابت, متحرک

مزایای دستگاه برش لیزر پلاستیک

کاهش هزینه‌ها

برای برش لیزری یک ورق یا قطعه، تنها به یک دستگاه و یک طرح نیاز است؛ در این صورت نیازی به ذخیره سازی و تغییر ابزار برش نیست.

با استفاده از این روش، هزینه‌های نگهداری، بهره برداری و در نتیجه هزینه‌های کلی برش به شدت کاهش می‌یابد؛ کاهش هزینه‌های برش و حکاکی لیزری، حتی در انجام پروژه‌های کوچک در مقایسه با روش‌های برش سنتی قابل مشاهده است.

افزایش کیفیت

برش لیزری با استفاده از ایجاد پرتو لیزر بسیار نازک در مقایسه با برش‌های سنتی، توان برش و حک طرح‌های پیچیده با سرعت و کیفیت بالایی را دارد.

در این روش غیر تماسی با توجه به اعمال اصطحکاک کم، بدون نیاز به فشار نیروی اپراتور، افزایش دقت برش و … کیفیت برش و حکاکی به شدت افزایش می‌یابد؛ همچنین با توجه به کاهش تولید پلیسه و ایجاد لبه‌های صاف متریال، کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین ‌کاری ثانویه ندارد.

500-600 میلی‌متر در ثانیه سرعت

یکی از مزایای مهم برش لیزری، سرعت بالای آن نسبت به روش‌های برش مکانیکی سنتی است؛ این مزیت به ویژه برای برش طر‌ح‌های پیچیده و ظریف در تیراژهای بالا از اهمیت زیادی برخوردار است.

با استفاده از افزایش توان مولد لیزر در دستگاه های برش لیزری، می‌توان انواع برش‌های پیچیده و حکاکی را با سرعت زیادی ایجاد کرد؛ این ویژگی در مقایسه با ابزارهای مکانیکی و سنتی که با افزایش سایز ابزار برش، پارامترهایی مانند توان، دقت و سرعت اجرای کار کاهش یافته، حائز اهمیت است.

0/1 میلی‌متر دقت

یکی از مهمترین پارامترهای دستگاه لیزر، دقت برش کاری است. دستگاه برش لیزری طرح را بدون دخالت نیروی انسانی روی متریال اجرا می‌کند؛ در نتیجه عملیات برش و حک بدون هیچ گونه خطایی انجام خواهد شد.

از طرفی قطر نازک پرتو لیزر، وجود موتورهای الکترومکانیکی محورهای حرکتی با محاسبه دقیق اندازه‌ها برای مختصات تعیین شده به منظور حک و برش طرح و … موجب افزایش دقت در برش می‌شود.

طبق آمار ارائه شده توسط گلوب نیوز وایر، پیش‌بینی می‌شود که آسیای شرقی بیش از 25 درصد از سهم بازار را از نظر حجم تولید و استفاده از دستگاه های لیزر تا پایان سال 2032 به خود اختصاص دهد و انتظار می‌رود که در طول دوره نیز آسیای شرقی به عنوان سهامدار غالب باقی بماند.

از نظر استفاده نهایی، پیش بینی میشود صنعت خودرو و حل و نقل دو مورد از صنایعی باشند که بزرگترین  موقعیت سرمایه گذاری در خصوص دستگاه های لیزر را داشته باشند.

نظر مشتریان روتک

plasticpage1

پرسش های رایج

بله. انواع پلاستیک را می توان با دستگاه لیزر برش پلاستیک خارجی برش داد.

 
 

این روش برش کیفیت بالایی دارد و نیاز به هیچ پرداختی نیست.

 
 

برخی از دستگاه‌های لیزر برش پلاستیک بر، ایرانی و برخی چینی هستند؛ برای اطلاع بیشتر با شماره 02148000090 تماس حاصل فرمایید.

 
 

قیمت دستگاه های برش لیزری غیرفلزات را در صفحه لیست قیمت سایت چک کنید.

 
 

برای اطلاع از جزئیات دستگاه لیزر برش پلاستیک صنعتی باید با تیم فروش 02148000090 تماس حاصل فرمایید.

 
 
 

بله. در مواقعی که کیفیت ظاهری اهمیت زیادی نداشته باشد، از ورق پلاستیکی هایمیک و کریستال استفاده کنید.

 
 
 
 
نوع متریالحکاکیبرش
پلی استر
اکرلیک
پلی کربنات
پلی اتیلن فشرده
نمایش کامل جدول
نوع متریالحکاکیبرش
پلی استر
اکرلیک
پلی کربنات
پلی اتیلن فشرده
 ابعاد کارگیرتوان سورسحداکثر سرعتابعاد دستگاه
RT139090×130 cm80/100/130/150 w1000 cm/min217×153×230 cm

RT6040

40×60 cm40/50/80 w1-500 m/s93×71×140 cm
RT149090×140 cm80/100/130/150 w0-5000 cm/min175×131×107 cm
RT609090×60 cm60/80/100/150 w600 mm/s 

RT4040

40×40 cm40/60 w0-600 mm/s 

RT1318

180×130 cm80/100/130 w1-500 mm/s 

نکات مهم لیزر برش و حکاکی انواع پلاستیک

-ورق های پلاستیکی را داخل دستگاه ليزر برش پلاستيک بدون تاب و صاف قرار دهید؛ زیرا وجود هر خمیدگی و انحنایی در متریال سبب اختلال در عملیات برش خواهد شد.

-در مواقعی که کیفیت ظاهری اهمیت زیادی نداشته باشد، از ورق های پلاستیکی هایمیک و کریستال استفاده کنید؛ زیرا بخش قابل برش با لیزر ذوب می شود.

-برش لیزر پلاستیک بو و دود آزار دهنده‌ای تولید می‌کند که غیر قابل‌تحمل است و باید در هنگام کار با این دستگاه حتما از ماسک استفاده کنید.

-در مواردی که دسترسی به دستگاه لیزر برش پلاستیک خوب ندارید، می توانید از دستگاه های سی ان سی روتک کمک گرفته بگیرید.

بیشتر

مشاوره روتک

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

 
جدول مقایسه خالی است