EN | FA

Paper 7

معرفی دستگاه برش لیزری کاغذ

دستگاه لیزر مناسب برای برش لیزری کاغذ و برش لیزری مقوا در صنایع مختلف کاربردهای زیادی دارد؛ در حا حاضر دستگاه‌های RT13090 و RT6040 با این قابلت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کاربرد دستگاه برش لیزری کاغذ در صنایع مختلف

چرا باید دستگاه برش لیزری کاغذ را خریداری کرد؟

وسایل زیادی در اطرافمان هست که اگر دقت کرده باشید با کاغذ و مقوا ساخته شده‌اند. این وسایل که هم کاربردی هستند و هم دکوری، وقتی با کاغذ ساخته می‌شوند بسیار خلاقانه‌تر و زیباتر می‌شوند. از وسایلی که می‌توان به‌طور مثال نام برد، انواع کارت‌های دعوت و تبریک، انواع گیفت یا هدایای مراسم و جشن‌ها، انواع دکوری‌ها و جعبه‌ها می‌باشد.

شاید بتوان این وسایل را با متریال های دیگری هم ساخت، اما ساخت آن‌ها با کاغذ و در مواردی با مقوا بسیار زیباتر و جذاب‌تر خواهند بود.

خلاقیت در زیبایی و جذابیت ساخت وسایل، با کاغذ و مقوا بسیار تاثیر گذار است.

در گذشته برای برش و طرح دادن به کاغذ و مقوا از قیچی استفاده می‌شد، استفاده از قیچی علاوه بر اینکه سرعت کار را کند پیش می‌برد، ممکن است در کارهایی که نیاز به ظرافت وجود داشت، مشکل ایجاد شود.

بهترین و مناسب‌ترین روش برای برش کاغذ و مقوا، دستگاه‌های برش لیزری می‌باشند. با خرید دستگاه برش لیزری کاغذ، می‌توان هر گونه طرحی که در ذهن دارید یا هرگونه طرحی که می‌بینید را تنها با یک طراحی در نرم افزار کورل، با کمک دستگاه لیزر کاغذ، برش دهید. علاوه بر برش می‌توان روی کاغذ و مقوا بدون سوختگی حکاکی نیز انجام داد. برای اینکه بدانید چگونه می توان با دستگاه لیزر کاغذ را برش داد می توانید به قسمت مقالات سایت نیز مراجعه نمایید.

برش لیزری مقوا و یا دستگاه برش لیزری کاغذ توانایی‌های بسیار زیادی برای ساخت وسایل از این دو جنس دارند، طرح‌های مختلف با برش‌های زیاد و بسیار ظریف بدون سوختگی، تنها با دستگاه‌های لیزر قابل انجام هستند. در ادامه مزیت‌های این روش را ذکر کرده‌ایم:

  • سرعت بالای برش یا حکاکی
  • برش و حک بدون خطا
  • صرفه اقتصادی بیشتر
  • مصرف کمتر و ضایعات کمتر کاغذ و مقوا
  • برش‌های ظریف

برای تماشای ویدئوی کارکرد دستگاه‌های روتک روی لینک کلیک کنید.

ویدئوی دستگاه برش لیزری کاغذ و برش لیزری مقوا

در این بخش می‌توانید کارکرد دستگاه برش لیزر کاغذ مانند مدل RT6040 را به همراه جزییات محصول مشاهده کنید.

پخش ویدئو

دستگاه های پیشنهادی روتک

دستگاه برش لیزر رومیزی​​ RT2535 نوعی دستگاه برش لیزر غیر فلزات است که برای حکاکی روی چرم/فوم، پارچه/نمد و شیشه به‌کار می‌رود؛ همچنین می‌توانید برای برش چوب، پارچه / نمد و کاغذ از آن استفاده کنید

RT2535

توضیحات تکمیلی

توان

40 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

3500×2500 میلی‌متر

دستگاه لیزر مدل RT4040 که از نوع دستگاه لیزر غیرفلزات است برای حکاکی روی چرم/فوم، پارچه/نمد، آینه و شیشه به‌کار می‌رود. همچنین می‌توانید برای برش چوب، پلکسی، پارچه/نمد و کاغذ از آن استفاده کنید. کاربرد دستگاه در زمینه‌های مختلف تبلیغات مانند حکاکی خودکار، فلش، تقویم، کیف و … و همچنین صنایعی مانند ماکت‌سازی، واشرسازی و حکاکی روی محصولات چرمی از جمله کیف، کفش و … است.

RT4040

توضیحات تکمیلی

توان

40/60 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

400×400 میلی‌متر

دستگاه لیزر حکاکی خانگی 40*60 به لیزر خانگی معروف است؛ از این مدل برای حکاکی و برش غیر فلزاتی از جمله چرم/فوم، پلکسی، چوب، پارچه/نمد، کاغذ/مقوا و پلاستیک و حک شیشه، آینه و سنگ استفاده می­‌شود. این دستگاه میز آسانسوری با ارتفاع متغیر 15 سانتی‌متر داردر که امکان قرارگیری قطعات با ضخامت‌های متفاوت در دستگاه‌ برش لیزر غیر فلزات را برای شما ایجاد می‌کند.

RT6040

توضیحات تکمیلی

توان

40/50/80 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

400×600 میلی‌متر

از دستگاه‌ برش لیزر غیر فلزات RT6090 در صنایع مختلف مانند تبلیغات، صنایع پارچه و چرم و … برای حکاکی و برش متریال‌هایی از جمله کاغذ/مقوا، پارچه/چرم، پلکسی و … استفاده می‌شود.

RT6090

توضیحات تکمیلی

ابعاد کارگیر

900×600 میلی‌متر

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

دستگاه برش لیزر RT1490 جایگزین مناسبی برای روش قدیم و سنتی برش است که وظیفه برش یا حکاکی روی متریال‌هایی غیرفلزات را مانند چرم/فوم، چوب، کاغذ/مقوا، پارچه/نمد و پلکسی دارد.

RT1490

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900×1400 میلی‌متر

دستگاه برش لیزر شفنگ​ یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های برش و حک لیزری است که برای حکاکی و برش غیرفلزی در تیراژهای بالا به کار می‌رود.

RT1390

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900*1300 میلی‌متر

نوع میز

ثابت, متحرک

مزایای دستگاه برش لیزری کاغذ

کاهش هزینه‌ها

برای برش لیزری یک ورق یا قطعه، تنها به یک دستگاه و یک طرح نیاز است؛ در این صورت نیازی به ذخیره سازی و تغییر ابزار برش نیست.

با استفاده از این روش، هزینه‌های نگهداری، بهره برداری و در نتیجه هزینه‌های کلی برش به شدت کاهش می‌یابد؛ کاهش هزینه‌های برش و حکاکی لیزری، حتی در انجام پروژه‌های کوچک در مقایسه با روش‌های برش سنتی قابل مشاهده است.

افزایش کیفیت

برش لیزری با استفاده از ایجاد پرتو لیزر بسیار نازک در مقایسه با برش‌های سنتی، توان برش و حک طرح‌های پیچیده با سرعت و کیفیت بالایی را دارد.

در این روش غیر تماسی با توجه به اعمال اصطحکاک کم، بدون نیاز به فشار نیروی اپراتور، افزایش دقت برش و … کیفیت برش و حکاکی به شدت افزایش می‌یابد؛ همچنین با توجه به کاهش تولید پلیسه و ایجاد لبه‌های صاف متریال، کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین ‌کاری ثانویه ندارد.

500-600 میلی‌متر در ثانیه سرعت

یکی از مزایای مهم برش لیزری، سرعت بالای آن نسبت به روش‌های برش مکانیکی سنتی است؛ این مزیت به ویژه برای برش طر‌ح‌های پیچیده و ظریف در تیراژهای بالا از اهمیت زیادی برخوردار است.

با استفاده از افزایش توان مولد لیزر در دستگاه های برش لیزری، می‌توان انواع برش‌های پیچیده و حکاکی را با سرعت زیادی ایجاد کرد؛ این ویژگی در مقایسه با ابزارهای مکانیکی و سنتی که با افزایش سایز ابزار برش، پارامترهایی مانند توان، دقت و سرعت اجرای کار کاهش یافته، حائز اهمیت است.

0/1 میلی‌متر دقت

یکی از مهمترین پارامترهای دستگاه لیزر، دقت برش کاری است. دستگاه برش لیزری طرح را بدون دخالت نیروی انسانی روی متریال اجرا می‌کند؛ در نتیجه عملیات برش و حک بدون هیچ گونه خطایی انجام خواهد شد.

از طرفی قطر نازک پرتو لیزر، وجود موتورهای الکترومکانیکی محورهای حرکتی با محاسبه دقیق اندازه‌ها برای مختصات تعیین شده به منظور حک و برش طرح و … موجب افزایش دقت در برش می‌شود.

طبق آمار ارائه شده توسط گلوب نیوز وایر، پیش‌بینی می‌شود که آسیای شرقی بیش از 25 درصد از سهم بازار را از نظر حجم تولید و استفاده از دستگاه های لیزر تا پایان سال 2032 به خود اختصاص دهد و انتظار می‌رود که در طول دوره نیز آسیای شرقی به عنوان سهامدار غالب باقی بماند.

از نظر استفاده نهایی، پیش بینی میشود صنعت خودرو و حل و نقل دو مورد از صنایعی باشند که بزرگترین  موقعیت سرمایه گذاری در خصوص دستگاه های لیزر را داشته باشند.

نظر مشتریان روتک

21321

پرسش های رایج

با داشتن انواع مختلف متریال به صورتی تستی با دو متغیر سرعت و توان پارامترهای هر نوع را به دست آورید.

 

با تنظیم پارامترهای بهینه و وجود پمپ هوا، روی متریال می‌توان بدون دود و حتی بدون سوختگی لبه‌های کاغذ، برش را انجام داد.

 

برای کار با کاغذ پیشنهاد می‌دهیم که لنز ۱٫۵ اینچی استفاده کنید زیرا اپتیک‌های بزرگ‌تر برای متریال های با ضخامت کم، مورد نیاز نیستند.

 

از میز لانه زنبوری دستگاه لیزر استفاده کنید تا باقیمانده سوختگی های بعد از برش لیزری متریال کاهش یابد و کار تمیزتری داشته باشید.

 

برای حکاکی تصویر روی کاغذ، رزولوشن را ۲۵۰ تا ۳۳۳dpi کاهش دهید. به‌طوری که نقاط صفحه نمایش کمی بزرگ‌تر روی کاغذ ظاهر می‌شوند.

 
 

تغییر رنگ از تیره به سفید در لیزر روی کاغذ را می توان با توان خروجی کم به دست آورد.

 
 
 
نوع متریالحکاکیبرش
کاغذ در گرماژ‌های 200 تا 700
مقوای اشتنباخ
مقوای فابریانو
مقوای رنگی
مقوای مخصوص ماکت سازی
مقوا در ضخامت 0.1 تا 5 میل
نمایش کامل جدول
نوع متریالحکاکیبرش
کاغذ در گرماژ‌های 200 تا 700
مقوای اشتنباخ
مقوای فابریانو
مقوای رنگی
مقوای مخصوص ماکت سازی
مقوا در ضخامت 0.1 تا 5 میل
 ابعاد کارگیرتوان سورسحداکثر سرعتابعاد دستگاه
RT139090×130 cm80/100/130/150 w1000 cm/min217×153×230 cm
RT253535×25 cm40 w500 mm/s80×50×40 cm
RT149090×140 cm80/100/130/150 w0-5000 cm/min175×131×107 cm
RT604040×60 cm40/50/80 w1-500 m/s93×71×140 cm
RT609090×60 cm60/80/100/150 w600 mm/s 
RT404040×40 cm40/60 w0-600 mm/s 

نکات مهم برش لیزری کاغذ

-انتخاب دقیق سرعت و توان برش به علت نازک بودن و اشتعال پذیری این متریال ها، امری مهم و ضروری است.

-تنظیم فشار باد مناسب در سر هد لیزر مانع از سیاه شدن بیش از حد و اشتعال سطح کاغذ و مقوا می‌شود.

-حک بر روی کاغذ به دلیل حساسیت بالای این متریال باید با کمترین میزان باد و کمترین سطح توان صورت پذیرد.

-فیکس کردن کاغذ بر روی میز در زمان برش و حکاکی به دلیل عدم جابجایی آن، امری مهم و تاثیرگذار است.

-حکاکی تیره و روشن روی کاغذ رنگی قابل انجام است. برای تغییر رنگ از تیره به روشن باید خروجی توان خیلی کم باشد و برعکس برای ایجاد حک تیره، خروجی توان را افزایش دهید.

-برای برش دقیق روی کاغذ باید از لنز 1.5 اینچی استفاده کرد. لنزهای کوچکتر برای برش های ظریف مورد نیاز است. در حکاکی طرح های اسلیمی نیز از لنز 1.5 استفاده می شود.

-برای حکاکی کاغذ و یا مقوا با دستگاه برش لیزری کاغذ نیاز به میزی دارید که متریال را روی آن حین کار ثابت نگه دارد، به همین دلیل ترکیب میز مناسب و توری برای شما حکاکی بهتر و با کیفیت تری فراهم می کند.

-رزولوشن به نوع کاربرد بستگی دارد؛ برای حکاکی معمولی، رزولوشن را روی 500dpi قرار دهید. برای حکاکی عکس رزولوشن را بین 250 تا 333 و برای برش رزولوشن را تا 1000dpi تنظیم کنید.

بیشتر

مشاوره روتک

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

 
جدول مقایسه خالی است