EN | FA

Multi Style

معرفی دستگاه لیزر برش و حکاکی مولتی استایل

مولتی استایل به عنوان یک متریال پرکاربرد در صنایع مختلف استفاده می‌شود، در حال حاضر به کمک دستگاه‌های لیزر RT13090 و RT6040 می‌توان طرح‌های مختلفی را برش داد و محصولات متفاوتی را تولید کرد.

کاربرد دستگاه برش و حک مولتی استایل در صنایع مختلف

چرا باید دستگاه لیزر برش و حکاکی مولتی استایل را خریداری کرد؟

 

شاید در محیط اطراف خود یا مکان‌هایی که حضور داشته‌اید وسایل یا اشیائی دیده باشید که نظر شما را به خود جلب کرده باشد مانند تندیس‌ها یا لوازم دکوراتیو که از مولتی استایل ساخته شده باشند و به این فکر رسیده باشید که من هم می‌توان ایده‌ی خود را با استفاده از این متریال و دستگاهی که قابلیت برش و حک این متریل دارد به انجام برسانم. مولتی استایل یکی دیگر از متریال‌هایی است که دستگاه های لیزر می‌توانند روی آن حکاکی و با برش را انجام دهند.

مولتی استایل ظاهری شبیه به استیل و آلومینیوم دارد ولی از مشتقات نفتی است و جزء غیرفلزات دسته‌بندی می‌شود و به صورت شیت و ورق به دو صورت براق و مات (ساده یا خشدار) عرضه می‌شود.

امروزه مولتی استایل یکی از متریال های پرکاربرد برای ساخت موارد ذکر شده می‌باشد و قطعا دستگاهی که توانایی برش و حکاکی این متریال را داشته باشد خرید مناسبی برای شروع کسب‌وکار مربوطه می‌باشد. اگر فکر می کنید کسب و کار شما نیازمند فعالیت با متریالی مانند مولتی استایل است، به شما پیشنهاد خرید دستگاه برش و حکاکی لیزر مولتی استایل را می دهیم.

برای تماشای ویدئوی کارکرد دستگاه‌های روتک روی لینک کلیک کنید.

به‌طور مثال یکی از ایده‌های خلاقانه، ساخت تاپرهایی است که روی کیک‌ها قرار داده می‌شود، تاپرها در طرح‌ها و نوشته‌های مختلف برای مناسبت های گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد.

ویدئوی دستگاه لیزر برش و حکاکی مولتی استایل

در این بخش می‌توانید کارکرد دستگاه برش لیزر مولتی‌استایل مانند مدل RT1390 را به همراه جزییات محصول مشاهده کنید.

دستگاه های پیشنهادی روتک

دستگاه لیزر مدل RT4040 که از نوع دستگاه لیزر غیرفلزات است برای حکاکی روی چرم/فوم، پارچه/نمد، آینه و شیشه به‌کار می‌رود. همچنین می‌توانید برای برش چوب، پلکسی، پارچه/نمد و کاغذ از آن استفاده کنید. کاربرد دستگاه در زمینه‌های مختلف تبلیغات مانند حکاکی خودکار، فلش، تقویم، کیف و … و همچنین صنایعی مانند ماکت‌سازی، واشرسازی و حکاکی روی محصولات چرمی از جمله کیف، کفش و … است.

RT4040

توضیحات تکمیلی

توان

40/60 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

400×400 میلی‌متر

دستگاه لیزر حکاکی خانگی 40*60 به لیزر خانگی معروف است؛ از این مدل برای حکاکی و برش غیر فلزاتی از جمله چرم/فوم، پلکسی، چوب، پارچه/نمد، کاغذ/مقوا و پلاستیک و حک شیشه، آینه و سنگ استفاده می­‌شود. این دستگاه میز آسانسوری با ارتفاع متغیر 15 سانتی‌متر داردر که امکان قرارگیری قطعات با ضخامت‌های متفاوت در دستگاه‌ برش لیزر غیر فلزات را برای شما ایجاد می‌کند.

RT6040

توضیحات تکمیلی

توان

40/50/80 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

400×600 میلی‌متر

از دستگاه‌ برش لیزر غیر فلزات RT6090 در صنایع مختلف مانند تبلیغات، صنایع پارچه و چرم و … برای حکاکی و برش متریال‌هایی از جمله کاغذ/مقوا، پارچه/چرم، پلکسی و … استفاده می‌شود.

RT6090

توضیحات تکمیلی

ابعاد کارگیر

900×600 میلی‌متر

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

دستگاه برش لیزر RT1490 جایگزین مناسبی برای روش قدیم و سنتی برش است که وظیفه برش یا حکاکی روی متریال‌هایی غیرفلزات را مانند چرم/فوم، چوب، کاغذ/مقوا، پارچه/نمد و پلکسی دارد.

RT1490

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900×1400 میلی‌متر

دستگاه برش لیزر شفنگ​ یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های برش و حک لیزری است که برای حکاکی و برش غیرفلزی در تیراژهای بالا به کار می‌رود.

RT1390

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900*1300 میلی‌متر

نوع میز

ثابت, متحرک

مزایای دستگاه برش لیزر مولتی استایل

کاهش هزینه‌ها

برای برش لیزری یک ورق یا قطعه، تنها به یک دستگاه و یک طرح نیاز است؛ در این صورت نیازی به ذخیره سازی و تغییر ابزار برش نیست.

با استفاده از این روش، هزینه‌های نگهداری، بهره برداری و در نتیجه هزینه‌های کلی برش به شدت کاهش می‌یابد؛ کاهش هزینه‌های برش و حکاکی لیزری، حتی در انجام پروژه‌های کوچک در مقایسه با روش‌های برش سنتی قابل مشاهده است.

افزایش کیفیت

برش لیزری با استفاده از ایجاد پرتو لیزر بسیار نازک در مقایسه با برش‌های سنتی، توان برش و حک طرح‌های پیچیده با سرعت و کیفیت بالایی را دارد.

در این روش غیر تماسی با توجه به اعمال اصطحکاک کم، بدون نیاز به فشار نیروی اپراتور، افزایش دقت برش و … کیفیت برش و حکاکی به شدت افزایش می‌یابد؛ همچنین با توجه به کاهش تولید پلیسه و ایجاد لبه‌های صاف متریال، کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین ‌کاری ثانویه ندارد.

500-600 میلی‌متر در ثانیه سرعت

یکی از مزایای مهم برش لیزری، سرعت بالای آن نسبت به روش‌های برش مکانیکی سنتی است؛ این مزیت به ویژه برای برش طر‌ح‌های پیچیده و ظریف در تیراژهای بالا از اهمیت زیادی برخوردار است.

با استفاده از افزایش توان مولد لیزر در دستگاه های برش لیزری، می‌توان انواع برش‌های پیچیده و حکاکی را با سرعت زیادی ایجاد کرد؛ این ویژگی در مقایسه با ابزارهای مکانیکی و سنتی که با افزایش سایز ابزار برش، پارامترهایی مانند توان، دقت و سرعت اجرای کار کاهش یافته، حائز اهمیت است.

0/1 میلی‌متر دقت

یکی از مهمترین پارامترهای دستگاه لیزر، دقت برش کاری است. دستگاه برش لیزری طرح را بدون دخالت نیروی انسانی روی متریال اجرا می‌کند؛ در نتیجه عملیات برش و حک بدون هیچ گونه خطایی انجام خواهد شد.

از طرفی قطر نازک پرتو لیزر، وجود موتورهای الکترومکانیکی محورهای حرکتی با محاسبه دقیق اندازه‌ها برای مختصات تعیین شده به منظور حک و برش طرح و … موجب افزایش دقت در برش می‌شود.

بر اساس منطقه، پیش‌بینی می‌شود که آسیای شرقی بیش از 25 درصد از سهم بازار را از نظر حجم تا پایان سال 2032 به خود اختصاص دهد و انتظار می‌رود که در طول دوره نیز آسیای شرقی به عنوان سهامدار غالب باقی بماند.

از نظر استفاده نهایی، پیش بینی میشود صنعت خودرو و حل و نقل دو مورد از صنایعی باشند که بزرگترین  موقعیت سرمایه گذاری در خصوص دستگاه های لیزر را داشته باشند.

نظر مشتریان روتک

21321

پرسش های رایج

بله، البته برای اینکه قبل از تولید محصول نهایی خط و خشی روی متریال ایجاد نشود خط و خشی روی متریال ایجاد نشود.

 
 

بله بسته به رنگ مولتی استایل بعد از حک تغییر رنگ می‌دهند به‌طور مثال در ورق‌های طلایی و نقره‌ای حکاکی سیاه رنگ می‌شود.

 
 

خیر مولتی استایل متریال حساسی نسبت به حرارت و شعله می باشد.

 
 

بله ورقه‌های مولتی استایل انعطاف پذیر هستند و به راحتی خم می‌شوند.

 
 
نوع متریالحکاکیبرش
مولتی استایل طلایی و نقره‌ای براق
مولتی استایل طلایی و نقره‌ای مات ساده
مولتی استایل طلایی و نقره‌ای خشدار
مولتی استایل های رنگی و طرح دار
نمایش کامل جدول
نوع متریالحکاکیبرش
مولتی استایل طلایی و نقره‌ای براق
مولتی استایل طلایی و نقره‌ای مات ساده
مولتی استایل طلایی و نقره‌ای خشدار
مولتی استایل های رنگی و طرح دار
 ابعاد کارگیرتوان سورسحداکثر سرعتابعاد دستگاه
RT139090×130 cm80/100/130/150 w1000 cm/min217×153×230 cm
RT604040×60 cm40/50/80 w1-500 m/s93×71×140 cm
RT149090×140 cm80/100/130/150 w0-5000 cm/min175×131×107 cm
RT609090×60 cm60/80/100/150 w600 mm/s 
RT404040×40 cm40/60 w0-600 mm/s 

نکات مهم لیزر برش و حکاکی انواع مولتی استایل

-برای اینکه حک مطلوب‌تری بروی مولتی استایل داشته باشیم ترجیحا روکش جدا شود و بعد عمل حک صورت پذیرد البته در صورتی که برش را بتوان به صورت جداگانه و قبل حکاکی انجام داد.

-به دلیل حساسیت مولتی استایل نسبت به حرارت انتخاب سرعت و قدرت مناسب امر تاثیر گذار در کیفیت برش و حک مولتی استایل می‌باشد  که باید به دقت انتخاب شود.

-هیچگاه دستگاه در حال کار را بدون حضور اپراتور رها نکنید؛ زیرا با توجه به اینکه مولتی استایل متریال اشتعال‌پذیری است، رها کردن دستگاه می‌تواند منجر به حادثه و خسارات جبران ناپذیری شود.

-برای اینکه رد حاصل از برش بر روی متریال باقی نماند روکش تا بعد از برش از روی سطح متریال جدا نشود که در صورت جدا کردن روکش سیاهی‌های حاصل از برش از روی ورق برداشته شود.

بیشتر

لینک‌های کوتاه دستگاه لیزر برش و حک مولتی استایل

مشاوره روتک

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

 
جدول مقایسه خالی است