EN | FA

Felt

معرفی دستگاه لیزر برش و حکاکی نمد

نمد جزو متریال‌های پرکاربد در صنایع مختلف است که توسط دستگاه‌های لیزر RT13090 و RT6040 امکان برش و حکاکی بر روی آن فراهم شده است

کاربرد دستگاه برش لیزری نمد در صنایع مختلف

چرا باید دستگاه لیزر برش و حکاکی نمد را خریداری کرد؟

 

نمد نوعی از پارچه است که استفاده های بسیار زیادی دارد. نمد به دلیل خصوصیت و ویژگی های خاصی که دارد نسبت به سایر متریال ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است. همچنین یکی از متریال های پرکاربرد مشاغل خانگی می باشد. که باعث بوجود آمدن مشاغل خانگی سودآور بسیاری شده است زیرا به دلیل ارزارن بودن نمد، نیاز به سرمایه اولیه زیادی نخواهید داشت.از ویژگی های که نمد را نسبت به سایر متریال ها رایج تر کرده است می توان به وزن کم؛ ماندگاری و دوام بالا؛ انعطاف پذیری بالا نام برد. نمد مانند سایر پارچه ها نیز قابلیت شستشو دارد.امروزه نمد به دلیل جنس انعطاف پذیر و ارزان آن در بیشتر وسایل تزئینی، انواع کیف ها و وسایل سرگرمی کودک، بیشتر از قبل استفاده شده است و اقلام زیادی را می توان با آن ساخت.

در گذشته برای برش نمد از روش دستی و سنتی استفاده می شد که این کار با بی دقتی و ایجاد ضایعات همراه بود. همچنین در برش هایی با ضخامت زیاد و تعداد انبوه این روش به مشکلاتی بر می خورد.برای ساخت اقلام نمدی نیازمند برش نمد و یا ایجاد طرح و حک روی آن هستید، به دلیل اینکه نمد ضخامت بیشتری نسبت به پارچه دارد، برش آن سخت تر است به همین دلیل برای برش نمد می توان از دستگاه های برش لیزری استفاده کرد. از مواردی که می توان با دستگاه لیزر نمد نام برد در کاربرد نمد در صنایع دستی، دکوراسیون و پوشاک می باشد. دستگاه های لیزر برش نمد با دقت و ظرافت بدون هرگونه سوختگی و ضایعات می توانند روی انواع نمد برش دهند یا حکاکی کنند و شما دیگر مشکلاتی که در روش های سنتی داشته اید نخواهید داشت. از مهمترین مزیت داشتن دستگاه لیزر صرفه جویی در وقت و هزینه است.

برای تماشای ویدئوی کارکرد دستگاه‌های روتک روی لینک کلیک کنید.

ویدئوی دستگاه لیزر برش و حکاکی نمد

در این بخش می‌توانید کارکرد دستگاه برش لیزر نمد مانند مدل RT6040 را به همراه جزییات محصول مشاهده کنید.

پخش ویدئو

دستگاه های پیشنهادی روتک

دستگاه لیزر مدل RT4040 که از نوع دستگاه لیزر غیرفلزات است برای حکاکی روی چرم/فوم، پارچه/نمد، آینه و شیشه به‌کار می‌رود. همچنین می‌توانید برای برش چوب، پلکسی، پارچه/نمد و کاغذ از آن استفاده کنید. کاربرد دستگاه در زمینه‌های مختلف تبلیغات مانند حکاکی خودکار، فلش، تقویم، کیف و … و همچنین صنایعی مانند ماکت‌سازی، واشرسازی و حکاکی روی محصولات چرمی از جمله کیف، کفش و … است.

RT4040

توضیحات تکمیلی

توان

40/60 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

400×400 میلی‌متر

از دستگاه‌ برش لیزر غیر فلزات RT6090 در صنایع مختلف مانند تبلیغات، صنایع پارچه و چرم و … برای حکاکی و برش متریال‌هایی از جمله کاغذ/مقوا، پارچه/چرم، پلکسی و … استفاده می‌شود.

RT6090

توضیحات تکمیلی

ابعاد کارگیر

900×600 میلی‌متر

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

دستگاه برش لیزر RT1490 جایگزین مناسبی برای روش قدیم و سنتی برش است که وظیفه برش یا حکاکی روی متریال‌هایی غیرفلزات را مانند چرم/فوم، چوب، کاغذ/مقوا، پارچه/نمد و پلکسی دارد.

RT1490

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900×1400 میلی‌متر

دستگاه برش لیزر شفنگ​ یکی از پر کاربردترین دستگاه‌های برش و حک لیزری است که برای حکاکی و برش غیرفلزی در تیراژهای بالا به کار می‌رود.

RT1390

توضیحات تکمیلی

توان

80/100/130 وات

تکنولوژی لیزر

تیوب لیزر CO2

سیستم عامل

RDWorks 8

ابعاد کارگیر

900*1300 میلی‌متر

نوع میز

ثابت, متحرک

مزایای دستگاه برش لیزر نمد

کاهش هزینه‌ها

برای برش لیزری یک ورق یا قطعه، تنها به یک دستگاه و یک طرح نیاز است؛ در این صورت نیازی به ذخیره سازی و تغییر ابزار برش نیست.

با استفاده از این روش، هزینه‌های نگهداری، بهره برداری و در نتیجه هزینه‌های کلی برش به شدت کاهش می‌یابد؛ کاهش هزینه‌های برش و حکاکی لیزری، حتی در انجام پروژه‌های کوچک در مقایسه با روش‌های برش سنتی قابل مشاهده است.

افزایش کیفیت

برش لیزری با استفاده از ایجاد پرتو لیزر بسیار نازک در مقایسه با برش‌های سنتی، توان برش و حک طرح‌های پیچیده با سرعت و کیفیت بالایی را دارد.

در این روش غیر تماسی با توجه به اعمال اصطحکاک کم، بدون نیاز به فشار نیروی اپراتور، افزایش دقت برش و … کیفیت برش و حکاکی به شدت افزایش می‌یابد؛ همچنین با توجه به کاهش تولید پلیسه و ایجاد لبه‌های صاف متریال، کیفیت نهایی بهتر بوده و نیاز به فرآیند ماشین ‌کاری ثانویه ندارد.

500-600 میلی‌متر در ثانیه سرعت

یکی از مزایای مهم برش لیزری، سرعت بالای آن نسبت به روش‌های برش مکانیکی سنتی است؛ این مزیت به ویژه برای برش طر‌ح‌های پیچیده و ظریف در تیراژهای بالا از اهمیت زیادی برخوردار است.

با استفاده از افزایش توان مولد لیزر در دستگاه های برش لیزری، می‌توان انواع برش‌های پیچیده و حکاکی را با سرعت زیادی ایجاد کرد؛ این ویژگی در مقایسه با ابزارهای مکانیکی و سنتی که با افزایش سایز ابزار برش، پارامترهایی مانند توان، دقت و سرعت اجرای کار کاهش یافته، حائز اهمیت است.

0/1 میلی‌متر دقت

یکی از مهمترین پارامترهای دستگاه لیزر، دقت برش کاری است. دستگاه برش لیزری طرح را بدون دخالت نیروی انسانی روی متریال اجرا می‌کند؛ در نتیجه عملیات برش و حک بدون هیچ گونه خطایی انجام خواهد شد.

از طرفی قطر نازک پرتو لیزر، وجود موتورهای الکترومکانیکی محورهای حرکتی با محاسبه دقیق اندازه‌ها برای مختصات تعیین شده به منظور حک و برش طرح و … موجب افزایش دقت در برش می‌شود.

طبق آمار ارائه شده توسط گلوب نیوز وایر، پیش‌بینی می‌شود که آسیای شرقی بیش از 25 درصد از سهم بازار را از نظر حجم تولید و استفاده از دستگاه های لیزر تا پایان سال 2032 به خود اختصاص دهد و انتظار می‌رود که در طول دوره نیز آسیای شرقی به عنوان سهامدار غالب باقی بماند.

از نظر استفاده نهایی، پیش بینی میشود صنعت خودرو و حل و نقل دو مورد از صنایعی باشند که بزرگترین  موقعیت سرمایه گذاری در خصوص دستگاه های لیزر را داشته باشند.

نظر مشتریان روتک

1

پرسش های رایج

بله، با استفاده از دستگاه لیزر برش نمد، می توانید طرح های دقیق و ظریفی را بدون سوختگی و ضایعات حکاکی کنید.

 
 

خیر کریستال ممکن است در اثر حرارت بالا در دستگاه لیزر دچار شکستگی یا ترک شود.

 
 
نوع متریالحکاکیبرش
نمد طبیعی رنگی
نمد طبیعی رنگی
نمد صنعتی غیرفشرده
نمد فوتر
نمایش کامل جدول
نوع متریالحکاکیبرش
نمد طبیعی رنگی
نمد طبیعی رنگی
نمد صنعتی غیرفشرده
نمد فوتر
 ابعاد کارگیرتوان سورسحداکثر سرعتابعاد دستگاه
RT139090×130 cm80/100/130/150 w1000 cm/min217×153×230 cm
RT149090×140 cm80/100/130/150 w0-5000 cm/min175×131×107 cm
RT604040×60 cm40/50/80 w1-500 m/s93×71×140 cm
RT609090×60 cm60/80/100/150 w600 mm/s 
RT404040×40 cm40/60 w0-600 mm/s 

نکات مهم لیزر برش و حکاکی انواع نمد

-جهت برش نمد از تیوب لیزرهای T2 و W2 استفاده کنید؛ زیرا توان 80 وات برای برش انواع نمد مناسب است.

-برای برش نمد استفاده از میز لانه زنبوری توصیه می‌شود، تا بتوان سطح صاف‌تر و یکنواخت‌تری را داشته باشیم.

-برای داشتن حکاکی بهتر بر روی سطح نمد، استفاده از لنز لیزر 2 اینچ پیشنهاد می‌شود.

-استفاده از دستگاه برش لیزر خانگی 6040 برای دقت بیشتر در حکاکی توصیه می‌شود.

 

بیشتر

مشاوره روتک

منتظر شنیدن صدای گرم شما هستیم!

 
جدول مقایسه خالی است